III edycja konkursu art of BEAUTY Prestige Awards 2022 rozstrzygnięta!

76

Konkurs ma na celu wyłonienie wybitnych Osobistości w branży profesjonalnej kosmetyki w Polsce, docenienie najlepszych Marek i Firm osiągających sukcesy na rynku oraz produktów, które odznaczają się wyjątkową innowacyjnością, jak również wydarzeń branżowych.

LAUREACI III EDYCJI KONKURSU:

OSOBISTOŚCI / CZŁOWIEK ROKU

dr hab. n. med. Magdalena Górska-Ponikowska, prof. GUMed
Uzasadnienie: za innowacyjne badania naukowe w zakresie gerontologii eksperymentalnej i kosmetologii medycznej

fot. P. Sudara

Absolwentka Kierunku Farmacja Akademii Medycznej w Gdańsku. Obecnie, Kierownik Katedry i Zakładu Chemii Medycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wizytujący Profesor Uniwersytetu w Stuttgarcie (Niemcy) oraz Instytutu IEMEST Istituto Euro-Mediterraneo di Scienza e Tecnologia w Palermo (Włochy).
Autorka i współautorka ponad 60 publikacji naukowych i popularnonaukowych,o łącznym wskaźniku IF ok. 200, indeks Hirscha 15. Współautorka z wiodącym udziałem – 3 zgłoszeń patentowych oraz 2 patentów z dziedziny medycyny i kosmetologii.  Zgłoszenia patentowe dotyczą m.in. zastosowania nowych leków w leczeniu nowotworów skóry oraz dermatoz skórnych.
Promotorka rozpraw doktorskich lekarzy, farmaceutów oraz kosmetologów. Obecnie, Katedra Chemii Medycznej kierowana przez prof.. Magdalenę Górską-Ponikowską zatrudnia na etacie naukowym 2 kosmetologów – jedna robi doktorat, druga habilitację.
Specjalistka z zakresu badań nad rolą stresu nitro-oksydacyjnego  w szeregu patologii, w szczególności dermatoz skórnych oraz nowotworów skóry. Ponadto, jej obszar naukowy dotyczy projektowania nowych związków chemicznych, potencjalnych leków oraz badania ich efektywności biologicznej in vitro oraz in vivo.
Aby wykorzystać swoje doświadczenie naukowe i wykształcenie w walce z problemami skóry, skomponowała autorską serię dermokosmetyków Skin Science. Dermokosmetyki Skin Science obejmują serię profesjonalną dostępną wyłącznie w prestiżowych spa oraz gabinetach kosmetycznych oraz wersje detaliczne Skin Science Molecules oraz VegeBoost.
Znając budowę i funkcję bariery skórnej, oraz mając świadomość, że skóra jest nieprzepuszczalna nawet dla nanodyspersji z powietrza, w kosmetykach Skin Science wykorzystała autorskie kompozycje antyoksydantów w formie opatentowanych nośników o potwierdzonej badaniami naukowymi biodostępności dla komórek skóry. Marka Skin Science jest pierwszą marką w Polsce wykorzystująca oleje fermentowane. Prof. Górska-Ponikowska promuje jakość oraz efektywność i bezpieczeństwo stosowania kosmetyków. Istotę biodostępności substancji aktywnych oraz prewencji chorób skóry stosując antyoksydanty i filtry UV oraz HEV (stosowane w dermokosmetykach Skin Science) przedstawia na zaproszonych seminariach i wykładach w Polsce i zagranicy (Niemcy, Palermo, Edmonton, Melbourne, Nagoya, i wielu innych).
Prof. Górska-Ponikowska promuje istotę dbania o skórę oraz prewencję chorób skóry na arenie polskiej i zagranicznej. W badania nad mechanizmami działania i patogenezą chorób skóry zaangażowane są zespołu z Polski (prof. Więckowki z PAN Warszawa, prof. Wnuk z Uniwersytetu Rzeszowskiego), czy zagranicy (prof. Nussberger z Uniwersytetu w Stuttgarcie, prof. Cappello z Uniwersytetu w Palermo, czy prof. Tuszynski z Uniwersytetu Alberty w Kanadzie).

