Zgłoszenia zakwalifikowane do III edycji konkursu art of BEATU Prestige Awards 2022

37

Konkurs art of BEAUTY Prestige Awards ma na celu wyłonienie wybitnych Osobistości w branży profesjonalnej kosmetyki w Polsce, docenienie najlepszych Marek i Firm osiągających sukcesy na ryku oraz produktów, które odznaczają się wyjątkową innowacyjnością, jak również wydarzeń organizowanych dla tej branży. Chcemy, aby konkurs wspierał rozwój branży kosmetycznej w Polsce, podnosił rangę zawodu Kosmetologa oraz standardy i etykę firm z sektora beauty.

Nagrody i wyróżnienia przyznawane są przez Kapitułę Konkursu, w której wezmą udział Eksperci: osoby niezwiązane z markami kosmetycznymi, pracownicy instytutów badawczych, firm konsultingowych, wieloletni praktycy kosmetologii pracujący na uczelniach, blogerzy.

PONIŻEJ PREZENTUJEMY ZGŁOSZENIA ZAKWALIFIKOWANE DO III EDYCJI KONKURSU:

OSOBISTOŚCI / CZŁOWIEK ROKU

Sebastian Curyło
Jeden z topowych fryzjerów w Europie. Właściciel Academy Curyło, a także twórca czterech salonów fryzjerskich. Zwycięzca licznych konkursów na niwie krajowej i międzynarodowej, mi.in. Polish Hairdressing Awards w 2019, wyróżnień w International Hairdressing Awards 2020, 2021, Alternative Hair Show 2020. Akademia Sebastiana Curyło zyskała światową renomę, co poskutkowało współpracą z największymi akademiami z branży Im.in z Sassoon, Mazella&Partners i inni. Na swoim fanpage, co miesiąc prowadzi całkowicie darmowe szkolenia LIVE.
www.sebastiancurylo.pl

Justyna Gorlicka-Kruk
Technolog chemiczny, kosmetolog, pedagog, prezes ogólnopolskiej Izby Kosmetologów Właścicielka Gabinetu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej GORLICKA-KRUK w Krakowie www.gorlickakruk.pl
Nie godząc się z jawną dyskryminacją zawodu kosmetologa i próbą monopolizacji rynku estetycznego przez lekarzy „medycyny estetycznej” poprzez wykluczenie z rynku wielotysięcznej grupy wykształconych kosmetologów, zainicjowała powstanie ogólnopolskiej Izby Kosmetologów. Pani Justyna wraz ze wspaniałym i cenionym przez nią Zespołem Izby Kosmetologów przeciwstawia się działaniom nieuczciwej konkurencji i silnemu lobby lekarskiemu, nastawionemu na ograniczanie kompetencji kosmetologów w Polsce. Justyna Gorlicka- Kruk jest zwolennikiem współpracy pomiędzy wszystkimi grupami zawodowymi na zasadach partnerskich, ukierunkowanej na dobro i bezpieczeństwo osób korzystających z usług estetycznych.
Izba Kosmetologów, mimo iż jest młodą organizacją (istnieje zaledwie od 3 lat) swoimi działaniami m.in. doprowadziła do pierwszego w historii posiedzenia na poziomie parlamentarnym, gdzie przedstawiono w końcu postulaty środowiska kosmetologów. Jest to ogromny sukces, gdyż do tej pory to tylko lekarze zabierali głos w sprawie kosmetologów, nie dopuszczając najbardziej zainteresowanych. Setki pism do ministerstw i innych kluczowych instytucji w Polsce z zawartą obszerną argumentacją broniącą zawodu kosmetologa oraz postulatów środowiska,  przygotowanie petycji do Premiera o uregulowanie zawodu kosmetologa w Polsce, czynne uczestnictwo w debatach ze środowiskiem lekarskim, gdzie wytrwale broniono kompetencji i interesów zawodu kosmetologa, liczne spotkania z parlamentarzystami w celu unaocznienia istoty i skali problemu oraz szukania poparcia dla kosmetologów, zaangażowanie najlepszych prawników w Polsce specjalizujących się w prawie medycznym, monitorowanie i przygotowanie kilkunastu propozycji poprawek do nowelizacji projektu ustawy o wyrobach medycznych tak, by nie dopuścić do wprowadzenia godzących w kosmetologów i ograniczających ich zapisów składanych przez lekarzy „medycyny estetycznej”, zaangażowanie Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw  w kontekście  unaocznienia konsekwencji gospodarczych po wprowadzeniu propozycji ograniczeń ze strony lekarzy, organizowanie bezpłatnych webinarów prawnych dla kosmetologów w trakcie pandemii, by pomóc im przetrwać ten trudny niewątpliwie czas dla przedsiębiorców, wywalczenie zakresu pierwszej i najbardziej znaczącej tarczy antykryzysowej dla naszej branży….. to tylko część aktywności, które udało się do tej pory zrealizować. Izba Kosmetologów zintegrowała 17- tysięczną grupę branżową, w której następuje wymiana doświadczeń, poglądów m.in. nt aktualnej sytuacji zawodu kosmetologa i możliwości progresu całej branży. Zespół Izby Kosmetologów poświęca swój prywatny czas i pieniądze na rzecz dobra środowiska kosmetologów. Ich dotychczasowa praca jest w pełni pro bono.

