Regeneracja skóry – last minute

27

27.05.2013 

Współczesna medycyna estetyczna kusi bogatą ofertą zabiegów odmładzających i rewitalizujących. Większość z nich przynosi upragnione efekty dopiero po pewnym czasie. Kiedy jednak zależy nam na natychmiastowym rezultacie, warto poddać się nieinwazyjnej procedurze zabiegów eTwo. 

Urszula Sztwiertnia 
Konsultant medyczny z firmy SHAR-POL 

Czy to na ślubnym kobiercu, czy podczas wymarzonego wyjazdu lub w rozgrzanym słońcem mieście – każda kobieta chce wyglądać wyjątkowo pięknie. Lato ma to do siebie, że z chęcią zakładamy też zwiewne sukienki bądź prezentujemy eleganckie bikini. Wtedy nasz wygląd staje się szczególnie ważny, a wszelkie mankamenty urody niemile widziane. W codziennym zabieganiu i natłoku obowiązków niejednokrotnie brakuje nam czasu na wielotygodniowe kuracje estetyczne. Nagle przed wakacjami zdajemy sobie sprawę, że przegrywamy z czasem. Odkrywamy, że skóra staje się mniej jędrna i sprężysta, eksponując przy tym przebarwienia oraz inne zmiany pigmentowe. Za zachodzące w strukturze procesy odpowiadają chociażby uwarunkowania genetyczne, rozchwiana gospodarka hormonalna oraz czynniki zewnętrzne. Pamiętajmy, że działanie odżywczych kosmetyków ma w tym wypadku charakter wyłącznie doraźny. Musimy dotrzeć do głębszych warstw skóry, co staje się możliwe dzięki innowacyjnym technologiom. Przykładem metody, która pozwoli nam uzyskać zadowalające rezultaty w bardzo krótkim czasie, jest kategoria zabiegów odnowy skóry eTwo. 

Program kompleksowej regeneracji skóry 

Kuracja z wykorzystaniem eTwo™ stanowi unikalne połączenie dogłębnego ujędrniania skóry z minimalnie inwazyjnym zabiegiem frakcyjnym. Procedura, zdobywająca sobie coraz większe uznane wśród lekarzy i pacjentów, opiera się na dwóch etapach. Pierwszy z nich to zabieg Sublime™ umożliwiający objętościowe przemodelowanie kolagenu w głębokiej strukturze skóry. Dzięki wykorzystaniu technologii elõs™ aplikator emituje światło o bardzo szerokim spektrum (w zakresie 700-2000 nm) oraz prąd RF o dużej energii. Światło podczerwieni podgrzewa skórę właściwą do głębokości 3,5 mm, a następnie energia prądu dodatkowo ją dogrzewa, co skutecznie oddziałuje na włókna kolagenowe, nie uszkadzając przy tym naskórka. W ten oto sposób dochodzi do stymulacji fibroblastów oraz do wytworzenia się nowego kolagenu. Podczas jednego zabiegu wykonuje się od 3 do 5 przejść tak, aby osiągnąć wymaganą temperaturę ~50°. Natychmiastowym rezultatem terapii są więc: poprawa elastyczności i napięcia skóry, podniesienie owalu twarzy, redukcja zmarszczek oraz bruzd. Poprawa wyglądy skóry jest od razu widoczna. Drugą procedurą wykonywaną podczas tego samego zabiegu jest Sublative™, czyli bipolarny system frakcyjny z wykorzystaniem prądu RF. Procedura pozwala na płytkie, punktowe odparowanie skóry z silnym podgrzaniem głębszych jej warstw. Sterowanie energią prądu RF umożliwia zmianę efektu tkankowego, a tym samym uzyskanie słabszego lub mocniejszego rezultatu w zależności od wskazań. W przeciwieństwie do innych zabiegów frakcyjnych SublativeTM charakteryzuje się silniejszym oddziaływaniem podpowierzchniowym przy minimalnym uszkodzeniu naskórka. Metoda znacząco redukuje zmarszczki, blizny potrądzikowy, pory i rozstępy, przywracając skórze gładkość, a także odpowiednie napięcie. 

Właściwości i przeznaczenie programu 

Zarówno połączenie dwóch procedur realizowanych w trakcie jednego zabiegu, jak i kompleksowe oddziaływanie na skórę umożliwiają uzyskanie błyskawicznych rezultatów tuż po wyjściu z gabinetu. Terapii można poddać dowolną część ciała – twarz, szyję, dekolt, powieki, dłonie, biust czy brzuch. Zabieg nie wymaga znieczulenia (nawet w miejscach najcieńszych jak powieki) ani okresu rekonwalescencji. Procedura eTwo™ dedykowana jest osobom po 30. roku życia. Wyposażony w kilka specjalnych programów aparat eTwo™ pozwala na indywidualne dostosowanie parametrów do potrzeb każdego pacjenta. Istotna jest również kwestia bezpieczeństwa – zabieg nie powoduje żadnych efektów ubocznych, a wszystkie zastosowane procedury są całkowicie bezpieczne. Podstawową korzyścią wynikającą z terapii jest jednoczesne odbudowanie kolagenu oraz skóry. Trwałe rezultaty możemy uzyskać po trzech seriach zabiegów przeprowadzanych w odstępie od 3 do 4 tygodni. Specjaliści zalecają wykonanie raz na pół roku zabiegu przypominającego. Nowoczesna kuracja profesjonalnie zadba o skórę, czyniąc ją naturalnie świeżą i odnowioną, co ma olbrzymie znaczenie zwłaszcza w przededniu wielkiego wyjścia czy uroczystości.

DSD de Luxe