MARKETING & BUSINESS/ MARKA ROKU

Akademia Curyło
Uzasadnienie: za stworzenie innowacyjnej, znanej, nowoczesnej marki o międzynarodowym zasięgu

W Akademii Curyło szkolą legendy światowego formatu takie jak Mark Hayes z Akademii Sasoon. Curyło to również innowacje. Wkrótce będzie miała premierę pierwsza na świecie platforma do szkoleń w rozszerzonej rzeczywistości.
Szkolenia fryzjerskie Sebastiana Curyło urosły do rangi kultowych, co zaowocowało licznymi wyjazdami po europejskich stolicach. Akademia Edukatorów przygotowuje fryzjerów by po skończonej edukacji stali się prężnie działającymi markami osobistymi.
www.sebastiancurylo.pl

ZABIEGI & PRODUKTY/ INNOWACJA ROKU – APARATURA

Zestaw DuoFrez IQ NAILS
Uzasadnienie: za innowacyjność, efektywność, wszechstronność rozwiązania

Zestaw DuoFrez to frezy z NANO powłoką oraz innowacyjnym podwójnym nasypem, który zapewnia dwukrotnie przedłużoną trwałość oraz komfort i ergonomię pracy.  Zestaw DuoFrez to połączenie najpopularniejszych kształtów frezów, zapakowanych w jeden, wygodny zestaw. Duo frezy są jedynymi narzędziami rotacyjnymi na rynku, które posiadają dwa różne nasypy. Takie rozwiązanie zapewnia klientowi wydłużoną żywotność frezu. Co za tym idzie jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem w porównaniu do zwykłych frezów diamentowych. Dodatkowo dla jeszcze większej wytrzymałości na urazy mechaniczne  codziennego użytkowania frez został pokryty złotą NANO powłoką. Wpływa to nie tylko na walory estetyczne, ale również: trwałość, odprowadzanie ciepła podczas pracy i odporność na upadki. IQNAILS to jedyny Polski producent frezów kosmetycznych i podologicznych. 18- letnie doświadczenie uczyniło z nas eksperta w swojej dziedzinie i sprawiło, że obecnie posiadamy absolutnie wszystkie możliwe frezowe rozwiązania dostępne na rynku.
Jednym z głównym założeń marki IQNAILS jest dzielenie się specjalistyczną wiedzą w przystępny sposób. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie w 2021r. projektu Akademii Diamentowej, zbudowanej na specjalnej platformie, gdzie kursy dostępne są 24/7. W naszej Akademii kursanci mają możliwość odbycia szkoleń prowadzonych przez instruktorów z całego świata, którzy przedstawią swoje autorskie techniki pracy w oparciu o skomponowane na potrzeby szkoleń zestawy frezów. Dla wsparcia stylistek paznokci na platformie Akademii Diamentowej już w kwietniu pojawi się szkolenie przedstawiające pracę frezami DUO na różnych typach klientek. Takie rozwiązanie przedstawi możliwości naszego innowacyjnego rozwiązania oraz nauczy młode stylistki pracy w sposób bezpieczny ale jednocześnie szybki.
www.iqnails.pl

ZABIEGI & PRODUKTY/ PIELĘGNACJA DOMOWA – TWARZ

NANI facial oil ILI OLA
Uzasadnienie: za bogaty, naturalny skład i skuteczność

Skoncentrowane serum z koenzymem Q10 i balsamem Copaiwa.
NANI facial oil to bogaty w katechiny i witaminy (A, B1, B2, B3, B6, C, D i E) aktywny olejek do pielęgnacji twarzy. Z maksymalną dawką koenzymu q10. Zadziała odżywczo, antyoksydacyjnie, regenerująco, wygładzająco i odmładzająco.
Przebadany aparaturowo, gdzie po 6 tygodniach uzyskano:
– Poprawę kolorytu skóry o średnio 7,1%
– Wygładzenie skóry o średnio 11,3%
– Zmniejszoną głębokość zmarszczek o średnio 18%.
Badani nie stosowali innych kosmetyków pielęgnujących w tym czasie.
Jest to idealny produkt dla każdej cery. Tłustej i trądzikowej, gdzie zredukuje wydzielanie sebum i zadziała kojąco. Suchej i wrażliwej, którą nawilży i zadziała ochronnie. Bardzo wydajny (3 miesiące), hipoalergiczny. Produkt naturalny. Efekty są widoczne „gołym okiem” już po kilku pierwszych dniach stosowania. Serum przeszło dodatkowe badanie dermatologiczne, które potwierdziło jego hipoalergiczność. Badanie przeprowadzono na grupie kobiet i mężczyzn ze skórą wrażliwą, atopową lub wrażliwą i atopową.
www.iliola.pl

