II edycja konkursu art of BEAUTY Prestige Awards 2021 rozstrzygnięta!

385

Konkurs ma na celu wyłonienie wybitnych Osobistości w branży profesjonalnej kosmetyki w Polsce, docenienie najlepszych Marek i Firm osiągających sukcesy na rynku oraz produktów, które odznaczają się wyjątkową innowacyjnością, jak również wydarzeń branżowych.

LAUREACI II EDYCJI KONKURSU:

ZABIEGI & PRODUKTY / ZABIEG NA CIAŁO 2021

EpilaDerm Enzyme Care / EpilaDerm Poland
Uzasadnienie: nagroda za skuteczną alternatywę do depilacji laserowej

Dwufazowy preparat służący do zabiegów trwałej, profesjonalnej depilacji. Unikalna formuła została oparta na wykorzystaniu aktywności trypsyny, która wnikając do mieszków włosowych rozszczepia proteiny komórek macierzy, z której w wyniku rogowacenia powstaje łodyga włosa. W związku z tym nie dochodzi do wzrostu włosa. Preparat jest skuteczny na włosy będące w fazie anagenowej. Zabieg należy powtórzyć kilka-kilkanaście razy. Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu.
www.epiladerm.pl

ZABIEGI & PRODUKTY / ZABIEG NA TWARZ 2021

X-Foliate / Bielenda Professional
Uzasadnienie: nagroda za unikalne i bezpieczne połączenie kwasów zapewniających szerokie spektrum działania

Unikalna linia specjalistycznych peelingów chemicznych opracowanych z myślą o skutecznej terapii różnych problemów skórnych. Kompleksy obecne w czterech preparatach, łączą działanie m.in. takich kwasów jak pirogronowy, azelainowy, kojowy, laktobionowy czy glikolowy. X-Foliate Clear Skin ma działanie głęboko oczyszczające i detoksykujące, X-Foliate Dark Spot Remover zmniejsza przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry, X-Foliate Anti-Couperose redukuje zmiany naczyniowe, a X-Foliate Anti-Wrinkle redukuje zmarszczki.
www.bielendaprofessional.pl

ZABIEGI & PRODUKTY / ZABIEG NA TWARZ 2021

Face & Body Rejuvenating Ritual Natural / ILI OLA
Uzasadnienie: nagroda za prosty, ekologiczny skład i unikalną konsystencję

Delikatny krem do pielęgnacji twarzy, o konsystencji gęstego musu. Poprawia ogólny stan skóry. Zwiększa jej nawilżenie o ok 33%, wpływa na przyspieszenie metabolizmu skóry, która szybciej i łatwiej się złuszcza. Przy regularnym stosowaniu zaobserwowano redukcję nawracających zmian skórnych (jak w przypadku AZS). Polecany w zabiegach przeciwstarzeniowych – odżywczych, łagodzących i rozświetlających, nawet na skórę pacjentów onkologicznych.
www.iliola.pl

ZABIEGI & PRODUKTY / PIELĘGNACJA DOMOWA – TWARZ 2021

Diamond Day & Night Cream / KLAPP Cosmetics
Uzasadnienie: nagroda za ekskluzywną formułę składników i opakowania

Ekskluzywny krem na dzień i na noc rozpieszcza i pielęgnuje skórę. Diamentowy pył, ekstrakt z Acmella Oleracea („naturalny botoks”), kwas hialuronowy, masło shea oraz oleje odmładzają, nawilżają, wygładzają, ujędrniają i wspomagają funkcję barierową skóry. Acetyl sh-pentapeptide-35 w nośniku diamentowym chroni zdrowe komórki skóry, przedłużając ich żywotność. Spowalnia proces starzenia poprzez ochronę włókien kolagenowych oraz zwiększenie poziomu sirtuin w fibroblastach i keratynocytach.
http://klapp-cosmetics.pl

ZABIEGI & PRODUKTY / PIELĘGNACJA DOMOWA – TWARZ 2021

BioReLift / CMed Aesthetics
Uzasadnienie: nagroda za innowacyjny i bogaty skład

BioReLift, to peptydy biomimetyczne, które działają relaksująco na skórę oraz stymulująco na produkcję kolagenu i elastyny, ale też platyna koloidalna, która wzmacnia działanie peptydów, chroni skórę, nawilża i usuwa wolne rodniki. Preparat bogaty w aminokwasy. Mikronizowany kwas hialuronowy, a także mnóstwo aktywnych składników bezpośrednio wpływających na kondycję i procesy zachodzące w skórze to cechy, które bezsprzecznie wyróżniają preparat BioReLift i czynią go wyjątkowym.
www.sironaaesthetics.pl

