Opalanie natryskowe

23
17.06.2013 

Opalanie natryskowe szturmem podbija salony kosmetyczne. Coraz więcej miejsc oferuje ten zabieg i pojawia się także więcej i więcej gabinetów mobilnych. Klienci świadomie wybierają opalanie natryskowe nie tylko na ważne okazje ale również dla poprawy wyglądu na co dzień. 

Po pierwsze: odpowiednie przygotowanie skóry 

Efekty uzyskane bezpośrednio po zabiegu opalania natryskowego są zniewalające. Idealnie brązowe ciało, piękna zdrowa opalenizna nadaje każdemu wakacyjnego looku i nastroju. Co zatem ma wpływ na czas utrzymania się takich efektów? Czynników jest wiele – najistotniejsze jednak to przygotowanie skóry i jej pielęgnacja po zabiegu. 

Odpowiednie przygotowanie skóry to przede wszystkim wykonanie peelingu całego ciała dzień przed zabiegiem ze szczególnym uwzględnieniem miejsc takich jak łokcie i kolana. Trzeba pamiętać o tym, że peeling nie powinien zawierać olejków i substancji natłuszczających skórę, które mogłyby miejscowo bądź całkowicie blokować wchłanianie płynów opalających. Skóra przed samym zabiegiem powinna być oczyszczona z wszelkich produktów kosmetycznych tj. antyperspirantów, balsamów czy produktów pielęgnacyjnych zarówno twarzy jak i ciała, produktów do makijażu itp. Należy także odpowiednio zabezpieczyć płytkę paznokci dłoni oraz stóp lakierem do paznokci, co uniemożliwi reakcję płynu opalającego z płytką. Innym sposobem zabezpieczenia paznokci jest posmarowanie ich kremem barierowym lub wazeliną kosmetyczną. 

Po drugie: przygotowanie do zabiegu

Ważnym elementem przygotowania do zabiegu jest strój, w jakim klient będzie się opalał jak również w jaki ubierze się bezpośrednio po opalaniu. Zabieg powinien być wykonywany w ciemnej lub jednorazowej bieliźnie, w zależności od upodobań klienta. Obiór po zabiegu powinien być swobodny i także w ciemnych kolorach. Płyny opalające posiadają barwnik, który ułatwia równomierną aplikację. Barwnik ten może nieznacznie brudzić ubrania bądź bieliznę bezpośrednio po zabiegu. Jest on jednak całkowicie spłukiwany podczas pierwszej kąpieli. To pozostałe składniki płynu m.in. DHA tworzą właściwą opaleniznę. 

""Po trzecie: jak wygląda zabieg? 

Opalanie jest zazwyczaj wykonywanie w przenośnej, składanej kabinie – dlatego jest idealny również dla gabinetów mobilnych oraz mniejszych gabinetów, które kabinę mogą rozłożyć jedynie na czas zabiegu. Firma Onyx posiada również w swojej ofercie urządzenia do opalana, które są przeznaczone do pracy mobilnej (lekkie, łatwe do przenoszenia). Sam zabieg trwa kilka minut, podczas których kosmetyczka natryskuje płyn opalający na ciało klienta wg ściśle określonego schematu. Wspomniane wcześniej urządzenie posiada także opcję suszenia ciała, co pozwala zaoszczędzić czas. 

Kosmetyczka po konsultacji z klientem powinna dobrać odpowiedni odcień płynu opalającego. W ofercie marki Onyx dostępne jest aż 5 odcieni (sprawdź www.onyx.sklep.pl), dzięki czemu z łatwością można dobrać odpowiedni z nich dla każdego klienta. 

Po czwarte: odpowiednia pielęgnacja po zabiegu ma znaczny wpływ na trwałość efektów opalania

Opalenizna, która powstaje po tym zabiegu jest ulokowana wyłącznie na naskórku stąd tak istotnym elementem jest dbanie o to, by nie doszło do zbyt szybkiego przesuszenia się i / lub starcia naskórka, co oznaczałoby szybszą utratę efektów. Pielęgnacja opalonej w ten sposób skóry opiera się głównie na jej nawilżaniu nawet dwa razy dziennie. Nie należy również w okresie po zabiegu używać peelingów, ostrych gąbek do kąpieli czy intensywnie trzeć skórę ręcznikiem aż do całkowitego zaniku opalenizny. 

Po piąte: odpowiedni dobór sprzętu i preparatów oraz szczegółowe i wyczerpujące szkolenie

Kluczowy jest wybór sprzętu i preparatów na każdym etapie zabiegu. Dostępne są różnego rodzaju urządzenia oraz płyny. Upewnij się, czy firma u której kupujesz zapewnia szkolenie z wykonywania zabiegu oraz czy wyczerpująco udziela informacji na każde zadane pytanie. Obsługa posprzedażowa jest również niezmiernie istotnym czynnikiem zakupu. Małe urządzenia wielofunkcyjne są tańsze ale wymagają kilkukrotnie większych nakładów czasu pracy podczas samego zabiegu. Gdy zakup dokonywany jest przez np. serwisy aukcyjne niejednokrotnie otrzymujemy tylko i wyłącznie urządzenie i preparaty bez szkolenia oraz obsługi po zakupie. Oczywiście jakość i odcień preparatów jest równie ważny co sam sprzęt. 

Najwyższej jakości amerykańskie kosmetyki i preparaty do opalania znajdziesz na www.onyx.sklep.pl sprawdź również ofertę szkoleń na www.spraytan.pl lub zapytaj Trenera Opalania Natryskowego – tel: 607 746 700. Firma Onyx będzie także obecna na II Kongresie Kosmetyki Naturalnej w Warszawie, dnia 23.06.2013.
DSD de Luxe