ZABIEGI & PRODUKTY/ PRODUKT TRYCHOLOGICZNY ROKU – PIELĘGNACJA DOMOWA

5α Juniper Scalp Purifying Liquid Shampoo Aromase
Uzasadnienie: za innowacyjną formułę w pielęgnacji skóry głowy

Równoważy wydzielanie łoju.  Może skutecznie złagodzić swędzenie skóry głowy. Pomaga zwalczać łupież i łuszczenie się skóry głowy, łagodzi stany zapalne, oraz przeciwdziała wypadaniu włosów.
Niskie pH – poniżej 5,5, 2% kompleksu kwasu glicyretynowego. Do każdego typu skóry głowy.
Zawiera zintegrowane esencje ziołowe. Nie zawiera syntetycznych barwników, silikonów, mydła czy konserwantów. Przyjemnie pachnie. Posiada specjalny punktowy aplikator do nakładania szamponu bezpośrednio na suchą skórę głowy a nie na włosy.
www.aromase.pl

SCIENCE Mikrobiom oraz CLINICAL Mikrobiom Vivipharma (szampon i lotion)
Uzasadnienie: za innowacyjną formułę w pielęgnacji mikrobiomu skóry głowy

Pielęgnacja Mikrobiom Vivipharma (linia Science i Clinical) to innowacyjna tarcza ochronna skóry głowy. Farmaceutyczna formuła szamponu i lotionu ukierunkowana jest na przywrócenie równowagi mikroflory skóry głowy. Szampon zawiera oktaidynę i propolis działa oczyszczająco i odkażająco. Główne składniki Lotionu to ekstrakt z fermentacji bakterii morskich i ekstrakt epilobium normalizujące produkty sebum i łupieżu. Kosmeceutyki te wzbogacone są w hydrolizowane proteiny pszenicy i allantoinę co dodatkowo wzmacnia ukojenie i odżywienie nawet najbardziej wrażliwej skóry głowy i włosów.
www.trichomed.com.pl

ZABIEGI & PRODUKTY/ MAKE UP

HYALURONIC Colour & Care Cushion KLAPP Cosmetics Polska
Uzasadnienie: za naturalny i bogaty skład zapewniający pielęgnację i naturalny make-up

Kosmetyk unisex w 3 dopasowujących się odcieniach do korekty niedoskonałości każdego rodzaju skóry w każdym wieku. Zapewnia naturalny efekt i możliwość budowania stopnia krycia oraz dogłębną pielęgnację za pomocą składników aktywnych o 100% roślinnym pochodzeniu (wysokomolekularny kwas hialuronowy, olej ze słonecznika bogaty w witaminę E i roślinna gliceryna). Nie zawiera silikonów i substancji zapachowych. Polecany dla skóry nadreaktywnej, delikatnej i wrażliwej. Puszysta konsystencja i lekkość aplikacji zapewnia aksamitne wykończenie i odczuwalny efekt wypielęgnowanej skóry. Wymienny wkład, biodegradowalne opakowanie i naturalny skład pozwalają zadbać o środowisko.
www.klapp-cosmetics.pl

ZABIEGI & PRODUKTY/ SUPLEMENTY

Dr.OHHIRA® DELUXE – Kompleks 12 szczepów bakterii kw. mlekowego
Uzasadnienie: za innowacyjny prozdrowotny skład i skuteczność

Fermentowany 5 lat (bez obróbki termicznej) ekstrakt roślinny OM-X® z aż 15 różnych roślin: owoców, jagód, warzyw, grzybów i wodorostów morskich. Tworzą one korzystne środowisko dla naszej indywidualnej mikroflory jelit. Ekstrakt ten zawiera również ponad czterysta metabolitów biogennych (postbiotyków). Produkt nie zawiera w składzie glutenu, GMO, produktów mlecznych. Stworzony z naturalnych składników. Przyjazny dla wegan i dzieci od 3 r.ż. Działanie potwierdzone badaniami.
www.ohhira.pl

 

Dr.OHHIRA® Pasta prebiotyczna OM-X
Uzasadnienie: za innowacyjny prozdrowotny skład i skuteczność

Składniki pasty (65 roślin prosto z Japonii + 12 szczepów bakterii kw. mlekowego):
– wspomagają wchłanianie witamin i składników mineralnych,
– mają pozytywny wpływ na układ odpornościowy,
– redukują stany zapalne,
– mają działanie przeciwbakteryjne,
– wzmacniają mikroflorę jelitową.
Bez sztucznych dodatków. 100% wegańska. Przyjemna w smaku. Forma pasty to brak ryzyka zakrztuszenia się. Posiada paszport probiotyczny. Skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi – vivo i vitro w Japonii.
www.ohhira.pl