ZABIEGI & PRODUKTY / PRODUKT TRYCHOLOGICZNY ROKU 2021 – PIELĘGNACJA DOMOWA

Linia SCIENCE / Vivipharma
Uzasadnienie: nagroda za bezpieczny i innowacyjny skład i szerokie spektrum działania

W skład linii SCIENCE (szampony i toniki) wchodzą kosmetyki przeznaczone do trychologicznej pielęgnacji domowej w problemach trychologicznych takich jak: łupież, łojotok, łodyga włosa zniszczona, świąd itp. Wszystkie kosmetyki są hipoalergiczne, wolne od niklu oraz testowane dermatologicznie. SCIENCE jest jedyną na rynku polskim linią kosmetyków trychologicznych, która posiada w swoim składzie adenozynę (ATP) oraz produkty do wszystkich rodzajów łupieży i łojotoków.
www.trichomed.com.pl

KAPITUŁA

 

Beata Adamczyk
Trener Biznesu Beauty. Od 25 lat edukuje i konsultuje przedsiębiorców w branży beauty. Wspiera, motywuje, dodaje skrzydeł swoim klientom. Twórca unikalnych koncepcji gabinetów dla nowo powstających salonów i hoteli.

Ewa Cesarz

 

 

Ewa Cesarz
Przewodnicząca Kapituły konkursu, redaktor naczelna art of Beauty i Estetica Polska.

 


Dominika Chirek
Ekspert od kosmetyków naturalnych i ekologii wokół nas, uczy, jak być świadomym konsumentem, prawniczka specjalizująca się w prawie kosmetycznym.  Prowadzi bloga www.naturalnieproste.com.

 

 

Kamila Domżalska
Kosmetolog z wykształcenia, zawodu i pasji. Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Nauczyciel kosmetologii w policealnej szkole kosmetycznej. Autorka bloga www.kosmetologpogodzinach.pl. 


dr n. chem. Sebastian Grzyb
Rektor Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Wykładowca przedmiotów kierunkowych z dziedziny nauk chemicznych, farmaceutycznych i nauk o zdrowiu. Konsultant i ekspert firm z branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Autor projektów badawczych z zakresu receptury i technologii produktów i surowców kosmetycznych. Biegły sądowy w dziedzinie chemia. 

 

Aneta Ignaciuk
Autorka bloga cosmeticosmos.pl. Od 7 lat recenzuje kosmetyki, szczególnie naturalne, wymyśla przepisy DIY, dzieli się poradami, ciekawostkami i wydarzeniami ze świata beauty. Współorganizatorka spotkań Nature of Woman.


dr Joanna Klonowska
Kosmetolog, pedagog, ratownik medyczny, menager placówek opieki zdrowotnej. Adiunkt w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, gdzie pełni funkcję Prorektora ds. Organizacyjnych i Studenckich. Nauczyciel akademicki na kierunku kosmetologia i chemia kosmetyczna. Ekspert branży beauty.


Weronika Kononowicz
Kosmetolog,  absolwentka Wydziału Medycznego Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Redaktor współpracujący w Polish Beauty Journal i autorka wielu artykułów naukowych i eksperckich. Przewodnicząca Koła Naukowego Kosmetologii na swojej uczelni oraz współautorka badań naukowych „Projekt Piękna Mama” i „Projekt Kosmetologia Onkologiczna”.

 


dr n. med. Aleksandra Słodka
Mikrobiolog z wykształcenia, posiada tytuł doktora w dziedzinie immunologii, na co dzień pracuje jako adiunkt dydaktyczny w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi (Instytut Kosmetologii) oraz na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (Zakład Psychodermatologii).

 

Beata Werys
Technik Usług Kosmetycznych, absolwentka Policealnej Szkoły Kosmetycznej w Gdyni, specjalista odnowy biologicznej, ekspert terapii łączonych, autorka artykułów w czasopismach branży kosmetycznej. Właścicielka gabinetu kosmetycznego w Newport w Walii.

 

Beata Wielgosik

 

Beata Wielgosik
Prezes Zarządu, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Beauty Management Sp. z o.o. Manager z wieloletnim doświadczeniem w pracy z zespołami sprzedażowymi i szkoleniowymi. Trener z doświadczeniem zawodowym w branży kosmetycznej. Audytor wewnętrzny.

 


Dr n. med. Izabela Załęska

Międzynarodowy ekspert w dziedzinie kosmetologii, specjalista z zakresu kosmetologii estetycznej, medycznej i leczniczej. Wieloletni praktyk, trener, a także nauczyciel akademicki, w tym także na studiach podyplomowych dla lekarzy. Pracuje w Klinice Młodości w Krakowie oraz sieci klinik medycznych Polmedics Ltd. w Wielkiej Brytanii.