Odmładzanie na poziomie komórkowym

33
13.05.2013 

Dzisiaj, aby zachować zdrowie do późnej starości, nie wystarczy już zwykły pakiet opieki medycznej i badań profilaktycznych. Tym bardziej, że współczesna medycyna dawno już przestała postrzegać człowieka jako całość i koncentruje się raczej na poszczególnych jednostkach chorobowych, oferując głównie leczenie objawowe. Bardzo niewielu współczesnych lekarzy poszukuje prawdziwej praprzyczyny negatywnych symptomów, biorąc pod uwagę inne niż objęte daną specjalizacją choroby współistniejące. Terapia fenotypowa to unikalna kombinacja powiązanych ze sobą działań diagnostycznych, konsultacyjnych i zabiegowych, które uzupełniając się wzajemnie, składają się na spersonalizowane podejście, stosowane w Polsce wyłącznie w klinikach CM VIMED, a na świecie jedynie w najnowocześniejszych ośrodkach medycznych. 

Wszystkiemu winien jest stan zapalny 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przedwczesne starzenie się, chroniczne zmęczenie, migreny, obniżone libido oraz choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca, choroby skóry czy nowotwory mają najczęściej tę samą przyczynę. Są one skutkiem przewlekłego stanu zapalnego, wywołanego przez różne czynniki środowiskowe, wśród których na pierwsze miejsce wysuwają się czynniki pokarmowe, odpowiedzialne za niepożądane reakcje na jedzenie i kumulowanie toksycznych substancji w organizmie. Aby pozbyć się chorób i dolegliwości, zachować młody wygląd, witalność, kondycję fizyczną trzeba usunąć przyczyny tego stanu, a spersonalizowana medycyna żywieniowa w połączeniu z zabiegami medycyny fizykalnej i detoksykacją – wszystko na poziomie komórkowym – jest w tym przypadku lekiem na całe zło. 

Właśnie na walce z przewlekłym stanem zapalnym koncentruje się opracowana przez specjalistów CM VIMED spersonalizowana terapia fenotypowa. To jedyny kompleksowy program profilaktyki i wspomagania leczenia chorób przewlekłych, który postrzega ludzki organizm holistycznie, uwzględniając w leczeniu czynniki środowiskowe, w tym głównie dietetyczne. 

Podstawowe założenie terapii fenotypowej, odróżniające ją od innych stosowanych w medycynie, to przekonanie, że każdy człowiek jest inny, a o jego unikalności decyduje nie tylko specyficzny garnitur genetyczny, ale także uwarunkowania środowiskowe, określające jego specyficzny fenotyp, czyli unikalny zespół morfologicznych, anatomicznych, fizjologicznych i biochemicznych cech organizmu. Właśnie ta specyfika ma decydujące znaczenie przy doborze środków stosowanych w leczeniu. 

Cztery kroki do zdrowia 

Punktem wyjścia do terapii jest diagnostyka, a jej podstawą jest indywidualny test Kod Metaboliczny, który jest badaniem opóźnionej alergii pokarmowej. Bada on reakcje komórek krwi na potencjalne alergeny zawarte w różnych produktach spożywczych i pozwala zidentyfikować te, które wywołują opóźnioną alergię pokarmową. 

Po diagnostyce przychodzi czas na dietę eliminacyjno-rotacyjną, która pomoże usunąć z jadłospisu czynniki pokarmowe wywołujące niepożądane reakcje. Wszystko zgodnie z przesłaniem Hipokratesa, który mówił: "Medycyna przyszłości będzie wykorzystywać pożywienie jako lekarstwo”. Indywidualny zbilansowany program dietetyczny sprawia, że komórki organizmu działają prawidłowo, ponieważ zapewniona jest właściwa podaż tlenu, składników odżywczych, aminokwasów, witamin i mikroelementów. 