KAPITUŁA KONKURSU

Beata Adamczyk
Trener Biznesu Beauty. Od 25 lat edukuje i konsultuje przedsiębiorców w branży beauty. Wspiera, motywuje i dodaje skrzydeł swoim klientom. Poprawia rentowność biznesu, poprzez pracę nad aspektami finansowymi, marketingowymi i strukturalnymi. Dzięki doświadczeniu w pracy w Polsce i za granicą jest międzynarodowym konsultantem rynku spa & beauty. Współpracuje także z inwestorami w kraju i za granicą, tworząc na ich potrzeby unikalne koncepcje gabinetów dla nowo powstających salonów, a także hoteli.

Ewa Cesarz

 

 

Ewa Cesarz
Przewodnicząca Kapituły konkursu, redaktor naczelna art of Beauty i Estetica Polska.

Dominika Chirek
Ekspertka ds. kosmetyków naturalnych i ekologii wokół nas, prawniczka. Edukuje, jak być świadomym konsumentem. Punktuje naruszenia prawa kosmetycznego i nieuczciwe deklaracje marketingowe umieszczane na produktach kosmetycznych. Przekonuje do czytania listy składników produktów żywnościowych, kosmetyków, a także ubrań i przedmiotów życia codziennego. Namawia do zrównoważonego trybu życia. Prowadzi bloga www.naturalnieproste.com.

mgr Wioleta Faruga-Lewicka
Kosmetolog, trycholog, pedagog, copywriter kosmetyczny. Absolwentka studiów I i II stopnia z Kosmetologii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz studiów podyplomowych Akademia e-marketingu na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Kosmetolog z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy w gabinetach kosmetycznych, medycyny estetycznej o różnej specyfice. Nauczyciel przedmiotów teoretycznych i praktycznych z zakresu kosmetologii. Wykładowca Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Copywriter kosmetyczny współpracujący z wieloma firmami branży beauty. Finalistka konkursu Kosmetyczka Roku 2019 organizowanego przez markę Bielenda. Autorka licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych. Prelegentka na krajowych konferencjach.


dr n. chem. Sebastian Grzyb
Rektor Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Wykładowca przedmiotów kierunkowych z dziedziny nauk chemicznych, farmaceutycznych i nauk o zdrowiu. Konsultant i ekspert firm z branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Autor projektów badawczych z zakresu receptury i technologii produktów i surowców kosmetycznych. Biegły sądowy w dziedzinie chemia.

dr Joanna Klonowska
Kosmetolog, pedagog, ratownik medyczny, menager placówek opieki zdrowotnej. Adiunkt w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, gdzie pełni funkcję Prorektora ds. Organizacyjnych i Studenckich. Nauczyciel akademicki na kierunku kosmetologia i chemia kosmetyczna. Autorka publikacji naukowych i popularno-naukowych z pogranicza pedagogiki zdrowia oraz estetologii kosmetologiczno-medycznej. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych kongresów oraz konferencji naukowych i branżowych. Recenzent międzynarodowych czasopism naukowych. Ekspert branży beauty.

mgr Weronika Kononowicz
Doktorantka w obszarze nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na kierunku Kosmetologia. Doświadczenie zdobywała w instytucie szkoleniowym i w gabinetach kosmetologicznych na terenie Śląska. Recenzent w czasopiśmie naukowym, redaktor współpracujący, autorka publikacji naukowych i eksperckich w czasopismach branżowych oraz rozdziałów w monografiach. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji. Wykładowca akademicki, szkoleniowiec i pracownik naukowo-badawczy. Współautorka i koordynator projektów badawczych m.in.: „Projekt Piękna Mama” oraz „Projekt Kosmetologia Onkologiczna” prowadzonych przez Koło Naukowe Kosmetologii „Cosmetology Cosmetics Science Association”, którego po ukończeniu studiów została wyróżniona tytułem Członka Honorowego za prace i zasługi zrealizowane w ramach działalności w/w Koła. Od 2022 roku właścicielka WSK Gabinetu Kosmetologii Komplementarnej w Częstochowie.

