V Kongres: Trychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwie zakończony sukcesem!

751

10 czerwca w Warszawie odbył się V Kongres: Trychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwie. Kongres był największym wydarzeniem poświęconym trychologii w Polsce. Wzięło w nim udział 10 firm działających w obszarze trychologii, w tym jedna firma zagraniczna oraz ponad 120 uczestników.

Kongres był zorganizowany przez magazyny „art of BEAUTY” oraz ESTETICA POLSKA.

Wszyscy uczestnicy otrzymali magazyn Estetica Polska oraz egzemplarz i roczną prenumeratę art of BEAUTY, dyplom uczestnictwa.

Podczas kongresu przedstawiliśmy szeroko tematykę trychologii, m.in.: metody i narzędzia diagnostyczne, zabiegi i terapie, aparaturę trychologiczną, marki i produkty oraz najnowsze doniesienia naukowe i trendy, wpływ żywienia na kondycję włosów i skóry głowy.

Wykładowcy zwracali uwagę na interdyscyplinarny charakter trychologii. Tematyka trychologii staje się coraz bardziej popularna oraz staje się nową opłacalną kategorią usług w salonie i gabinecie. Przyczyną jest rosnąca ilość osób z problemami skóry głowy oraz coraz szersza i udoskonalona oferta przeciwdziałania tym problemom.

Kongres był okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Kongresowi będzie towarzyszyła wystawa tematyczna Firm Partnerskich.

W tym roku V Kongres: Trychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwie posiadał wspólna powierzchnię wystawienniczą z IV Kongresem Kosmetologii Naturalnej, który zorganizowaliśmy po dość długim czasie.

Kongres rozpoczął się wykładem Narzędzia i badania diagnostyczne w trychologii, który poprowadziła Pani Ewa Cognac (trycholog).

Kolejny wykład Trychologia w ciąży i w okresie laktacji poprowadziły Panie: mgr Julitta Małgorzata Siemiątkowska (specjalista trycholog, fizjoterapeuta, właścicielka gabinetów trychologicznych Trichomed w Warszawie i Stargardzie), mgr Emilia Młodzianowska (magister kosmetologii, absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Trichomed Warszawa).

Pani Anna Moser (Culum Natura) zaprezentowała wykład: Organiczna pielęgnacja skóry głowy w salonie. Skuteczność w pielęgnacji skóry problematycznej. Kluczowe zagadnienia oraz studium przypadków.

Innowacje w terapiach trychologicznych, zreferowała Pani Anna Mackojć (trycholog, biotechnolog, właścicielka Instytutu Trychologii (www.trychologia.edu.pl)).

Pan Jacek Szadkowski (N-Symbiosis Polska) zaprezentował temat Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy frakcyjna mezoterapia koktajlami w leczeniu nadmiernego wypadania włosów.

Temat żywienia pojawia się coraz częściej w kosmetologii. Nie zabrakło go również u nas. Sposób żywienia a stan skóry głowy i włosów. Spektrometria atomowa w badaniu włosa przedstawiły Panie: Dr n. o zdr. Violetta Tomaszewicz (Katedra Higieny Epidemiologii i Ergonomii Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy UMK), dr hab. Anna Długosz (Instytut Zdrowia, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy).

Laserową stymulację porostu włosa przedstawił Pan Lek. Med. Tomasz Turcza na przykładzie lasera Lumenis ResureHair.

Pani Julia Trawińska (Fundacja Medycyny Stylu Życia) przedstawiła temat Personalizowana medycyna stylu życia.

25 maja br. weszło w życie RODO. Budzi ono wiele pytań i emocji. Najważniejsze aspekty – w branży beauty & hair i co zmienia ustawa. Jak dostosować procedury w gabinecie do ustawy o RODO omówiła Pani Beata Wielgosik (właściciel w firmie doradczo-handlowej Beauty Management).

Kongres zakończyło losowanie nagród.

Uczestnicy V Kongresu Trychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwie ocenili program merytoryczny na 4,4 pkt. Poziom organizacyjny na 4,7 pkt na 5 możliwych, a przydatność tematów prezentowanych tematów w pracy na 4,7, co stanowi notę wyższą niż w 2017 roku.

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER

     CulumNatura Loga

STOISKO

CulumNatura Loga

DSD

     

 

PlMed

PATRONAT MEDIALNY

    NAJWSPANIALSZE