Poprawa owalu twarzy

44

Krzysztof Makarski 

Konsultant medyczny firmy SHAR-POL 

Utrata perfekcyjnego owalu twarzy jest czasem problemem, jednak szczególnie nasila się on z wiekiem. Gdy skóra traci swoją elastyczność, ma to również wpływ na kształt naszej twarzy. Jej kontur przestaje być idealny, pojawia się drugi podbródek i liczne niedoskonałości Aby zaradzić oznakom starzenia i poprawić swoje samopoczucie, warto poznać metody, które skutecznie pomogą poprawić kondycję skóry twarzy. 

Dlaczego skóra traci jędrność? 

Wyraźny owal twarzy jest bardzo istotny dla każdej kobiety. Utrata jędrności skóry to oznaka zmian w tkance łącznej, w której znajdują się m. in. elastyna i kolagen. Zmniejszenie sprężystości tych włókien powoduje osłabienie naskórka. Wpływ na zwiotczenie skóry mają także uwarunkowania genetyczne oraz liczne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Niekorzystne są także szkodliwe substancje pochodzące z zanieczyszczonego środowiska, palenie papierosów czy niewłaściwa pielęgnacja. Dodatkowo utracie jędrności sprzyjają takie czynniki, jak zaburzenia hormonalne czy stres, a także niewłaściwa dieta i brak aktywności fizycznej. Zwiotczenie skóry to również skutek nadmiernego opalania, które powoduje fotostarzenie się skóry. Różni się ono znacznie od oznak zwykłego starzenia, ponieważ poddawanie ciała nadmiernej ekspozycji słonecznej sprawia, że naskórek staje się grubszy, bardziej szorstki i zrogowaciały niż ten nieopalany często. Fotostarzenie przyspiesza proces powstawania zmarszczek oraz sprawia, że pojawiają się w większej ilości i są o wiele głębsze w porównaniu do tych powstałych naturalnie wraz z upływem lat. Na szkodliwe działanie promieni słonecznych narażone są szczególnie twarz i dłonie, do których słońce dociera najczęściej. 

Jak przeciwdziałać zwiotczeniu skóry twarzy? 

Aby przeciwdziałać utracie jędrności skóry powinniśmy zadbać o odpowiednią profilaktykę. Pierwszym krokiem będzie prawidłowa pielęgnacja. Wybierajmy kremy zawierające substancje aktywne, które pomogą zredukować niedoskonałości, takie jak wczesne zmarszczki i bruzdy. Pamiętajmy też o ochronie skóry przed słońcem, szczególnie w lecie zaopatrzmy się w kosmetyki, które zabezpieczą nas przed szkodliwymi promieniami UV. Jeżeli skóra twarzy straciła swoją sprężystość, warto zastanowić się nad rozwiązaniami, które oferuje medycyna estetyczna. Spośród wielu oferowanych zabiegów wybierzmy taki, który faktycznie pozwoli nam uzyskać pożądane efekty i skutecznie poprawi wygląd naszej twarzy. Ważne, aby rezultat wybranego przez nas zabiegu był trwały i utrzymywał się przez długi czas. Innowacyjne technologie z zakresu medycyny estetycznej umożliwiają poprawę kondycji skóry w stosunkowo krótkim czasie. Najlepsze efekty przynoszą zabiegi dwufazowe, oparte na technologii elõs, na której bazuje np. platforma eTwo™. Pierwsza część zabiegu ma na celu objętościowe przemodelowanie kolagenu w głębszych warstwach skóry. Procedura ta polega na równoczesnej emisji światła o wyjątkowo szerokim spektrum oraz prądu RF o dużej energii. Druga część oparta jest na subablacyjnym zabiegu frakcyjnym, czyli silnym działaniu na skórę za pomocą frakcyjnego bipolarnego prądu RF, który punktowo podgrzewa jej warstwy. Połączenie obydwu procedur pozwala na widoczne podniesienie owalu twarzy i ujędrnienie obszarów, które najczęściej tracą elastyczność: żuchwy, fałdy nosowo-wargowej, okołooczodołowej, brwiowej i nadczołowej. Atutem tej metody jest niewielkie uszkodzenie naskórka, a co za tym idzie niedługi okres rekonwalescencji. Profesjonalne zabiegi dają nam pewność, że uzyskamy takie rezultaty, jakich oczekiwaliśmy. Dzięki zaawansowanym technologiom, nowoczesna medycyna estetyczna stwarza możliwości poprawy nie tylko niedoskonałości ciała, ale tym samym poprawienia naszego samopoczucia i pewności siebie. 

Zabieg V-CONTOUR Dermika

Kompleksowe rozwiązanie opracowane z myślą o kobietach dojrzałych 50+, których głównym problemem jest utrata jędrności, gęstości i elastyczności skóry, a co za tym idzie jej wiotczenie i grawitacyjne opadanie. Zadaniem programu jest poprawa parametrów biomechanicznych skóry dojrzałej, poprzez wzmocnienie jej struktur podporowych na każdym poziomie, a także poprawa owalu twarzy, poprzez działanie modelujące. Program składa się z trzech integralnych elementów umożliwiających osiągnięcie rewelacyjnych i długofalowych efektów: 
  • Seria pięciu zabiegów V-CONTOUR wykonywanych raz w tygodniu w gabinecie kosmetycznym.
  • Codzienny domowy trening mięśni twarzy FACE CONTOURGYM
  • Pielęgnacja domowa kosmetykami z serii V-CONTOUR. 

Zastosowany w zabiegu Koktajl wzmacniający w ampułkach z kompleksem PRO-VOLUME ma za zadanie stymulować odbudowę struktur podporowych skóry oraz pobudzać syntezę i magazynowanie trójglicerydów w tkance podskórnej, dając efekt wypełnienia owalu twarzy. Wprowadzenie składników aktywnych za pomocą ultradźwięków dodatkowo zwiększa ich biodostępność. Modelujący masaż twarzy pobudza krążenie, a maska ALGUM-LIFT ze spiruliną wygładza i napina skórę. Efekt zrelaksowanej cery podkreśla Maseczka napinająca z efektem rozświetlającym. Kurację wspomaga regularny trening mięśni twarzy oraz pielegnacja domowa kosmetykami V-Contour. 

DSD de Luxe