Piękny dekolt

25

Krzysztof Makarski 

Konsultant medyczny firmy SHAR-POL 
www.shar-pol.pl 

Szyja i dekolt są wizytówką kobiety – zdradzają jej wiek, a także to, czy wystarczająco dba o siebie. Niestety skóra tych partii ciała jest bardzo cienka i wrażliwa, dlatego wraz z upływem lat traci jędrność, przede wszystkim ze względu na niewielką zawartość kolagenu oraz elastyny. Spadek kondycji skóry w tych miejscach spowodowany jest stopniową utratą obydwu składników. 

Jak dbać o dekolt? 

Postawmy na pielęgnację – dekolt potrzebuje codziennej i kompleksowej ochrony. Sięgnijmy po kremy, które zapewnią ciału regenerację oraz poprawią kondycję skóry. W ich składzie powinny znaleźć się m.in.: kolagen, kwas hialuronowy czy witaminy z grup A, C i E. Aby wygładzić ciało i odpowiednio je złuszczyć, zadbajmy o regularny peeling. Dobrany do kondycji skóry sprawi, że zyska ona jędrność, a koloryt wyrówna się. Stosowany raz w tygodniu peeling enzymatyczny, złuszczy martwy naskórek i spowoduje lepsze wchłanianie odżywczych kosmetyków. Korzystne dla ciała będą także ujędrniające masaże, pomocne w powstrzymaniu procesów zwiotczenia skóry. 
Nie zapominajmy o ochronie dekoltu przed szkodliwym działaniem promieni UV. Opalanie w dużych ilościach nie jest zalecane, szczególnie tak wrażliwych miejsc jak szyja czy dekolt, dlatego zadbajmy o odpowiedni krem z filtrem. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko przykrych skutków nadmiernego nasłonecznienia, jak np. fotostarzenia się skóry, które powoduje zwiotczenie i rogowacenie naskórka o wiele szybciej niż w przypadku naturalnego procesu starzenia. 

Skuteczne ujędrnianie 

Jeżeli wygląd naszego dekoltu lub szyi pozostawia wiele do życzenia, a kolejne kremy nie dają żadnego efektu, mamy do dyspozycji rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg ujędrniający z wykorzystaniem nowoczesnych technik laserowych pozwala uzyskać natychmiastowe efekty i jest w pełni bezpieczny. Innowacyjny aplikator Sublime™ wykorzystujący technologię elõs skutecznie ujędrnia dekolt. Sekretem jego działania jest objętościowy obszar penetracji w skórze właściwej. Stymulując fibroblasty powoduje on tworzenie nowego kolagenu. W skutek przebudowania głębokich warstw skóry za pomocą podgrzewania, zwiększa się jej elastyczność oraz napięcie. Zabieg nie jest inwazyjny dla ciała – nie narusza struktury naskórka, dzięki czemu zaczerwienienie ustępuje już po paru godzinach i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Czas trwania zabiegu to około półtorej godziny, a jego efekt widoczny jest natychmiast. W celu utrwalenia rezultatu należy powtórzyć procedurę 3-4 razy w odstępach miesięcznych, a następnie raz na pół roku. 
Nowoczesne technologie z zakresu medycyny estetycznej dają nam możliwość poprawy niedoskonałości naszego ciała w całkowicie bezpieczny i skuteczny sposób. Są propozycją dla wszystkich, którzy chcą uchronić się przed upływem czasu i zatrzymać piękny wygląd.
DSD de Luxe