Bezwzględnie konieczne jest również ciągłe usuwanie produktów metabolizmu komórkowego – tu bez systematycznej detoksykacji się nie obejdzie. Doskonałe rezultaty daje pod tym względem zabieg hydrokolonoterapii, który pozwala usunąć nagromadzone w przewodzie pokarmowym grzyby, pasożyty, toksyczne substancje czy kamienie żółciowe i kałowe. Dzisiaj, kiedy żyjemy w środowisku znacznie bardziej skażonym cywilizacją, organizm człowieka nie radzi sobie już tak sprawnie z ewakuacją toksyn z organizmu. Gdyby było inaczej leki przeczyszczające nie byłyby jednymi z najlepiej sprzedających się w aptekach. Nie notowano by coraz większej ilości nowotworów jelita i wielu innych chorób przewodu pokarmowego. Nie byłoby potrzeby przeprowadzania tak wielu operacji usuwania wyrostka robaczkowego czy pęcherzyka żółciowego. 

Oczyszczenie organizmu z toksyn, dotlenienie i odżywienie go na poziomie komórkowym umożliwia szereg zabiegów medycyny fizykalnej, a wśród nich: tlenoterapia hiperbaryczna, która ośmiokrotnie zwiększa liczbę komórek macierzystych dostarczając tlen wszędzie tam, gdzie normalnie nie miałby on szans trafić. Zabieg VacuIono, podczas którego na przemian dodatnie i ujemne ciśnienie wpływa tu na stymulację przepływu krwi i limfy, wspomaga oczyszczenie i odżywienie komórek. W trakcie zabiegu podawane jest też (za pośrednictwem inhalatora) ujemnie zjonizowane powietrze, dzięki czemu następuje znaczne zwiększenie dowozu tlenu do komórek i tkanek. Seria zabiegów modeluje i koryguje sylwetkę w dolnych partiach ciała, redukując obwód ud, bioder i brzucha. Balneoterapia zapewnia natomiast połączenie najnowocześniejszej sauny, masażu i drenażu limfatycznego, aroma- i koloroterapii oraz peelingu podczas jednego zabiegu! Stymulacja endodermiczna wykorzystując specjalne głowice, usprawnia funkcje skóry i tkanki podskórnej oraz powierzchniowego układu limfatycznego. Jest to znakomite uzupełnienie dla osób, które pragną w bezbolesny sposób, ujędrninić i zagęścić skórę, trwale zlikwidować cellulit i wymodelować sylwetkę. 

Bądź jak gwiazda! 

Terapia fenotypowa charakteryzuje się nieosiągalną gdzie indziej w Polsce 98% skutecznością w zakresie odchudzania, niezwykłą szybkością oddziaływania (do 20 kg w 3 miesiące) i trwałością uzyskanych efektów, które można zaobserwować w zdumiewających metamorfozach wielu ludzi show biznesu i polityki. Nie bez powodu stałymi bywalcami VIMEDU stały się takie osoby, jak Andrzej Mleczko czy Magda Umer, która pozbyła się prawie 20 kg i nie rozstaje się z przeświadczeniem, że: "Aby w wieku, w jakim jestem jeszcze trochę pożyć, muszę zacząć wreszcie myśleć o zdrowiu. Dlatego dbam o siebie.” Z terapii skorzystał również Prezydent Aleksander Kwaśniewski z żoną Jolantą Kwaśniewską. Wiek biologiczny pacjentów obniża się o kilka do kilkunastu lat, a szanse na długie życie w zdrowiu zwiększają się o co najmniej 10 lat, dlatego tacy pacjenci, jak Małgorzata Potocka, Piotr Rubik czy Dorota Rabczewska stają się żywą reklamą promieniującego na zewnątrz piękna, które tak naprawdę jest zaledwie skrawkiem sukcesu, jaki pod okiem profesjonalnej pomocy specjalistów CM VIMED udaje się osiągnąć naszym pacjentom. 

*** 
Artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych Centrum Medycznego VIMED. 

Centrum Medyczne VIMED to pierwszy w Polsce ośrodek oferujący kompleksowe i holistyczne podejście w zakresie aktywnej profilaktyki zdrowotnej. Jego Kliniki Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej w Warszawie i Krakowie, znane pacjentom w Polsce i za granicą, słyną z sukcesów w leczeniu nadwagi i otyłości, spowalnianiu procesów starzenia się, leczeniu chorób cywilizacyjnych oraz leczeniu niepłodności. Podstawą wszelkich działań terapeutycznych kliniki jest autorski program spersonalizowanej medycyny prewencyjnej, któremu nadano nazwę Terapia Fenotypowa. 

Więcej informacji: www.vimed.pl

DSD de Luxe