Marka Nioxin jako trychologicznie skuteczne rozwiązanie dla włosów cienkich i przerzedzonych

71

Z fizjologicznego punktu widzenia włosy skóry głowy nie pełnią, poza walorem estetycznym, żadnej istotnej funkcji w naszym organizmie. Niemniej jednak ten walor estetyczny stanowi właśnie o naszej atrakcyjności, jest on bowiem symbolem witalności czy odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia. Przecież zdrowe, lśniące i gęste włosy to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn – szczególnie w dzisiejszych czasach, w których wygląd stanowi niebagatelne znaczenie.

Skutkiem tego nastąpił wzrost świadomości społecznej w aspekcie możliwości trychologicznych, toteż coraz częściej do specjalistycznych gabinetów trafiają osoby poszukujące efektywnych rozwiązań terapeutycznych w tym zakresie. Osłabienie czy utrata włosów przejawia się większym dyskomfortem nie tylko psychologicznym, ale także stanowi olbrzymi problem estetyczny, szczególnie jeśli dotyczy włosów cienkich, przy których „każdy włos” jest istotny. Z kolei niewątpliwie zasadnicze wyzwanie w świecie trychologów stanowią włosy cienkie i przerzedzone – to one wymagają interdyscyplinarnego podejścia zarówno diagnostycznego, jak i terapeutycznego i pielęgnacyjnego. Ponadto, alarmujące powinny być także towarzyszące im objawy wzmożonego łojotoku, łuszczenia się skóry czy jej nadwrażliwości. Oczywiście nie bez znaczenia jest także nadmierna ich łamliwość, wolniejszy wzrost czy problem z układaniem, skoro mowa o tak delikatnych i mniej licznych włosach.

Dlatego marka Nioxin z ponad 20-letnim eksperckim doświadczeniem w zakresie włosów cienkich, wypadających i problemowych oferuje najwyższej jakości wyselekcjonowane i odpowiednio skomponowane składniki aktywne, działające z kliniczną skutecznością na polu nie tylko owłosionej skóry głowy, ale i trzonów włosów. Rzadkością jest bowiem, kiedy linia preparatów trychologicznych oddziałuje skutecznie także poza obszarem samej skóry głowy, w wyjątkowy sposób traktując łodygi włosów i sprawiając, że stają sie lśniące i nawilżone, bardziej elastyczne oraz widocznie pogrubione. A produkty Nioxin po prostu to potrafią!

W filozofii marki Nioxin wszystko rozpoczyna się od skóry głowy, a prawidłowa dbałość o ten obszar to kompleksowe podejście do jej pielęgnacji zainspirowane codzienną pielęgnacją skóry twarzy.

Dlatego w myśl zasady, iż zdrowa skóra głowy jest podstawą zdrowych włosów, marka Nioxin wprowadziła produkt przeznaczenia gabinetowego w postaci dermabrazji Derma Renew Therapy, która opiera się na niezawodnych substancjach złuszczających, oczyszczających i nawilżających w postaci tlenku glinu czy kwasu cytrynowego i glikolowego. Zawiera także substancje o charakterze nawadniającym, zmiękczającym i wzmacniającym, jak: uwodorniony olej rycynowy, alkohol izostearylowy, hialuronian sodu oraz lecytyna. W bardzo dobrym produkcie do profesjonalnego peelingu i oczyszczania skóry głowy powinny znaleźć się także substancje o działaniu przeciwdrobnoustrojowym, przeciwzapalnym, odkażającym i przeciwświądowym. I niewątpliwie w dermabrazji taki skład znajduje się pod postacią wyciągu z borówki czarnej, olejku z mięty pieprzowej czy wyciągu z drożdży – który bogaty w witaminy z grupy B, sole mineralne i proteiny wykazuje nie tylko działanie bakteriostatyczne, ale również pobudza krążenie i metabolizm mieszkowy, co na tym etapie jest już niewątpliwe bardzo ważne.

Przedłużeniem odpowiednio oczyszczonej i zastymulowanej w gabinecie skóry głowy jest ukierunkowana pielęgnacja domowa, która stanowi filar działań trychologicznych. Opiera się na indywidualnym programie pielęgnacyjnym łączącym w sobie aż 6 spersonalizowanych rodzajów 3-częściowych systemów, zawierających szampon, odżywkę i produkt niewymagający spłukiwania. Zawarte w nich kwasy owocowe, wyciągi z zielonej herbaty, pokrzywy i chmielu oraz biotyna, witaminy z grupy B, mentol czy kwas foliowy – to tylko niektóre z całej gamy aktywnie działających substancji zapewniających oczyszczenie, odżywienie i wzmocnienie włosów. Co więcej, produkty umiejętnie oplatają łodygi włosów, nadając pożądaną grubość i objętość włosom cienkim i przerzedzonym.