fot. P. Sudara

dr hab. n. med. Magdalena Górska-Ponikowska, prof. GUMed
Absolwentka Kierunku Farmacja Akademii Medycznej w Gdańsku. Obecnie, Kierownik Katedry i Zakładu Chemii Medycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wizytujący Profesor Uniwersytetu w Stuttgarcie (Niemcy) oraz Instytutu IEMEST Istituto Euro-Mediterraneo di Scienza e Tecnologia w Palermo (Włochy).
Autorka i współautorka ponad 60 publikacji naukowych i popularnonaukowych,o łącznym wskaźniku IF ok. 200, indeks Hirscha 15. Współautorka z wiodącym udziałem – 3 zgłoszeń patentowych oraz 2 patentów z dziedziny medycyny i kosmetologii.  Zgłoszenia patentowe dotyczą m.in. zastosowania nowych leków w leczeniu nowotworów skóry oraz dermatoz skórnych.
Promotorka rozpraw doktorskich lekarzy, farmaceutów oraz kosmetologów. Obecnie, Katedra Chemii Medycznej kierowana przez prof.. Magdalenę Górską-Ponikowską zatrudnia na etacie naukowym 2 kosmetologów – jedna robi doktorat, druga habilitację.
Specjalistka z zakresu badań nad rolą stresu nitro-oksydacyjnego  w szeregu patologii, w szczególności dermatoz skórnych oraz nowotworów skóry. Ponadto, jej obszar naukowy dotyczy projektowania nowych związków chemicznych, potencjalnych leków oraz badania ich efektywności biologicznej in vitro oraz in vivo.
Aby wykorzystać swoje doświadczenie naukowe i wykształcenie w walce z problemami skóry, skomponowała autorską serię dermokosmetyków Skin Science. Dermokosmetyki Skin Science obejmują serię profesjonalną dostępną wyłącznie w prestiżowych spa oraz gabinetach kosmetycznych oraz wersje detaliczne Skin Science Molecules oraz VegeBoost.
Znając budowę i funkcję bariery skórnej, oraz mając świadomość, że skóra jest nieprzepuszczalna nawet dla nanodyspersji z powietrza, w kosmetykach Skin Science wykorzystała autorskie kompozycje antyoksydantów w formie opatentowanych nośników o potwierdzonej badaniami naukowymi biodostępności dla komórek skóry. Marka Skin Science jest pierwszą marką w Polsce wykorzystująca oleje fermentowane. Prof. Górska-Ponikowska promuje jakość oraz efektywność i bezpieczeństwo stosowania kosmetyków. Istotę biodostępności substancji aktywnych oraz prewencji chorób skóry stosując antyoksydanty i filtry UV oraz HEV (stosowane w dermokosmetykach Skin Science) przedstawia na zaproszonych seminariach i wykładach w Polsce i zagranicy (Niemcy, Palermo, Edmonton, Melbourne, Nagoya, i wielu innych).
Prof. Górska-Ponikowska promuje istotę dbania o skórę oraz prewencję chorób skóry na arenie polskiej i zagranicznej. W badania nad mechanizmami działania i patogenezą chorób skóry zaangażowane są zespołu z Polski (prof. Więckowki z PAN Warszawa, prof. Wnuk z Uniwersytetu Rzeszowskiego), czy zagranicy (prof. Nussberger z Uniwersytetu w Stuttgarcie, prof. Cappello z Uniwersytetu w Palermo, czy prof. Tuszynski z Uniwersytetu Alberty w Kanadzie).

