Manualistic – Międzynarodowa Szkoła Estetyki i Masażu

77

Zapraszamy masażystów, kosmetologów, fizjoterapeutów, którzy mają ambicję być najlepszymi w swoim zawodzie i chcą poszerzyć swoją ofertę o najefektywniejsze techniki masażu twarzy i ciała.

Listopad zaowocuje nam wizytami Maestro dr Sergey Shchurevicha – najlepszego Nauczyciela masażu w Europie!

19-20.11 (1,5 dnia) Transbukkalny masaż 1200 zł

20-21.11 (1,5 dnia)  Mioplastyczny masaż 1200 zł

26-27.11 (2 dni) Głęboki masaż pleców 1200 zł

Przy udziale w dwóch kursach cena za kurs wynosi 1000 zł

Pamiętaj o 10 % zniżce od każdej poleconej przez Ciebie osoby, jeżeli ona weźmie udział w naszym

Kursy odbędą się w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji

Więcej informacji i zapisy: 607 755 090

✔ „Myśleć końcówkami palców”
✔ „Być najlepszym w swoim zawodzie”
✔ „Uczyć się sztuki masażu”
➡Są to przewodnie zasady, które Dr Sergey przekazuje swoim uczniom podczas nauczania

Na zakończenie każdego seminarium wydawany jest międzynarodowy certyfikat szkoły MANUALISTIC
Po ukończeniu całego cyklu 5 seminariów wręczany jest  dyplom szkoły MANUALISTIC

Opis poszczególnych technik masażu:

– Transbukkalny masaż twarzy
Metoda transbukkalnego masażu policzków polega na obustronnym objęciu mięśni, tworzących strefę policzków oraz strefę nosowo-wargową twarzy. Dzięki temu można przywrócić objętość, tonus i elastyczność najgłębszych pęczków mięśniowych. Metoda ta jest szczególnie wartościowa przy pracy z niedowładami i porażeniami twarzy, zmianami bliznowatymi, trwałym przykurczem mięśni. Będzie też niezwykle przydatna przy korekcji w przypadku typów starzenia, charakteryzujących się zniekształceniami i zmianami dystroficznymi, gdy następuje przemieszczenie torebek tłuszczowych twarzy, ich rozrost oraz zmiany zwłóknieniowe. Przez obustronny masaż policzków rozumie się najbardziej intensywny sposób oddziaływania na tkanki miękkie dolnej i środkowej części twarzy na całej ich grubości.

– Mioplastyczny masaż twarzy 
Wysokoefektywna metoda korekcji zmian powstających w wyniku procesu starzenia i zwyrodnień mięśni twarzy. Mioplastyczny masaż twarzy to najbardziej intensywna metoda masażu, przywracająca napięcie i elastyczność układu mięśniowego twarzy i szyi. Deformacje konturów twarzy, powstałe w wyniku procesu starzenia, z reguły, związane są z utratą napięcia mięśniowego. Dlatego głównym celem masażu miotonizującego jest lifting z wyrównaniem i wzmocnieniem owalu twarzy. Masaż miotonizujący pod względem efektywności porównywalny jest z korekcją plastyczną, a pod względem bezpieczeństwa przewyższa ją. Oprócz tego, może on być wykorzystywany jako pełnowartościowy etap przygotowania przedplastycznego i rehabilitacji pourazowej, pomagając tkankom twarzy szybciej i efektywniej odbudowywać się po uszkodzeniach.

– Głęboki masaż pleców 
Technika głębokiego masażu pleców jest doskonałą alternatywą tradycyjnej korekcji manualnej kręgosłupa, ponieważ z mniejszym wysiłkiem i bardziej fizjologicznie rozwiązuje dość rozległe spektrum problemów zarówno dotyczących kręgosłupa, jak i otaczających go tkanek miękkich. Na kursie głębokiego masażu pleców szczegółowo rozpatrujemy syndrom bólu i proponujemy szereg kompleksowych działań zmierzających do jego likwidacji. Za pomocą właściwie stosowanych technik masażysta może zdiagnozować problem, odpowiednio przygotować tkanki do obciążenia i wykonać delikatne dozowane działanie z uwzględnieniem indywidualnego fizycznego stanu pacjenta, przy tym, absolutnie komfortowo dla niego. Ta technika masażu może sukcesywnie zapobiec procesowi zmian degeneracyjno-dystroficznych kręgosłupa i tkanek do niego przylegających, co ma ważne znaczenie nie tylko przy likwidacji objawów bólu, ale również przy jego ponownym rozwoju oraz dla poprawy ogólnego stanu organizmu.

DSD de Luxe