Piękne ciało po ciąży

50
20.09.2012

Co zrobić, kiedy ciało po ciąży nie wygląda tak dobrze jak życzyłaby sobie tego kobieta? Medycyna Estetyczna zna odpowiedź. 

Ciąża to czas rewolucji hormonalnej, która zmienia ciało i skórę. Na największe zmiany narażony jest brzuch i piersi. U niektórych kobiet pojawiają się rozstępy. Naturalnym zjawiskiem jest rozchodzenie się mięśni brzucha w późniejszym okresie ciąży. W ten sposób tworzy się więcej miejsca na rosnące dziecko. Po porodzie mięśnie są osłabione i często wymagają sporo czasu i ćwiczeń, aby wróciły do normy. 

Osłabienie mięśni brzucha, luźna skóra. Rozwiązanie – Maximus

Maximus TripLipo to jedyne urządzenie, które działa jednocześnie na skórę, tkankę tłuszczową i mięśnie. Innowacyjność urządzenia polega na połączeniu w jednej głowicy technologii tri polarnej: Fali Radiowej (RF) i TriLipo DMA (dynamicznej aktywacji mięśni). Tworzą one interaktywny efekt nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej, drenażu limfatycznego i poprawy napięcia skóry. Energia TriLipo RF podgrzewa podskórną tkankę tłuszczową, powodując uwolnienie płynnego tłuszczu z komórek. Efekt termiczny przyspiesza naturalny metabolizm tłuszczu, a drenaż wywołany aktywacją mięśni przyspiesza jego usunięcie. Dzięki technologii aktywacji mięśni możemy mówić o modelowaniu sylwetki. Dodatkowo, Trilipo RF powoduje skurcz włókien kolagenowych, co daje natychmiastowy efekt napięcia skóry, oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu efekt ujędrnienia skóry jest długotrwały. 

Rozstępy. Rozwiązanie – Polomar Lux 1540™ 

Laser frakcyjny Lux1540™ firmy Palomar jest pierwszym na świecie, który otrzymał certyfikat FDA potwierdzający skuteczność redukcji rozstępów. Lux1540™ z niezwykłą precyzją, wprowadza w skórę mikrowiązki, które penetrują skórę na głębokości powyżej 1mm, poziomie nieosiągalnym przez urządzenia wykorzystujące metodę skanowania. Naskórek ulega koagulacji bez naruszenia warstwy rogowej. W ten sposób inicjowany zostaje proces naturalnej regeneracji, dzięki czemu następuje wytworzenie nowej, zdrowej tkanki, która wypełnia kolumny uszkodzone przez koagulację. Następuje również produkcja nowego kolagenu. Zabieg nie wymaga podania znieczulenia miejscowego oraz okresu rekonwalescencji. 

Cellulit. Rozwiązanie – LipoShock

Urządzenie LipoShock stosuje fale uderzeniową i ultradźwięki w walce z cellulitem i zlokalizowaną otyłością. Fala uderzeniowa to fala akustyczna, która charakteryzuje się dużą dawką ciśnienia, wzrastającego bardzo szybko względem ciśnienia zewnętrznego. Są to sygnały, które składają się z wibracji o częstotliwości od kHz do MHz. 

Fale akustyczne generowane przez głowicę, powodują rozerwanie włókien owijających adipocyty, przywracając im właściwą elastyczność i redukując ucisk na naczynia krwionośne, a zatem zapewniają prawidłową mikrocyrkulację skóry. Silne działanie głowicy wspomaga naturalny proces eliminacji uszkodzonych błon adipocytów. Ponadto, poprzez ,,gimnastykę’’ tkanki, wspomaga drenaż zgromadzonych płynów, pozwalając na stymulację i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania układu naczyniowego. 

Ultradźwięki to fale mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. W dermatologii i kosmetyce wykorzystuje się ultradźwięki o częstotliwości 22-30 kHz, 1 oraz 3 MHz. Działają one mechanicznie i termicznoe. Działanie mechaniczne wprawia cząsteczki w tkankach w rytmiczne drgania i wywoływaniu tzw. „mikromasaż komórek” w wyniku naprzemiennego rozciągania i ściskania. Powoduje to poprawę mikrokrążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspieszenie metabolizmu komórek – poprawia więc zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen, a także ułatwia usuwanie produktów przemiany materii. 
 
 
DSD de Luxe