Piękna i zdrowa opalenizna

30
19.04.2013 

Co roku jadąc na wakacje marzymy o pięknej, złotej opaleniźnie. Warto jednak wiedzieć, że aby uzyskać pożądany opalony odcień skóry i zadbać o jej ochronę przed promieniowaniem UV, przygotowania do urlopu warto zacząć czasem… nawet 2 tygodnie wcześniej. 

Na słoneczne letnie dni, marka Lirene przygotowała nową ofertę kosmetyków chroniących przed słońcem, wśród których znajdują się te do stosowania przed, w trakcie i po opalaniu. Pomagają one zabezpieczyć skórę przed całym spektrum promieniowania UV. Innowacją w linii jest SUN STARTER – preparat pielęgnacyjny, którego stosowanie 2 tygodnie przed ekspozycją na słońce pomaga uzyskać pożądaną piękną opaleniznę. 

Apetycznie złocisty odcień skóry to marzenie wielu kobiet. Piękna opalenizna kojarzy się z atrakcyjnością, symbolizuje dobry wygląd, a często stanowi też… wspomnienie cudownych wakacji. Zdarza się jednak, że nasze marzenia o złocistym odcieniu kończą się… oparzoną, zaczerwienioną i złuszczającą się po kilku dniach skórą. Dlaczego? Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń wiążących się z nadmierną ekspozycją na słońce. Nie tylko zapominamy o stosowaniu kosmetyków z filtrami na co dzień, nie smarujemy się ponownie po wyjściu z wody czy po 2-3 godzinach kąpieli słonecznej, ale też nie zwracamy uwagi na to, aby odpowiednio przygotować skórę do intensywnego opalania. 

Na nadchodzący sezon wiosenno – letni, marka Lirene przygotowała zupełnie nową ofertę kosmetyków do opalania. Nowoczesne receptury zamknięte w atrakcyjnych i funkcjonalnych opakowaniach, nie tylko pomagają chronić skórę przed promieniami UVA i UVB, ale też pielęgnują ją i koją przed, w trakcie i po kąpieli słonecznej, gdy „przedawkujemy słońce”. Dla najmłodszych przeznaczona jest linia Lirene Kids. 

SUN STARTER – kosmetyk przed opalaniem 

To, w jaki sposób przygotujemy skórę do opalania, w znaczący sposób wpłynie na efekt, jaki uzyskamy po kąpieli słonecznej. Dlatego marka Lirene wprowadza INNOWACJĘ

SUN STARTER – unikalny preparat, który, dzięki kompleksowi SunTanTM, skutecznie przyspiesza proces opalania oraz wzmacnia złocisty kolor opalenizny*. Zawarte w recepturze masło kakaowe przygotowuje skórę do przyjęcia słońca, oraz daje lekki odcień słonecznej opalenizny. Formuła balsamu została wzbogacona o składniki aktywne, które wygładzają skórę oraz działają przeciwrodnikowo. Proteiny jedwabiu zabezpieczają skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego, nawilżając skórę i nadając jej niezwykłą gładkość. Wyciąg z aloesu zapobiega powstawaniu podrażnień i zaczerwienień podczas opalania. Kosmetyk należy stosować 1-2 dziennie na 2 tygodnie przed ekspozycją na słońce. Do opalania należy stosować preparaty z filtrami ochronnymi. 
*Badania In vitro 

SUN STARTER: 
• przygotowuje skórę do opalania 
• przyspiesza efekt uzyskania pożądanej opalenizny 
• nadaje skórze efekt naturalnej opalenizny 
Poj. 150 ml Rekomendowana cena detaliczna: 16,99 PLN 

Kosmetyki chroniące przed słońcem Lirene 

Seria do opalania Lirene, dzięki zastosowaniu TRÓJAKTYWNEGO SYSTEMU ZDROWEJ OPALENIZNY, pomaga zabezpieczyć twarz i ciało przed słońcem oraz intensywnie pielęgnować skórę. 
1° OCHRONA PRZED PROMIENIOWANIEM UVA/UVB 

Zaawansowany system fotostabilnych filtrów w postaci kompleksu UVBlock skutecznie zabezpiecza skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB oraz chroni DNA komórek przed uszkodzeniami spowodowanymi ekspozycją skóry na słońce. 