Nowością jest uzupełnienie systemów o leczniczą linię 3-etapową linię kosmetyków przeznaczonych do włosów objętych łupieżem Scalp Recovery, zawierającą technologię ZPT-NIODerma™ Technology – substancję zatwierdzoną przez FDA oraz ekstrakt z zielonej herbaty.

Z kolei dla włosów szczególnie osłabionych, łamiących się, potrzebujących wzmocnienia firma Nioxin ma do zaoferowania odbudowującą ubytki łusek włosa i utrzymującą jego właściwy stopień nawodnienia maskę Deep Protect Density – poprzez zawarty w jej składzie między innymi kwas linolowy i linolenowy oraz ceramidyaa produkt ten idealnie spełnia swoje przeznaczenie.

Miejsca o intensywnej utracie włosów nie stanowią również wyzwania trychologicznego dla marki Nioxin, ponieważ przygotowała ona produkt do zadań specjalnych. Jest to serum Hair Booster, które zawiera inhibitor 5alfa reduktazy w postaci palmy sabałowej, blokujący powstawanie dihydrotestosteronu miniaturyzującego mieszki włosowe. Ponadto, to produkt bogaty w NNKT, witaminy A, C, E, K, H, B1, B2, B6, selen, potas, cynk, centella asiatica czy koenzym Q10 – dzięki tak innowacyjnie dobranym składnikom następuje zwiększona aktywność procesów syntezy macierzy włosa i ich różnicujących się komórek nabłonkowych, stymulacja produkcji keratyny, pobudzenie brodawki włosa, normalizacja rogowacenia mieszkowego czy też łojotoku.

A jeśli chcemy wzmocnienia porostu włosów na całym obszarze owłosionej skóry głowy? I tutaj marka Nioxin także nas nie zawiedzie, gdyż dysponuje serum Night Density Rescue, które wykorzystuje nocną zdolność naprawczą i regeneracyjną skóry głowy. To produkt wyjątkowy, bazujący na kwasie laurynowym, stanowiącym inhibitor DHT oraz wykorzystujący niebywałe działanie przeciwrodnikowe między innymi octanu tokoferolu, zapewniając mieszkom włosowym działanie antyoksydacyjne – tak istotne przy osłabionych włosach. Świetnym uzupełnieniem wymienionych składników stanowi tutaj duże stężenie kofeiny – substancji stosowanej w kosmetykach w celu poprawienia mikrocyrkulacji i ukrwienia. Natomiast to tylko zalążek jej cennych właściwości-badania wskazują, że zastosowanie kofeiny w produktach do pielęgnacji włosów zmniejsza ich wypadanie i hamuje proces łysienia typu androgenowego. Najnowsze badania wykazują na fotoochronne działanie kofeiny aplikowanej zewnętrznie na skórę-generuje ona właściwości pochłaniające promieniowanie UVB. Co ważne, kofeina może być także stosowana do pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry głowy.

A co jeśli włosy są niezmiernie cienkie i nie mają odbicia u nasady? Tutaj także marka Nioxin znalazła skuteczne rozwiązanie, tworząc produkt Diaboost o właściwościach zwiększających średnicę każdego włosa, pogrubiając go i sprawiając wrażenie, że jest włosów jest znacznie więcej. To produkt wykorzystujący idealne połączenie omawianej i niezwykle cennej kofeiny z panthenolem i niacynamidem, zapewniając efekt wzmocnionych, mocno wypełnionych i odżywionych, a przede wszystkim widocznie pogrubionych włosów.

Warto podkreślić, iż marka Nioxin posiada również kompleksową gamę produktów przeznaczonych do specjalistycznej stylizacji włosów cienkich, osłabionych i przerzedzonych. Odpowiednia kompozycja składników nie musi już osłabiać i niszczyć włosów w procesie stylizacji czy niekorzystnie wpływać na stan owłosionej skóry głowy, a w dodatku może zapewniać przy tym pięknie wystylizowaną i bujną fryzurę!

Natomiast nie sposób nie dodać, iż idealną dbałość o ochronę skóry głowy i włosów przed koloryzacją domyka linia Nioxin 3D Color Lock Therapy, która dla włosów cienkich i przerzedzonych jest wprost bezcenna.

I właśnie dlatego, dzięki tak naukowo spersonalizowanej i holistycznej terapii trychologicznej marka Nioxin idealnie odpowiada na potrzeby bardzo świadomych i wymagającym klientów, a to wszystko z miłości do włosów.


Karolina Marcinkowska
Analityk, diagnosta trychologii, ekspert marki NIOXIN. Magister analityki medycznej ze specjalnością biomedycyny informatycznej, kosmetolog. Członek International Society od Aesthetic Trichology ISAT. Wykładowca i szkoleniowiec.