Walka z nadwagą

19

06.05.2013 

Od wielu lat na świecie obserwuje się postępujący wzrost liczby osób z nadwagą i otyłością. Problem dotyczy także Polski – według danych GUS ponad 52% ludności Polski ma problemy z nadwagę lub otyłością. Ich przyczyną są najczęściej nieprawidłowe nawyki żywieniowe i brak aktywności fizycznej. 

Dynamiczny tryb życia sprawia, że nie mamy czasu na jedzenie regularnych posiłków, przygotowywania zdrowych i zbilansowanych potraw, a zamiast tego sięgamy po szybkie i gotowe rozwiązania, takie jak słodycze, czy jedzenie typu fast food. Brak śniadań, a następnie regularnych posiłków w ciągu dnia sprawia, że wieczorem dopada nas „wilczy głód” i zjadamy znacznie większe i bardziej kaloryczne potrawy na krótko przed snem, co przekłada się na odkładanie tkanki tłuszczowej. Nadwadze sprzyja także siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej. 

Na polskim rynku istnieje wiele produktów wspomagających odchudzanie, głównie w postaci tabletek. Popularne są także różnego rodzaju diety (np. eliminacyjne, często niezbilansowane, niedostarczające wystarczającej ilości składników odżywczych i prowadzące do utrwalania niewłaściwych nawyków żywieniowych). Często po odstawieniu diety powracamy do naszych starych przyzwyczajeń, w wyniku czego pojawia się efekt jo-jo. Należy pamiętać, i to podkreślają dietetycy, że długotrwały efekt daje tylko zmiana nawyków żywieniowych oraz dostosowana do naszych możliwości i regularna aktywność fizyczna. 

ALLÉVO® 
Metoda Allevo to nowoczesny program kontroli wagi, oferujący indywidualny plan działania, niskokaloryczne posiłki o zbilansowanym składzie (zupy i koktajle), zamienniki posiłków (batony) oraz produkty uzupełniające (Allévo® Weight Loss – błonnik pokarmowy), a także bezpłatną aplikację wirtualnego Trenera Kontroli Wagi, oferującą wsparcie w procesie odchudzania. 

""PRODUKTY ALLÉVO® 
Koktajle i zupy w formie proszku do wymieszania z wodą, które mogą zastąpić wszystkie, lub wybrane posiłki w ciągu dnia (dieta bardzo niskokaloryczna, VLCD – very low calorie diet): 
– Koktajl o smaku czekoladowym 
– Koktajl owocowy o smaku truskawkowo-jagodowym 
– Koktajl o smaku bananowo-malinowym 
– Zupa ziemniaczano-porowa 
– Zupa brokułowa z bazylią i kaszą kus-kus. 

Jedno opakowanie zupy lub koktajlu zawiera kompletne dzienne menu (5 saszetek, co odpowiada 5 posiłkom w ciągu dnia). Dieta opracowana jest w taki sposób, aby spożywać 5 posiłków w regularnych odstępach czasu, czyli co ok. 3 godziny. Posiłki są bardzo łatwe do przygotowania, wystarczy zaledwie szklanka wody, kilka minut i posiłek jest gotowy. Posiłki VLCD są dobrze zbilansowane, dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, w tym witamin, które pomagają nam zachować energię i sprawiają, że nie czujemy się osłabieni. Pięć kompletnych posiłków dostarcza ok. 550 kcal. 

""Mix Pack – zestaw pozwalający wypróbować trzy smaki, tak, abyśmy mogli wybrać te, które najbardziej nam smakują. Zawiera: 2 saszetki koktajlu o smaku czekoladowym, 2 saszetki zupy ziemniaczano-porowej i 2 saszetki koktajlu owocowego o smaku truskawkowo-jagodowym. 

Batony – zamienniki posiłku, stosowane do kontroli masy ciała. Polecane są dla osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy (efekt występuje w przypadku zastąpienia dwóch posiłków dziennie) lub utrzymać wagę (efekt występuje w przypadku zastąpienia jednego posiłku dziennie). Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie wyobrażają sobie życia bez słodyczy. Batony stanowią pełnowartościowy, a jednocześnie smaczny i atrakcyjny posiłek, po który można sięgnąć niemalże w każdym miejscu i o każdej porze. Dostarczają 200-210 kcal (zależnie od smaku). 
W ofercie znajdują się 4 smaki batonów: 
– Baton o smaku jagodowym w polewie jogurtowej 
– Baton o smaku toffee w mlecznej czekoladzie 
– Baton o smaku czekoladowym w gorzkiej czekoladzie 
– Baton kakaowy w mlecznej czekoladzie 


Błonnik pokarmowy Allévo® Weight Loss (wyrób medyczny), który minimalizuje odczuwanie głodu. 

Shaker, który ułatwi przygotowanie koktajli. 

Produkty Allévo® dostępne są w kanale farmaceutycznym, w drogeriach Rossmann oraz innych wybranych sieciach handlowych. 

Ważne: Wszystkie produkty Allévo® mogą być stosowane jedynie przez osoby dorosłe i zdrowe, szczegółowe informacje dostępne na opakowaniach produktów. 

PEŁNY PROGRAM ALLÉVO® SKŁADA SIĘ Z 3 FAZ: 

""FAZA STARTOWA trwa maksymalnie 2 tygodnie. W tym okresie spożywamy 5 posiłków dziennie w postaci produktów Allévo® z gamy VLCD (zupy, koktajle). Dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a jednocześnie następuje wyraźny spadek masy ciała. Dieta jest bardzo wygodna i łatwa w przygotowaniu. Posiłek przygotowuje się w kilka minut. 