Sylwia Kurowska
Magister kosmetologii, mistrzyni wizażu i stylizacji, certyfikowana stylistka brwi. Właścicielka studio wizażu BOCCA Visage w Lublinie. Szkoleniowiec i pedagog. Autorka książki Zostań swoją własną wizażystką! Przewodnik po makijażu dla początkujących oraz twórczyni kolekcji pędzli designed by BOCCA Visage. Laureatka licznych konkursów makijażowych, m.in. Mistrzostw Polski Wizażystów Jesień/Zima 2016/2017 oraz realizatorka publikacji w branżowych czasopismach polskich i zagranicznych.

mgr Claudia Musiał
Doktorantka Nauk Medycznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (Katedra i Zakład Chemii Medycznej, Wydział Lekarski), wykładowca z zakresu trychologii kosmetologicznej i kosmetologii w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku, kosmetolog – specjalista kosmetologii bioestetycznej, trycholog, autorka publikacji naukowych i popularno-naukowych, prelegentka na konferencjach naukowych i popularno-naukowych. Autorka książki „Trychologia kosmetologiczna i lekarska” która została wydana przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie.

Dr n. med. Danuta Myłek
Od 50 lat w zawodzie lekarza, specjalista alergolog, dermatolog, żywieniowiec. Stypendystka Uniwersytetu Medycznego w Helsinkach (1987) i Miami (1993). W 1995 uznana przez zarząd profesorski jako członek naukowy American College of Allergy, Asthma and Immunology za wkład w rozwój alergologii światowej (1995).
Autorka kilku książek m.in.: „Oswoić alergie”, „ Od lekarza do kucharza”. Wieloletni konsultant wojewódzki ds. alergologii w Województwie Podkarpackim. Ekspert pisma dla alergików „HYPOALERGICZNI”, Ekspert medycznym programu o żywieniu w „Dzień Dobry TVN”- cykl „Naturalnie!” oraz książek Naturalnie i Naturalnie 2 red. Agnieszki Cegielskiej. Prowadzi działalność lekarską w ramach Prywatnego Gabinetu Alergologicznego PROGRES w Warszawie.

dr n. med. Aleksandra Słodka
Doktor nauk medycznych w dziedzinie biologii medycznej i immunologii, z wykształcenia mikrobiolog, uczestniczka projektów badawczych, autorka publikacji naukowych oraz artykułów branżowych sektora Beauty&Med, współautorka podręcznika „Kosmetologia z immunologią skóry”, prelegent na kongresach, adiunkt dydaktyczny w Zakładzie Psychodermatologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz w Instytucie Kosmetologii Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

 

mgr inż. Anna Szymanowska-Flis
Kosmetolog z dyplomem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz technolog chemii specjalizujący się w chemii kosmetyków, z kilkuletnim doświadczeniem w pracy laboratoryjnej. Na przestrzeni ośmiu lat autorka kilkudziesięciu publikacji o tematyce szeroko związanej z kosmetologią.

Beata WielgosikBeata Wielgosik
Prezes Zarządu, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Beauty Management Sp. z o.o. Manager z wieloletnim doświadczeniem w pracy z zespołami sprzedażowymi i szkoleniowymi. Jako kadra zarządzająca współpracowała z liderami na rynku kosmetycznym. Trener z doświadczeniem zawodowym w branży kosmetycznej. Audytor wewnętrzny. Praktyk w tworzeniu i wdrażaniu procedur w salonach urody.

 

Dr n. med. Izabela Załęska
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Tytuł doktora uzyskała na wydziale lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego. Międzynarodowy ekspert w dziedzinie Kosmetologii. Wieloletni praktyk, trener, a także nauczyciel akademicki. Obecnie wykładowca PPUZ w Nowym Targu, WSUiE w Poznaniu,  także Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, gdzie prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych w dziedzinie estetyki. Współtwórca linii kosmoceutyków dla brytyjskiej marki. Członek międzynarodowej organizacji Society of Cosmetic Scientists, British Medical Laser Association, European Laser Association, a także American Institute of Ultrasound in Medicine czy The Aesthetic Multispecialty Society. Dr Izabela Załęska to również specjalista na co dzień pracujący w Klinice Młodości oraz Podgórskim Domu Urody w Krakowie oraz klinikach medycznych w Londynie. Autorka ponad 40 publikacji naukowych oraz artykułów popularnonaukowych i eksperckich związanych z jej specjalizacją zawodową.
Od 2019 pełni także rolę Redaktora Naczelnego w czasopiśmie Aesthetic Business.