2° GWARANCJA ZDROWEJ I PIĘKNEJ OPALENIZNY Kompleks na bazie masła Shea i alantoiny regeneruje naskórek i łagodzi podrażnienia powstałe podczas ekspozycji skóry na słońce, dzięki czemu zyskuje ona zdrowy wygląd. Zawartość składników nawilżająco-odżywczych chroni przed wysuszeniem. 

3° OCHRONA PRZECIWSTARZENIOWA SKÓRY Formuła kosmetyków została wzbogacona o składniki aktywne o właściwościach przeciwrodnikowych, które chronią skórę przed uszkodzeniami wywołanymi promieniowaniem słonecznym, zapobiegając starzeniu się skóry. 

W skład linii wchodzą następujące kosmetyki: 

Złocisty przyspieszacz opalania SPF 6 
Poj. 150 ml Rekomendowana cena detaliczna: 16,99 PLN 

Karotenowy balsam do opalania SPF 6 
Poj. 150 ml Rekomendowana cena detaliczna: 12,99 PLN 

Kakaowe mleczko do opalania SPF 10 
Poj. 150 ml Rekomendowana cena detaliczna: 15,99 PLN 

Emulsja do opalania SPF 15 
Poj. 150 ml Rekomendowana cena detaliczna: 16,99 PLN 

Emulsja do opalania utrwalająca opaleniznę SPF 20 
Poj. 150 ml Rekomendowana cena detaliczna: 19,99 PLN 

Emulsja do opalania SPF 30 
Poj. 150 ml Rekomendowana cena detaliczna: 24,99 PLN 

Emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+ 
Poj. 150 ml Rekomendowana cena detaliczna: 27,99 PLN 

Krem do twarzy SPF 30 
Poj. 50 ml Rekomendowana cena detaliczna: 18,99 PLN 

Karotenowy olejek do opalania SPF 6 
Poj. 150 ml Rekomendowana cena detaliczna: 16,49 PLN 

Lirene Kids 

Innowacyjne, wodoodporne produkty z serii Lirene Kids opracowane zostały w trosce o delikatną i wrażliwą skórę dzieci powyżej 6-go miesiąca. Kosmetyki te opracowane zostały pod szczególną kontrolą ekspertów, a ich bezpieczeństwo oraz właściwości hypoalergiczne zostały potwierdzone przez Instytut Matki i Dziecka. 

Zaawansowany system fotostabilnych filtrów UVA i UVB (m.in. filtr mineralny) o szerokim spektrum działania chroni przed poparzeniami i wzmacnia mechanizmy obronne skóry. Wszystkie kosmetyki intensywnie pielęgnują, nawilżając i natłuszczając oraz stymulując naturalne procesy obronne i regeneracyjne. 

W skład linii wchodzą następujące kosmetyki: 

Mleczko chroniące przed słońcem o zapachu gumy do żucia SPF20 
Poj. 200 ml Rekomendowana cena detaliczna: 24,99 PLN 

Mleczko chroniące przed słońcem SPF 30 
Poj. 150 ml Rekomendowana cena detaliczna: 26,99 PLN 

Mleczko chroniące przed słońcem SPF 50+ 
Poj. 150 ml Rekomendowana cena detaliczna: 29,99 PLN 