MARKETING & BUSINESS/ MARKA ROKU

Alissi Bronte & Thalissi
Marka wprowadzona została do Polski z początkiem lutego 2022 r. Idealnie wpisuje się w obecne trendy Mindfullnessm – jest marka eksluzywną i jednocześnie naturalną, nie jest testowana na zwierzętach, a producent jest członkiem stowarzyszeń zrzeszających marki naturalne, dające wymierne korzyści zabiegowe z jednoczesnym poszanowaniem środowiska i których rozwój jest planowanyy jako zrównoważony np Vidasana. Jest to marka hiszpańska doceniana na całym świecie – dystrybucja w ponad 40 krajach. Formulacje są bogate w składniki aktywne, które działają na zasadzie synergizmu, bez parabenów, parafiny, GMO.
Tworzone są w oparciu o podejście producenta – łączenia natury i jej mądrości z najnowocześniejszymi technologiami wytwarzania produtków kosmetycznych w warunkach tzw cleen rooms zaczerpniętych z produkcji farmaceutyków- sygnowana jako High Scientific and Natural Beauty. Marka Alissi Brotne & Thalissi ze swoją ponad 40 letnia historia zapewnia odbiorcom wiele linii zabiegowych Alissi Bronte pokrywających najczęstsze potrzeby klientów zarówno w pielęgnacji twarzy, ciała jak i sfery emocjonalnej za pomocą produktów Thalissi bazujących na filozofii ajurwedyjskiej i mocy natury w odzyskiwaniu równowagi relaksacji. Alissi Bronte i Thalissi można wykorzystywać zgodnie z protokołami zaproponowanymi przez producenta, ale jednocześnie dają ogromna możliwość łączenia produktów i tworzenia spersonalizowanych terapii zabiegowych uzyskując najlepsze efekty holistycznego podejścia do pielęgnacji w naturalny sposób. Marka Alissi Bronte & Thalissi współpracuje tylko z profesjonalistami dbając o to by produkty do pielęgnacji domowej były dobierane tylko przez profesjonalistów, co w dobie pandemii stanowi doskonale wsparcie dla gabinetów i z pewnością wyróżnia markę na tle konkurencji. Marka Alissi Bronte & Thalissi współpracuje z ikonami rynku beauty.
www.alissibronte.com

Akademia Curyło
W Akademii Curyło szkolą legendy światowego formatu takie jak Mark Hayes z Akademii Sasoon. Curyło to również innowacje. Wkrótce będzie miała premierę pierwsza na świecie platforma do szkoleń w rozszerzonej rzeczywistości.
Szkolenia fryzjerskie Sebastiana Curyło urosły do rangi kultowych, co zaowocowało licznymi wyjazdami po europejskich stolicach. Akademia Edukatorów przygotowuje fryzjerów by po skończonej edukacji stali się prężnie działającymi markami osobistymi.
www.sebastiancurylo.pl

NIOXIN
Marka Nioxin specjalizuje się w holistycznym podejściu do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Dzięki inspiracji wieloetapową pielęgnacją skóry twarzy, stworzono zaawansowane produkty wzmacniające do włosów cienkich i przerzedzonych. Innowacyjne technologie w kosmetykach Nioxin pozwalają uzyskać wielowymiarowe efekty bez kompromisów, łącząc ze sobą wpływ na zdrowe środowisko skóry głowy oraz aktywne pobudzanie wzrostu włosów a także wzmacnianie ich struktury. Nioxin to spersonalizowana pielęgnacja dla włosów naturalnych, farbowanych lub po rozjaśnianiu zapewniająca efekt lekkich i pełnych objętości włosów bez efektu obciążenia.
www.orbico.pl

