Nieinwazyjne wyszczuplanie

24
15.04.2013 


Początek wiosny to dobry czas na przeprowadzenie zabiegów wyszczuplających i przygotowujących sylwetkę do nadejścia lata. Dzięki nieinwazyjnym metodom redukcji tkanki tłuszczowej spektakularne efekty możemy osiągnąć nawet po jednorazowej sesji. 

Urszula Sztwiertnia 
Konsultant medyczny firmy SHAR-POL 

Spośród bogatej oferty gabinetów medycyny estetycznej i salonów SPA mamy do wyboru różnorodne zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę, powstałe w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologii w redukcji tkanki tłuszczowej. Ich największą zaletą jest nieinwazyjność, dzięki czemu spektakularne efekty można uzyskać w szybki, a przy tym w pełni bezpieczny sposób. Mniejszy obwód wybranych partii ciała, poprawa napięcia skóry czy pozbycie się cellulitu – to tylko niektóre rezultaty innowacyjnych procedur widoczne nawet po pierwszym zabiegu. Z jakich metod warto skorzystać? 

Krioliza, czyli odchudzanie na zimno 

Przykładem nieinwazyjnej technologii trwale redukującej tkankę tłuszczową jest CoolTech™. Opracowana z myślą o zabiegach kriolizy procedura polega na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno. Do zabiegu stosuje się specjalny aplikator, który zasysa skórę i ochładza wybrany obszar ciała. W efekcie dochodzi do selektywnego uszkodzenia komórek tłuszczowych, które są uwalniane do układu limfatycznego, metabolizowane oraz wydalane w naturalnym procesie fizjologicznym. Precyzyjnie określony czas chłodzenia zapewnia skuteczny zabieg bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek, ponieważ komórki znajdujące się powyżej warstwy naskórka i skóry właściwej pozostają nienaruszone. CoolTech™ jako jedyna technologia pozwala na wykonanie kriolizy jednocześnie na dwóch wybranych partiach ciała. W ramach jednogodzinnego zabiegu można zatem zmniejszyć np. obwód bioder, ud lub talii. Procedura bywa również łączona z innymi metodami wykorzystującymi drenaż limfatyczny i prąd RF do modelowania sylwetki. Aby zwiększyć skuteczność zabiegów, można powtórzyć cały proces do trzech razy, najlepiej w odstępach czterech tygodni. Z uwagi na to, że metoda jest w pełni bezpieczna i nie pozostawia skutków ubocznych w postaci siniaków czy zaczerwienień na skórze, nie wymaga okresu rekonwalescencji. 

Ultradźwięki w walce z tkanką tłuszczową 

Równie nieinwazyjnym oraz skutecznym sposobem na pozbycie się niedoskonałości figury jest zabieg wykorzystujący mechaniczne właściwości fal ultradźwiękowych o wysokiej mocy. Jedyną taką procedurą, która trwale niszczy tkankę tłuszczową o różnej grubości jest UltraShape®. Istota procesu polega na dostarczeniu ustalonej dawki energii do ściśle określonej przestrzeni w podskórnej warstwie tłuszczu. W miejscu tym fale ultradźwiękowe generują efekt mechaniczny, który rozrywa błony komórek tłuszczowych. Z powodu różnych właściwości poszczególnych rodzajów tkanek, uszkadzane są tylko komórki tłuszczowe, natomiast skóra, naczynia krwionośne i nerwy pozostają nienaruszone. Trwający od jednej do dwóch godzin zabieg składa się z trzech etapów. Rozpoczyna się masażem podciśnieniowym przygotowującym ciało do aplikacji ultradźwięków, podczas którego dochodzi do drenażu limfatycznego oraz zwiększenia przepływu krwi. Kluczowym momentem jest rozbijanie tkanki tłuszczowej ultradźwiękami, zakończone masażem wykorzystującym prąd RF. W rezultacie: komórki tłuszczowe są uszkodzone, udrażnia się układ limfatyczny, zwiększa się ilość tlenu dostarczonego do komórek, przyspiesza się metabolizm oraz zwiększa się jędrność i napięcie skóry. Redukcja obwodu ciała nawet do 10 centymetrów widoczna jest już 8 dni po wizycie w gabinecie. Nawet pojedynczy zabieg aparatem UltraShape® V3 może przynieść wymierne efekty. Dla zwiększenia skuteczności całą procedurę można powtórzyć po upływie trzech lub czterech tygodni. Co ważne, proces jest bezbolesny i nie pozostawia skutków ubocznych. Metodę stosuje się na takich partiach ciała, jak: biodra, uda, pośladki czy okolice podbrzusza oraz klatki piersiowej. 

Kompleksowe modelowanie sylwetki 

Warto również bliżej przyjrzeć się zabiegom modelującym sylwetkę takim jak VelaShape™, które oprócz redukcji tkanki tłuszczowej wyraźnie poprawiają wygląd i kondycję skóry. Nie trzeba stosować restrykcyjnych diet, jeśli chcemy np. pozbyć się kilku fałdek na brzuchu. Innowacyjna technologia wykorzystująca skumulowane działanie czterech źródeł energii: światła podczerwonego, prądu bipolarnego RF, masażu mechanicznego i masażu podciśnieniowego, powoduje przyspieszenie procesu usuwania tłuszczu z komórek tłuszczowych. W efekcie, obwód ciała w wybranych partiach może być mniejszy nawet o 7 centymetrów. Dodatkowo dzięki udrożnieniu układu limfatycznego i krwionośnego oraz mocnemu rozgrzaniu skóry właściwej, staje się ona zdrowsza, gładsza i bardziej elastyczna. Pierwsze rezultaty VelaShape™ widoczne są już po dwóch zabiegach, zaleca się jednak wykonanie od 4 do 6 sesji w odstępie tygodnia. Ta nieinwazyjna procedura jest zupełnie bezbolesna i przynosi trwałe efekty. Opróżnione komórki tłuszczowe nie są rozpoznawane przez organizm, dlatego nie musimy martwić się o tzw. efekt jojo. 

Nieinwazyjne zabiegi oparte na innowacyjnych technologiach wykorzystywanych w medycynie estetycznej są skutecznym, a przy tym szybkim sposobem, na wyszczuplenie sylwetki i wyraźną poprawę kondycji skóry. Stanowią również doskonałe uzupełnienie kuracji odchudzających oraz ćwiczeń fizycznych.


DSD de Luxe