Krem do twarzy SPF 50+ 
Poj. 50 ml Rekomendowana cena detaliczna: 19,99 PLN 

Kosmetyki po opalaniu 

Seria kosmetyków po opalaniu i kąpieli przeznaczona jest do intensywnej pielęgnacji skóry eksponowanej na słońcu i po kąpieli. Preparaty regenerują i głęboko nawilżają skórę oraz uzupełniają niedobory lipidów i witamin. Dzięki temu wzmocniony zostaje naturalny system ochronny skóry, hamujący procesy starzenia i zabezpieczający przed działaniem czynników zewnętrznych. Składniki aktywne zawarte w formułach kosmetyków po opalaniu Lirene pomagają skórze odzyskać dobrą kondycję, wpływając na przedłużenie efektu opalania. Kosmetyki wykazują działanie łagodzące podrażnienia i eliminują efekt „pieczenia” i ewentualnego zaczerwienienia. W linii kosmetyków po opalaniu znajdziemy również Utrwalający złocisty balsam, zawierający wosk z oliwek i wyciąg z czerwonych liści winorośli, które nawilżają i zabezpieczają skórę przed utratą wody oraz złociste drobinki, które pięknie podkreślają efekt idealnie opalonej skóry. Zawarty w formule balsamu SunTanTM wpływa na przedłużenie efektu opalania, wzmacniając naturalny kolor opalenizny. 

W skład linii wchodzą następujące kosmetyki: 

Utrwalający złocisty balsam po opalaniu SPF 10 
Poj. 150 ml Rekomendowana cena detaliczna: 19,99 PLN 

SOS RATUNEK – Balsam po przedawkowaniu słońca (5% D-Pantenol) SPF 20 
Poj. 150 ml Rekomendowana cena detaliczna: 19,99 PLN 

REGENERACJA – Nawilżający balsam po opalaniu SPF 30 
Poj. 150 ml Rekomendowana cena detaliczna: 16,99 PLN 

Czym różni się promieniowanie UVA od UVB? 

Promienie UVA są niskoenergetyczne (nie parzą), ale docierają aż do tkanki podskórnej, uszkadzając włókna kolagenu, elastyny i wpływając na strukturę DNA komórek. Ich działania nie odczuwamy natychmiastowo, ale wyrządzone przez nie szkody są nieodwracalne. To promienie UVA odpowiedzialne są m.in. za przedwczesne starzenie się skóry, zmarszczki, suchość i utratę jędrności. Co ważne: promienie UV A przenikają zarówno rzez szyby (80%), jak i bawełnę (20%). 

Z kolei promienie UVB działają na powierzchni skóry. Są wysokoenergetyczne, nie wnikają do skóry właściwej, ale wywołują zaczerwienienie naskórka. Przesuszają go, powodują stany zapalne, uszkadzają lipidy i białka, są przyczyna poważnych zmian w strukturze DNA, co z czasem może prowadzić do rozwoju nowotworu. 

Jaka jest różnica między filtrami fizycznymi i chemicznymi? 

Filtry fizyczne działają jak minilusterka – odbijają i rozpraszają promienie UV. W ich składzie znajdziemy przede wszystkim tlenek cynku, tlenek i/lub dwutlenek tytanu. Z kolei filtry chemiczne absorbują i rozpraszają promienie UV, a wykorzystuje się w nich pochodne kwasu salicylowego i cynamonowego oraz dibenzoilometanu. Najlepiej, gdy preparaty przeciwsłoneczne zawierają jeden filtr fizyczny i kilka chemicznych, gdyż – w uproszczeniu – można powiedzieć, że te promienie, które nie zostaną odbite są za pomocą filtrów fizycznych, będą neutralizowane chemicznie. 

Faktor SPF – oznacza wysokość ochrony przed promieniowaniem UVB. Określa stosunek czasu, przez jaki można przebywać na słońcu po nałożeniu kremu z filtrem do czasu, jaki można przebywać na słońcu, nie stosując kosmetyku ochronnego. 50+ to najwyższa możliwa ochrona, ale trzeba pamiętać, że nawet ona nie zapewnia 100% ochrony przed słońcem. 

Czy wiesz, że:
• nawet w cieniu dociera do nas 30% promieni UV 
• pod parasolem na plaży, aż 20% promieni odbija się od piasku i opala 
• preparaty wodoodporne chronią tylko na czas kąpieli (15-20 minut) 
• częste i nadmierne działanie promieniowania ultrafioletowego jest odpowiedzialne za 90% zmarszczek 
• dwukrotne oparzenie w dzieciństwie dziesięciokrotnie zwiększa szansę zachorowania na raka

DSD de Luxe