Pielęgnacja wegańska – jak wyróżnić salon

41
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Aromaterapia, na której oparta jest pielęgnacja w salonie Alchemy to wyróżnienie, nietuzinkowość i przykład 100% kosmetyki wegańskiej.

Alchemy Day Spa powstało w Warszawie w 1999 r. Założycielką tego miejsca jest Joanna Stajszczak od zawsze związaną z aromaterapią. Jest to nauka oparta na wykorzystaniu właściwości olejków esencjonalnych i olejów tłoczonych na zimno, znana już 3000 lat przed narodzeniem Jezusa Chrystusa. Pasja do wykorzystywania składników naturalnych i darów natury to jej motto w pielęgnacji profesjonalnej i domowej.

W wieku XX ekspansja zabiegów z zakresu medycyny estetycznej zdominowała branżę kosmetyczną. Moda na bardzo szybki efekt bez zastanowienia się nad skutkami ubocznych zawładnęła branżą. Klientka podpisująca zgodę na ewentualne skutki uboczne i niepożądany efekty, to sprawa normalna w salonach medycyny estetycznej.

Dlatego rodzi się pytanie o miejsce kosmetyki naturalnej na rynku kosmetyki tradycyjnej i co robić, żeby działać w obliczu tak silnej konkurencji. Podpowiedź jest łatwa, ale często trudna do zrealizowania: bądź liderem, stwórz filozofię miejsca, wiedza, fachowość, pasja, doświadczenie, lojalność do klienta, kosmetyki najwyższej jakość, determinacja, podnoszenie kwalifikacji, szkolenia, media społecznościowe, spotkania z klientami.

Holistyczna pielęgnacja naturalna i wegańska idzie pod prąd rynkowym modom, jednak coraz większa świadomość sprawia, że warto wprowadzać zabiegi które razem ze sprawdzonymi profesjonalnymi markami działają i pozostawiają doskonały efekt nie tylko ten kosmetyczny, ale i emocjonalny. I tu widzę niszę na rynku usług kosmetycznych.

Koncepcja tworzenia zabiegów opartych na najwyższej jakości kosmetykach naturalnych i wegańskich powinna polegać na indywidualnej analizie potrzeb każdej osoby, która odwiedza gabinet. Zabieg powinien obejmować działanie na zmysły takie jak: wzrok, słuch, węch czy smak. Powinien być profilaktyką zdrowia zarówno tego zewnętrznego (kosmetycznego) jak i wewnętrznego (emocjonalnego). Dlatego ciekawym narzędziem w holistycznej pielęgnacji jest test kinezjologiczny na gestach. Ta starochińska metoda diagnostyczna, która pozwala nam na samym początku zabiegu określić, czy osoba jest Yin czy Yang. W Tybecie, Chinach i Japonii do dnia dzisiejszego uważa się, że równowaga pomiędzy tymi dwoma znakami to gwarancja nie tylko prawidłowego funkcjonowania matki ziemi, ale również człowieka. Nowoczesna pielęgnacja kosmetyczna to w pewnym sensie uzdrawianie i profilaktyka zdrowia. Ktoś się oburzy – uzdrawianie! Tak, właśnie uzdrawianie i profilaktyka zdrowie. Czym jest masaż ciała czy twarzy? To najbardziej prymitywna forma uzdrawiania. Prostym przykładem jest moment kiedy uderzymy się w jakąś część ciała, to co robimy? Masujemy i to sprawia, że ból odchodzi. Dobrze dobrany zabieg to działanie na nasze emocje, stres, gniew, podirytowanie i fobie. Stres to przyczyna wielu chorób, które mogą przekształcić się w wiele patologicznych schorzeń objawiających się na skórze i zaburzeniami działania układów wewnętrznych i emocjonalnych.

W holistycznej pielęgnacji doskonałym narzędziem jest aromaterapia. Aromaterapia to olejki eteryczne które działają na poziomie kosmetycznym, terapeutycznym i emocjonalnym. Oleje tłoczone na zimno to nośnik olejków eterycznych, który, nie tylko podczas zabiegu, zapobiega odparowywaniu olejków i przyspiesza ich przenikanie poprzez kapilary do skóry, a potem do krwiobiegu.

Olejki eteryczne w holistycznej terapii odgrywają wyjątkową rolę. W zależności od tego, czy mamy do czynienia z osobą Yin czy Yang oraz w jakim stanie emocjonalnym się ona znajduje dobieramy olejek eteryczny o przeciwnej polaryzacji, dzięki czemu zapewniamy równowagę emocjonalną, a w konsekwencji regenerację na poziomie emocjonalnym, odczuwalne zrelaksowanie, anty stres i doskonałe samopoczucie. Terapeutyczne działanie w zależności od wybranego olejku eterycznego może być różne, np.: detoks, antyreumatyczne, rozjaśniające, przeciwbólowe i wiele innych.