PMYOU
Marka PMYOU stworzyła koncept oparty na aktualnie największych potrzebach klientek Branży Beauty. Oprócz potrzeby wygody i bezpieczeństwa aspekt finansowy ma coraz większe znaczenie, dlatego marka PMYOU stworzyła usługę opartą na płytkiej, delikatnej i bezpiecznej mikropigmentacji zagęszczającej naturalny kształt brwi a usługa ta będzie dostępna w bardzo korzystnej cenie!
Ten innowacyjny zabieg zapewnia poczucie komfortu klientkom, które obawiają się skutków trwałej pigmentacji na twarzy. Z usługi PMYOU make-up można skorzystać już od 590zł i cieszyć się trwałym makijażem przez kilka miesięcy aż do jego całkowitego wybarwienia! Jeśli po kilku miesiącach klientka zdecyduje się na klasyczny makijaż permanentny brwi to koszt usługi PMYOU make-up zostanie odliczony. PMYOU make-up to idealny pierwszy krok do makijażu permanentnego!
www.pmyou.pl

MARKETING & BUSINESS/ WYDARZENIE ROKU

Archetyp Nieświadomości VR
Szkolenia fryzjerski VR to bardziej angażujące, szybciej przyswajalne treści. Pozwalają na odtworzenie właściwych reakcji, a także na wyłapanie nawykowych zachowań. To skoncentrowana dawka wiedzy, a także trening, który trudno byłoby uzyskać w szkoleniach analogowych. Wykorzystanie VR to sposób na przyciągnięcie pokolenia Z do zawodu fryzjera. Platforma będzie mogła być używana przez inne akademie, programując trening pod ich program.
www.sebastiancurylo.pl

MARKETING & BUSINESS/ PROGRAM SZKOLENIOWY ROKU

Program szkoleń marki PMYOU
Program szkoleń marki PMYOU został stworzony z myślą
o aktualnych potrzebach Branży Beauty i wszystkich salonach kosmetycznych, które poszukują do swojego portfolio nowych, dobrze opłacalnych i bezpiecznych usług. Dla osób, które mają już doświadczenie w Branży Beauty i mogą pochwalić się portfolio swoich usług (np. pięknym manicure lub makijażem) szkolenia z makijażu permanentnego marki PMYOU są dostępne w korzystniejszej cenie a ich program jest dostosowany do posiadanych już przez kursanta umiejętności manualnych!
Osoby, które nie mają doświadczenia w Branży Beauty, ale są zainteresowane specjalizacją PMU mogą liczyć na dostosowany do ich potrzeb, rozbudowany program szkoleń. Dotychczasowe doświadczenie kursantów ma ogromne znaczenie, dlatego marka PMYOU to idealny pierwszy krok do zawodu linergisty!
www.pmyou.pl

ZABIEGI & PRODUKTY/ INNOWACJA ROKU – APARATURA

Zestaw DuoFrez IQ NAILS
Zestaw DuoFrez to frezy z NANO powłoką oraz innowacyjnym podwójnym nasypem, który zapewnia dwukrotnie przedłużoną trwałość oraz komfort i ergonomię pracy.  Zestaw DuoFrez to połączenie najpopularniejszych kształtów frezów, zapakowanych w jeden, wygodny zestaw. Duo frezy są jedynymi narzędziami rotacyjnymi na rynku, które posiadają dwa różne nasypy. Takie rozwiązanie zapewnia klientowi wydłużoną żywotność frezu. Co za tym idzie jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem w porównaniu do zwykłych frezów diamentowych. Dodatkowo dla jeszcze większej wytrzymałości na urazy mechaniczne  codziennego użytkowania frez został pokryty złotą NANO powłoką. Wpływa to nie tylko na walory estetyczne, ale również: trwałość, odprowadzanie ciepła podczas pracy i odporność na upadki. IQNAILS to jedyny Polski producent frezów kosmetycznych i podologicznych. 18- letnie doświadczenie uczyniło z nas eksperta w swojej dziedzinie i sprawiło, że obecnie posiadamy absolutnie wszystkie możliwe frezowe rozwiązania dostępne na rynku.
Jednym z głównym założeń marki IQNAILS jest dzielenie się specjalistyczną wiedzą w przystępny sposób. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie w 2021r. projektu Akademii Diamentowej, zbudowanej na specjalnej platformie, gdzie kursy dostępne są 24/7. W naszej Akademii kursanci mają możliwość odbycia szkoleń prowadzonych przez instruktorów z całego świata, którzy przedstawią swoje autorskie techniki pracy w oparciu o skomponowane na potrzeby szkoleń zestawy frezów. Dla wsparcia stylistek paznokci na platformie Akademii Diamentowej już w kwietniu pojawi się szkolenie przedstawiające pracę frezami DUO na różnych typach klientek. Takie rozwiązanie przedstawi możliwości naszego innowacyjnego rozwiązania oraz nauczy młode stylistki pracy w sposób bezpieczny ale jednocześnie szybki.
www.iqnails.pl