FAZA UTRATY WAGI trwa do momentu uzyskania optymalnej masy ciała – w tym okresie spożywamy w ciągu dnia 5 posiłków, z których część można zastąpić produktami Allévo® VLCD bądź batonami Allévo® (np. dwa posiłki Allévo®, trzy niskokaloryczne posiłki konwencjonalne). Na tym etapie idealnie sprawdza się wsparcie Trenera Kontroli Wagi Allévo®, pomocne w planowaniu i kontrolowaniu kaloryczności posiłków, które sami przygotowujemy. Jest to świetne rozwiązanie, które pomaga w dalszym stosowaniu diety. 

FAZA STABILIZACJI rozpoczyna się w momencie uzyskania optymalnej masy ciała i jej celem jest zachowanie idealnej sylwetki oraz uniknięcie efektu jo-jo. Na tym etapie komponujemy swoją dietę w oparciu o konwencjonalne posiłki, w razie potrzeby sięgając po produkty Allévo® oraz wsparcie Trenera Kontroli Wagi. 

Dodatkowo, w razie potrzeby, w każdej fazie diety można stosować porcję błonnika pokarmowego Allévo® Weight Loss. 

Zaletą diety Allévo® jest to, że można dostosowywać ją do indywidualnych potrzeb. W zależności od tego, jaką się ma masę ciała i jaką wagę chce się osiągnąć, można realizować program od fazy startowej bądź skorzystać z opcji fazy utraty wagi lub fazy stabilizacji. Jeśli nie jest to konieczne, nie trzeba przechodzić przez wszystkie fazy programu. Pomocnym narzędziem w opracowaniu zindywidualizowanego planu odchudzania jest bezpłatna aplikacja wirtualnego Trenera Kontroli Wagi Allévo®. 

TRENER KONTROLI WAGI ALLÉVO® 

Trener Kontroli Wagi Allévo® to bezpłatna aplikacja, dostępna na stronie www.allevo.pl. Ułatwia ona opracowanie indywidualnego programu odchudzania i wypracowanie właściwych nawyków żywieniowych. 
Po zalogowaniu się do aplikacji i podaniu aktualnych danych (wzrost, obwód talii, masa ciała oraz waga docelowa) otrzymamy od Trenera Kontroli Wagi Allévo® niezbędne wskazówki, jak przejść przez wszystkie fazy utraty zbędnych kilogramów, a także będziemy mogli obserwować i analizować postępy w procesie odchudzania na całym jego etapie. 
Aplikacja Wirtualnego Trenera Kontroli Wagi Allévo® składa się z kilku funkcji ułatwiających przechodzenie przez proces odchudzania: 
Dzienniczek – pozwala na wygodne i szybkie rejestrowanie wszystkich posiłków spożytych danego dnia. Dodatkowo każdy zjedzony posiłek zostaje odnotowany pod względem ilości spożytych kalorii oraz zawartości białka, węglowodanów, tłuszczu i błonnika. 
Krzywa zmiany wymiarów wagi – na bazie informacji zapisywanych w Dzienniczku spożywanych posiłków, a także pomiarów masy ciała, powstaje wykres, który prezentuje osobistą analizę wagi. 
Motywacja – wskazówki i porady, jak wyznaczać sobie w każdej fazie odchudzania realne do osiągnięcia cele i jak nie dopuścić do pojawienia się po zakończeniu diety efektu jo-jo. 
Ruch i ćwiczenia fizyczne – rejestracja i analiza codziennej aktywności fizycznej, przykłady ćwiczeń na wybrane partie ciała wraz z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi treningu. 
Porady eksperckie – możliwość uzyskanie porad ekspertów-dietetyków.

WEIGHT LOSS BŁONNIK POKARMOWY STOSOWANY DO KONTROLI MASY CIAŁA

Allévo® Weight Loss jest wyrobem medycznym przeznaczonym do kontroli masy ciała oraz leczenia nadwagi i otyłości u osób dorosłych. Pomaga uzyskać większą utratę masy ciała, jeśli jest stosowany w połączeniu z dietą niskokaloryczną. Allévo® Weight Loss zawiera glucomannan, jeden z najbardziej chłonnych błonników pokarmowych, który wchłania płyn znajdujący się w żołądku, tworzy żel i pęcznieje osiemdziesięciokrotnie. Żel wypełnia część żołądka i wywołuje przyjemny efekt sytości. Prowadzi do zmniejszenia ilości przyjmowanych pokarmów oraz w konsek­wencji do obniżenia masy ciała. Dzięki Allévo® Weight Loss żołądek opróżnia się wolniej, co sprawia, iż uczucie sytości utrzymuje się dłużej. Pomaga uzyskać większą utratę masy ciała, jeśli jest stosowany w połączeniu z dietą niskokaloryczną. Dawokowanie:

– Dwie kapsułki Allévo® Weight Loss nalezy połknąć w całości, popijając płynem, w ilości co najmniej 200 ml (o temp. nie przekraczającej 300C), około 1 godzinę przed posiłkiem. Stosować trzy razy dziennie. W trakcie trwania kuracji zaleca się picie co najmniej 1,5-2 l wody dziennie. 

– Nie przekraczać zalecanej dawki dziennej dawki (6 kapsułek/dzień).
– Po każdej 30-dniowej kuracji należy zrobić tygodniową przerwę.

Cena: 60 kapsułek/ 27,21 PLN

SHAKER 
Idealnie sprawdza się do przygotowania koktajli Allévo®. Specjalne sitko umieszczone w środku pozwala na szybkie i proste przygotowanie napoju bez grudek. Nie powinno się używać shakera do przygotowywania gorących posiłków (zup).

Cena: 12,80 PLN


DSD de Luxe