Ogromną rolę w aromaterapii odgrywają oleje tłoczone na zimno nierektyfikowane. Do zabiegów nie nadają się natomiast oleje jadalne, ponieważ nie posiadają składników, które wpływają na efekt kosmetyczny, którego oczekujemy. W aromaterapii na ciało najlepszym olejem harmonizującym z olejkami eterycznymi jest olej słodki migdałowy tłoczony na zimno nierektyfikowany, jego doskonałe działanie kosmetyczne na skórę sprawia, że jest olejem najczęściej stosowanym w aromaterapii i polecanym przez dyplomowanych aromaterapeutów i znawców. Do pracy podczas pielęgnacji twarzy polecamy szlachetniejsze oleje jak olejek kiełki pszenicy (witamina E), macerat lub tłoczony na zimno olejek z marchewki (działanie dotleniające), olejek z róży mosqueta (regeneracyjne). Ten ostatni pozyskuje się z owoców dzikiej róży, najlepiej pochodzącej z Chile. Posiada on silne właściwości regeneracyjne, odmładzające, a w połączeniu z olejkami eterycznymi z mirry czy kadzidłowca osiągniemy efekt odmładzający, dodatkowo wykonując na nim japoński masaż kobido wzmocniony tapingiem to gwarantowany efekt naturalnego liftingu bez skalpela.

Filozofia Alchemy Day Spa to tworzenie zabiegów w 100% naturalnych, wegańskich, wolnych od składników zwierzęcych czy syntetycznych.

W zabiegach na twarz wykorzystuję hydrolaty zarówno różany czy lawendowy, jako maski – glinki, błoto z morza martwego, ryż, natomiast peelingi tworzymy sami na bazie gruboziarnistej soli z morza martwego lub soli mediteraneo, którą łączymy z wybranym olejem i olejkiem eterycznym. Taki peeling ma nie tylko działanie złuszczające, ale także antyseptyczne, które gwarantuje bezpieczeństwo pracy z klientami.

Pielęgnacja wegańska musi być oparta na kosmetykach najwyższej jakości, w 100% naturalnych, ponieważ tylko wtedy otrzymamy spodziewany efekt kosmetyczny, zachowując harmonię pomiędzy zdrowiem i doskonałym samopoczuciem. Dobrze wykonany zabieg holistyczny to połączenie tradycyjnych metod pracy, odpowiednich techniki z kosmetykami naturalnymi. To zapewni że wasz klient w sposób naturalny uwolni się od stresu, traum czy napięć.

Aromaterapia tak naprawdę dostarcza wszystkiego co potrzebuje twój klient, możesz stworzyć indywidualny kosmetyk, który będzie działał nie tylko w twoim centrum kosmetycznym, ale i w pielęgnacji domowej klienta.

Jeżeli będziesz przestrzegała kilku elementów gwarantuję, że uzyskasz natychmiastowe i długotrwałe efekty, a także brak niepotrzebnej ingerencji w perfekcję natury, jak zmiana owalu twarzy czy ust.

Najważniejszym aspektem w uprawianiu profesjonalnej kosmetyki naturalnej jest pielęgnacja oparta na profilaktyce zdrowia. Nasze działania znacznie ograniczają dostarczanie do organizmu toksyn w postaci pochodnych ropy naftowej, które w efekcie powodują różne problemy skórne i poważne choroby, często nieuleczalne.

Takim przykładem jest zabieg ujędrniający biust i kosmetyki do pielęgnacji domowej, które nie tylko sprawiają, że kobieta po nim psychiczne czuje się wyśmienicie, ale również pozwalają na stałe monitorowanie stanu piersi. Dzięki uzupełnieniu zabiegu poprzez stosowanie w domu specjalnego olejku do pielęgnacji biustu i taoistycznego masażu stworzonego przez Alchemia Urody, zabieg ujedrniajcy biust będzie triumfował w twoim salonie, a jego szerokie spektrum działania usatysfakcjonuje najbardziej wymagające klientki.

Holistyczne działanie możemy rozpocząć od wypicia szklanki soku ze świeżo wyciśniętej pomarańczy. Trzeba bardzo staranie i właściwie dobierać elementy terapii holistycznej, żeby na twarzy klientów wymalować uśmiech z poczuciem szczęścia, a nie sztywną maską bez zmarszczek nabrzmiałą, sztucznie świecąca się, wymazującą naturalne rysy twarzy.

Żeby przetrwać walkę z wiatrakami, czyli z sektorem kosmetyki estetycznej, musisz w sposób jasny wybrać swoją strategię działania. Dzisiaj kosmetyka pielęgnacyjna to nie tylko skuteczne kosmetyki 100% naturalne, to również coaching klienta co powinien jeść i robić, żeby zatrzymać w sposób efektywny procesy starzenia. Aromaterapia, ta prawdziwa, pozwala na tworzenie ceremonii urody nie tylko z efektem fizycznym na twarzy, ale również tym duchowym, emocjonalnym. Jeżeli to poskładasz gwarantuję, że efekt będzie murowany nie tylko kosmetyczny, ale będzie miał odzwierciedlenie w ilości klientów którzy będą odwiedzali twój salon.

 

 

Joanna Stajszczak
właścicielka Salonu Alchemia Urody

DSD de Luxe