ZABIEGI & PRODUKTY/ PIELĘGNACJA DOMOWA – TWARZ

NANI facial oil ILI OLA
Skoncentrowane serum z koenzymem Q10 i balsamem Copaiwa.
NANI facial oil to bogaty w katechiny i witaminy (A, B1, B2, B3, B6, C, D i E) aktywny olejek do pielęgnacji twarzy. Z maksymalną dawką koenzymu q10. Zadziała odżywczo, antyoksydacyjnie, regenerująco, wygładzająco i odmładzająco.
Przebadany aparaturowo, gdzie po 6 tygodniach uzyskano:
– Poprawę kolorytu skóry o średnio 7,1%
– Wygładzenie skóry o średnio 11,3%
– Zmniejszoną głębokość zmarszczek o średnio 18%.
Badani nie stosowali innych kosmetyków pielęgnujących w tym czasie.
Jest to idealny produkt dla każdej cery. Tłustej i trądzikowej, gdzie zredukuje wydzielanie sebum i zadziała kojąco. Suchej i wrażliwej, którą nawilży i zadziała ochronnie. Bardzo wydajny (3 miesiące), hipoalergiczny. Produkt naturalny. Efekty są widoczne „gołym okiem” już po kilku pierwszych dniach stosowania. Serum przeszło dodatkowe badanie dermatologiczne, które potwierdziło jego hipoalergiczność. Badanie przeprowadzono na grupie kobiet i mężczyzn ze skórą wrażliwą, atopową lub wrażliwą i atopową.
www.iliola.pl

ZABIEGI & PRODUKTY/ ZABIEG NA TWARZ

PHA Acid Treatment marki Bielenda Professional
Zabieg o działaniu mikroeksfoliującym, który zapewnia intensywny efekt rozjaśnienia, normalizacji i odmłodzenia skóry. Formuły kosmetyków oparte są na innowacyjnym połączeniu kwasów PHA,
w odpowiednio wysokich stężeniach, które są nową generacją kwasów hydroksylowych. Posiadają wszystkie cechy popularnych kwasów AHA, ale działają łagodniej – bez intensywnego złuszczania czy zaczerwienienia skóry. Jest to zabieg całoroczny, bezpieczny w pielęgnacji każdego rodzaju cery, również wrażliwej. Zastosowane w preparatach kwasy oraz substancje aktywne to m.in. glukonolakton, kwas laktobionowy, kwas poliglutaminowy, alfaarbutyna, betaglukan i glutation. X-Foliate PHA Acid Treatment jest procedurą opracowaną m.in. z myślą o rozjaśnianiu przebarwień i wyrównywaniu kolorytu skóry, wygładzaniu zmarszczek i redukcji niedoskonałości, normalizacji wydzielania sebum czy zmniejszeniu podrażnień i zaczerwienień. Może być wykonywany jako samodzielna procedura, a także w połączeniu z mezoterapią nano- i mikroigłową, peelingiem kawitacyjnym lub z oczyszczaniem wodorowym i hydrabrazją.
www.bielendaprofessional.pl

