Soft filling

35

dr Iwona Krędzielak-Manikowska 


Modelowanie rysów twarzy bez skalpela, czyli nowoczesne zabiegi metodą soft filling z preparatem Stylage w Instytucie Technologii Urody. 

Atrakcyjny wygląd jest jednym z czynników decydujących o dobrym samopoczuciu człowieka i postrzeganiu go przez innych. Jedną z możliwości zadbania o wizerunek jest korzystanie z osiągnięć współczesnej medycyny estetycznej, a zwłaszcza z zabiegów, które dają szybkie i widoczne efekty przy jak najmniejszym dyskomforcie. Instytut Technologii Urody poleca modelowanie owalu twarzy metodą soft filling z zastosowaniem preparatu Stylage. 

Kosmetologia i medycyna estetyczna umożliwiają skuteczne i nieinwazyjne korygowanie wyglądu skóry oraz modelowanie twarzy i ciała. Wiele osób omija jednak gabinety szerokim łukiem, obawiając się nie tyle kosztów, co wykluczenia z codziennego życia, nieprzyjemnego zabiegu czy jego niepożądanych konsekwencji. Tymczasem wśród szerokiej gamy zabiegów są przecież takie, które tego nie powodują, a co więcej – dają szybkie i znakomite rezultaty. Jednym z nich jest zabieg soft filling (miękki lifting), do którego ITU stosuje preparat Stylage. 

Soft filling – innowacja w modelowaniu owalu twarzy i wyglądu skóry dłoni 

Soft filling, znany również jako miękki lifting, to nowoczesna metoda umożliwiająca nieinwazyjną, bezpieczną, bezbolesną i – co najważniejsze – efektowną poprawę wyglądu twarzy i dłoni. Zabieg wykonywany tą metodą opiera się na innowacyjnym wynalazku, jakim jest przypominająca kaniulę, miękka igła o tępym zakończeniu. Jej zastosowanie umożliwia wprowadzenie preparatu wypełniającego miejsca naturalnych ubytków struktury tkankowej skóry za pomocą zaledwie dwóch wkłuć i bardzo precyzyjne modelowanie wyglądu skóry. Dzięki takiej procedurze niepotrzebne jest znieczulenie, a po zabiegu nie pojawiają się zaczerwienienia, obrzęki czy zasinienia. W rezultacie pacjent może zaraz po zabiegu wrócić do swoich codziennych zajęć i cieszyć się od razu pięknym wyglądem. 

Stylage – innowacyjny preparat wypełniający 

Stylage to preparat wypełniający naturalne niedobory kwasu hialuronowego w skórze, wzbogacony o dwa, naturalne antyoksydanty – mannitol i sorbitol. Podczas zabiegu soft filling preparat Stylage wypełnia ubytki tkankowe, niwelując zmarszczki i bruzdy oraz modelując wygląd skóry, a zawarte w nim antyoksydanty zapobiegają ewentualnym zapaleniom. Po zabiegu skóra jest wygładzona, nawilżona i uzyskuje zdrowy, świeży wygląd. Taki efekt utrzymuje się przez wiele miesięcy, przy czym wchłaniający się kwas hialuronowy nawilża otaczającą go skórę, co zapewnia jej promienny wygląd przez długi czas. 

Soft filling i Stylage – duet idealny 

Połączenie innowacyjnej metody soft filling i preparatu Stylage stanowi odpowiedź na potrzeby pacjentów korzystających z osiągnięć współczesnej medycyny estetycznej i ma wiele niewątpliwych zalet: 
 • zabieg jest bezbolesny, więc nie wymaga znieczulenia 
 • wystarczą dwa wkłucia, by wymodelować dany obszar skóry 
 • ograniczenie do minimum efektów niepożądanych i zapaleń 
 • brak ryzyka uszkodzenia naczyń lub nerwów 
 • brak zaczerwienień, obrzęków i zasinień 
 • wygładzenie zmarszczek i bruzd – również w delikatnych miejscach, jak np. usta, dolina łez, okolice oczu czy dłonie
 • nieinwazyjna korekta wyglądu skóry i rysów twarzy 
 • wysoka precyzja wypełniania zmarszczek i modelowania owalu twarzy 
 • naturalny efekt – wprowadzony w skórę preparat jest niewidoczny i niewyczuwalny 
 • szybkie i długotrwałe rezultaty – poprawa wyglądu jest widoczna od razu i utrzymuje się nawet przez rok
 • wygładzona i nawilżona, a tym samym promiennie wyglądająca i odmłodzona skóra. 

"" ""
przed zabiegiem po zabiegu


Zabieg soft filling z preparatem Stylage jest dedykowany zarówno kobietom, jak i mężczyznom. W szczególności polecany jest osobom, u których zabiegi medycyny estetycznej wywołują szereg obaw i stres lub które muszą po zabiegu szybko wrócić do normalnego trybu życia. 


""dr Iwona Krędzielak-Manikowska 
Lekarka posiadająca 20-letnie doświadczenie kliniczne, zdobyte podczas pracy w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii oraz w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Twórca wielu autorskich programów anti-aging, stosowanych w ITU, który prowadzi od 2009r. Absolwentka Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Jako dyrektor do spraw medycznych ITU zajmuje się zarówno stroną merytoryczną, jak i praktyczną przeprowadzonych zabiegów. Przeprowadza wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem miękkiego liftingu twarzy, wykonywanego techniką soft filingu. Szczególnie interesuje się medycyną regeneracyjną i zabiegami, w których stosuje się komórki macierzyste. Wiedza ta poparta jest wieloletnią pracą w wiodących ośrodkach transplantacji szpiku w Polsce i udziałem w licznych kongresach – ASH (The American Society of Hematology) w USA i EHA (European Hematology Association) w Europie. Uważa, że zabiegi te stanowią przełom w medycynie przeciwstarzeniowej, ale warunkiem ich powodzenia jest przeprowadzenie przez doświadczonego i przeszkolonego lekarza.
DSD de Luxe