Modelowanie UltraShape

34

28.01.2013


Aparat UltraShape® V3 wprowadzony na rynek w 2011 r. jest obecnie jedyną technologią na świecie, która trwale niszczy tkankę tłuszczową o różnej grubości za pomocą fal ultradźwiękowych. Innowacyjny zabieg polega na dostarczeniu ustalonej dawki energii do ściśle określonej przestrzeni w podskórnej warstwie tłuszczu. W miejscu tym fale ultradźwiękowe generują efekt mechaniczny, który przerywa błony komórek tłuszczowych. Podczas zabiegu rozbijane są tylko komórki tłuszczowe, natomiast skóra, naczynia krwionośne i nerwy pozostają nienaruszone. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia wbudowany system monitorowania, który czuwa nad prawidłowym kontaktem akustycznym przetwornika ze skórą. 

Zabieg można wykonać na obszarach: podbrzusza, boków, ud, pośladków, pleców oraz klatki piersiowej. Cały proces trwa od jednej do dwóch godzin. Składa się on z trzech etapów. Rozpoczyna go masaż zwiększający przepływ krwi i przygotowujący ciało do aplikacji ultradźwięków. Rozbijanie tkanki tłuszczowej to główna faza zabiegu, po której wykonuje się masaż wykorzystujący fale radiowe. Jego wynikiem jest drenaż limfatyczny, a także poprawa jędrności i napięcia skóry. Rezultaty w postaci mniejszego obwodu ciała średnio od 4 do 10 centymetrów widoczne są już od 8 dni po wykonaniu zabiegu. Bardzo często wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać wymierne efekty. Dla zwiększenia skuteczność całą procedurę można wykonać ponownie po upływie dwóch tygodni. 

Zalety zabiegu: 
– bezpieczny i bezbolesny
– nie wymaga okresu rekonwalescencji
– procedura przebadana klinicznie
– natychmiastowe i trwałe efekty. 

""""


                            Przed zabiegiem                                                             Po zabiegu

Opinia eksperta: 
Modelowanie sylwetki za pomocą aparatu UltraShape® V3 zapewnia bezbolesny zabieg i wyklucza skutki uboczne w postaci zaczerwień czy siniaków. Metoda ta nie wymaga okresu rekonwalescencji, nie wiąże się także z koniecznością wizyt kontrolnych. Gwarantuje długotrwałe skutki i zapobiega efektowi jo-jo. 
Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej.

UltraShape® V3 Modelowanie sylwetki poprzez destrukcję komórek tłuszczowych

""W aparacie UltraShape® V3 wykorzystano nowatorski przetwornik ultradźwiękowy wykonany w technologii Vertical Dynamic FocusTM (VDFTM). Skupiona wiązka energii ultradźwięków wybiórczo niszczy komórki tłuszczowe nie uszkadzając innych tkanek. Fala ultradźwiękowa może być skupiona na trzech różnych głębokościach. Cały proces zabiegu kontroluje komputerowy system wizualizacji, dzięki któremu energia rozkładana jest równomiernie na leczonej powierzchni ciała niezależnie od ruchów pacjenta.

Oprócz przetwornika ultradźwiękowego aparat posiada aplikator RFVACTM emitujący bipolarny prąd RF o dwóch różnych częstotliwościach: 0,8MHz i 2MHz i mocy regulowanej w zakresie od 8-50W. Jego działanie wzmacnia efekt kawitacji ultradźwięków i stymuluje proces metabolizmu tłuszczu. W trakcie procesu podgrzewania wykonywany jest masaż podciśnieniowy, który poprawia drożność układu limfatycznego i krwionośnego. Odpowiedni dobór wartości mocy prądu i podciśnienia gwarantuje działanie na różnej grubości tkanki tłuszczowej, natomiast ich synergia powoduje ujędrnienie skóry.

Aby zagwarantować precyzję, bezpieczeństwo i jednorodność efektu, w aparacie UltraShape® V3 zabieg sterowany jest przez system śledzący położenie głowicy. System ten wyposażony jest w algorytm programowy, który trójwymiarowo mapuje obszar zabiegu, a następnie zabezpiecza przed przekroczeniem oznaczonej wcześniej linii ograniczającej obszar zabiegu oraz przed powtórzeniem impulsu w tym samym punkcie.

Producent: UltraShape
Dystrybutor urządzenia w Polsce: SharPol, www.shar-pol.pl

DSD de Luxe