ZABIEGI & PRODUKTY/ PRODUKT TRYCHOLOGICZNY ROKU – ZABIEG

Nioxin Dermabrazja Scalp Renew
Zabieg dermabrazji Nioxin polega na profesjonalnym złuszczaniu skóry głowy. To podstawowy i najważniejszy zabieg w trychologii, który poprawia kondycję skóry głowy oraz normalizuje jej funkcjonowanie. Ponadto jest pierwszym krokiem przygotowującym skórę do dalszych kuracji i zabiegów trychologicznych. Skuteczność zabiegu opiera się na połączeniu peelingu enzymatycznego ze złuszczaniem mechanicznym poprzez dodatek korundu. Formułę dopełniają składniki nawilżająco-łagodzące oraz kompleks ekstraktów roślinnych, co sprawia, że zabieg jest bezpieczny i wszechstronny w swoim działaniu.
www.orbico.pl

ZABIEGI & PRODUKTY/ PRODUKT TRYCHOLOGICZNY ROKU – PIELĘGNACJA DOMOWA

Juniper Scalp Purifying Liquid Shampoo Aromase
Równoważy wydzielanie łoju.  Może skutecznie złagodzić swędzenie skóry głowy. Pomaga zwalczać łupież i łuszczenie się skóry głowy, łagodzi stany zapalne, oraz przeciwdziała wypadaniu włosów.
Niskie pH – poniżej 5,5, 2% kompleksu kwasu glicyretynowego. Do każdego typu skóry głowy.
Zawiera zintegrowane esencje ziołowe. Nie zawiera syntetycznych barwników, silikonów, mydła czy konserwantów. Przyjemnie pachnie. Posiada specjalny punktowy aplikator do nakładania szamponu bezpośrednio na suchą skórę głowy a nie na włosy.
www.aromase.pl

Nioxin Diaboost
Diaboost to wyjątkowe serum, które łączy działanie pielęgnacyjne z efektem stylizującym włosy. Wyjątkowa technologia zawiera składniki pogrubiające włókna włosowe, dając efekt większej objętości i gęstości, z jednoczesnym działaniem terapeutycznym na skórę głowy. Kofeina, witamina B3 i gliceryna oraz wyciągi z mięty pieprzowej i polnej stymulują krążenie w skórze głowy i wspierają prawidłowy wzrost włosów. Efekt pogrubienia włosów jest zatem dwuwymiarowy- natychmiastowo pełna objętości fryzura oraz mocniejsze włosy w przyszłości.
www.orbico.pl

 

Nioxin Serum przeciwko wypadaniu włosów
Serum przeciwko wypadaniu włosów to nowość na rynku trychologicznym. Zawiera w swoim składzie wysokie stężenie kofeiny, niacynamidu, kwasu laurynowego oraz aktywnej substancji zapachowej Sandalore. To połączenie gwarantuje wyraźną poprawę krążenia w skórze głowy, wspomaga przemiany komórkowe w mieszkach włosowych i działa antyoksydacyjnie, co skutecznie zapobiega nadmiernej utracie włosów. Zapach Sandalore wedle najnowszych badań naukowych, ma najsilniejsze zdolności do aktywacji receptorów węchowych w skórze, co w efekcie wspiera wzrost włosa, poprzez wydłużenie anagenu – fazy wzrostu włosa.
www.orbico.pl

Nioxin Night Density Rescue
Serum Night Density Rescue jest wyspecjalizowanym produktem do zastosowania na noc, aby maksymalnie redukować problem nadmiernie wypadających włosów. W formule znajdziemy głównie składniki o silnym działaniu antyoksydacyjnym, m.in. kwas laurynowy, ekstrakt z imbiru lekarskiego oraz ekstrakt z marakui, które zwalczają negatywny wpływ wolnych rodników na skórę głowy i mieszki włosowe. Dzięki zastosowaniu serum na noc, wspierany jest naturalny rytm dobowy procesu podziałów komórkowych w macierzy włosa, co skutecznie chroni przed wzmożoną utratą włosów.
www.orbico.pl

SYLVECO Biolaven Tonik do włosów i skóry głowy
Naturalna płukanka do włosów stworzona na bazie organicznego octu z czerwonych winogron. Zastosowana na całej długości wygładza je i nadaje im blask, sprawiając, że są miękkie i odbite u nasady. Może być także użyta jako delikatny preparat złuszczający do skóry głowy (peeling kwasowy). Ocet pomaga usunąć martwe komórki naskórka, reguluje pracę gruczołów łojowych i wspomaga walkę z nadmiernym rogowaceniem. Przywrócona równowaga skalpu gwarantuje wzrost zdrowych, mocnych i lśniących włosów.
www.sylveco.pl

 

SCIENCE Mikrobiom oraz CLINICAL Mikrobiom Vivipharma (szampon i lotion)
Pielęgnacja Mikrobiom Vivipharma (linia Science i Clinical) to innowacyjna tarcza ochronna skóry głowy. Farmaceutyczna formuła szamponu i lotionu ukierunkowana jest na przywrócenie równowagi mikroflory skóry głowy. Szampon zawiera oktaidynę i propolis działa oczyszczająco i odkażająco. Główne składniki Lotionu to ekstrakt z fermentacji bakterii morskich i ekstrakt epilobium normalizujące produkty sebum i łupieżu. Kosmeceutyki te wzbogacone są w hydrolizowane proteiny pszenicy i allantoinę co dodatkowo wzmacnia ukojenie i odżywienie nawet najbardziej wrażliwej skóry głowy i włosów.
www.trichomed.com.pl

ZABIEGI & PRODUKTY/ MAKE UP

HYALURONIC Colour & Care Cushion KLAPP Cosmetics Polska
Kosmetyk unisex w 3 dopasowujących się odcieniach do korekty niedoskonałości każdego rodzaju skóry w każdym wieku. Zapewnia naturalny efekt i możliwość budowania stopnia krycia oraz dogłębną pielęgnację za pomocą składników aktywnych o 100% roślinnym pochodzeniu (wysokomolekularny kwas hialuronowy, olej ze słonecznika bogaty w witaminę E i roślinna gliceryna). Nie zawiera silikonów i substancji zapachowych. Polecany dla skóry nadreaktywnej, delikatnej i wrażliwej. Puszysta konsystencja i lekkość aplikacji zapewnia aksamitne wykończenie i odczuwalny efekt wypielęgnowanej skóry. Wymienny wkład, biodegradowalne opakowanie i naturalny skład pozwalają zadbać o środowisko.
www.klapp-cosmetics.pl

ZABIEGI & PRODUKTY/ SUPLEMENTY

Dr.OHHIRA® DELUXE – Kompleks 12 szczepów bakterii kw. mlekowego
Fermentowany 5 lat (bez obróbki termicznej) ekstrakt roślinny OM-X® z aż 15 różnych roślin: owoców, jagód, warzyw, grzybów i wodorostów morskich. Tworzą one korzystne środowisko dla naszej indywidualnej mikroflory jelit. Ekstrakt ten zawiera również ponad czterysta metabolitów biogennych (postbiotyków). Produkt nie zawiera w składzie glutenu, GMO, produktów mlecznych. Stworzony z naturalnych składników. Przyjazny dla wegan i dzieci od 3 r.ż. Działanie potwierdzone badaniami.
www.ohhira.pl

Dr.OHHIRA® Japoński kolagen do picia
Mieszanka najwyższej jakości niskocząsteczkowego kolagenu morskiego (z ryb karmazynów), kwasu hialuronowego i elastyny. Wzbogacona o antyoksydanty tj. witamina C, mleczko pszczele i koenzym Q10. Wyróżnia ją doskonała przyswajalność. Kolagen Dr.OHHIRA® wzmacnia skórę, jej przydatki oraz stawy i więzadła. Występuje w postaci gotowych shotów do picia. Ma przyjemny smak a jego składniki są w pełni naturalne. Produkowany w Japonii. Skuteczność poparta badaniami.
www.ohhira.pl

Dr.OHHIRA® Pasta prebiotyczna OM-X
Składniki pasty (65 roślin prosto z Japonii + 12 szczepów bakterii kw. mlekowego):
– wspomagają wchłanianie witamin i składników mineralnych,
– mają pozytywny wpływ na układ odpornościowy,
– redukują stany zapalne,
– mają działanie przeciwbakteryjne,
– wzmacniają mikroflorę jelitową.
Bez sztucznych dodatków. 100% wegańska. Przyjemna w smaku. Forma pasty to brak ryzyka zakrztuszenia się. Posiada paszport probiotyczny. Skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi – vivo i vitro w Japonii.
www.ohhira.pl