VII Niezależny Kongres: Trychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwie zakończony!

118

12 czerwca w Warszawie odbył się VII Kongres: Trychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwie. Kongres był wydarzeniem poświęconym trychologii w Polsce. Podczas kongresu zostało zaprezentowane 9 marek działających w obszarze trychologii (Nioxin, Trichomed, Centrum Medyczne Vimed, Trichopartner, DSD de Luxe, Hair Labs Care, Scandinavian Biolabs, Aromase, Brave New Hair), oraz ponad 100 uczestników.

Kongres był zorganizowany przez magazyny „art of BEAUTY” oraz ESTETICA POLSKA.
Wszyscy uczestnicy otrzymali 4 edycję publikacji „Trychologia w praktyce”.

W tegorocznej edycji położyliśmy akcent na praktyczną stronę trychologii. Swoją wiedzą podzielili się Eksperci z różnych dziedzin trybologii, pokazując jak bardzo złożoną i interdyscyplinarną jest ona wiedzą i praktyką.

Kongres rozpoczął wykład Pani Julitty Siemiątkowskiej (Trichomed), na temat Najnowszego podejścia do zagadnień trychologicznych ujętego w cyklu „Zeszytów Trychologicznych”. Wystąpienie zakończył pokaz trycho-tappingu – nowej metody zaprezentowanej przez Panią mgr Annę Liwosz (Trichomed). Terapia została opracowana przez Panią Julittę i Panią Annę i stanowi wsparcie m.in. w leczeniu obrzęków i bruksizmu.

Pani Viktoria Surzhenko, lekarz medycyny estetycznej, trycholog, ekspert Nioxin zaprezentowała skuteczną terapię z pogranicza psychodermatologii i trychologii w oparciu o zapach sandalore w wykładzie: Wpływ zapachu na skórę głowy czyli nowości z pogranicza psychodermatologii i trychologii w marce Nioxin.

Interdyscyplinarną wiedzą podzieliła się z Uczestnikami Pani Julia Trawińska (Prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia) w wykładzie: Rola personalizacji odżywania w kompleksowej terapii trychologicznej. Podkreśliła rolę stylu życia i odżywiania w ogólnoustrojowej kondycji organizmu oraz wpływ na zdrową skórę głowy. Omówiła badania wspomagające diagnostykę oraz personalizację odżywiania oraz suplementacji.

Pan Marcin Piwecki (MBA, ekspert branżowy z zakresu trychologii i wykorzystania nowoczesnych technologii w medycynie estetycznej) dokonał przeglądu terapii trychologicznych oraz oceny ich skuteczności w wykładzie: Nowości w leczeniu łysienia androgenowego – horyzontalny przegląd nowych metod. Nowe mezoterapie, botoks, nici PDO, Indiba, (mikro)fala uderzeniowa, testy genetyczne.

Podczas wykładu Włosy a menopauza Pani Marty Zielińskiej (pedagoga, kosmetologa, specjalisty trychologii, dyplomowanego psychodietetyka) uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z kompleksową wiedzą na temat wpływu menopauzy na zdrowie kobiety oraz na kondycję włosów.

Pani mgr Claudia Musiał (kosmetolog – specjalista kosmetologii bioestetycznej, trycholog, wykładowca z zakresu trychologii kosmetologicznej i kosmetologii w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku) omówiła temat Mikrobiom owłosionej skóry głowy. Zwróciła uwagę na znaczenie mikrobiomu skóry głowy i zaproponowała rozpoczynanie terapii od diagnostyki mikrobiomu skóry głowy oraz zwróciła uwagę na oś jelita – mózg.

Pani dr Joanna Klonowska (kosmetolog, pedagog, ratownik medyczny, menager placówek opieki zdrowotnej, adiunkt w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, gdzie pełni funkcję Prorektora ds. Organizacyjnych i Studenckich) w wykładzie Diagnoza, przyczyny i terapia świądu owłosionej skóry głowy, omówiła dokładnie przyczyny i jednostki chorobowe, mające wpływ na świąd oraz metody terapeutyczne.

Nie zabrakło również przeglądu efektywnych terapii trybologicznych, które przedstawiła Pani Martyna Pobuta (trycholog, psycholog, szkoleniowiec Trichopartner) w wykładzie Success story wybranych kuracji trychologicznych. Czyli jak pracować, żeby być zadowolonym z efektów? 

Kongres zakończyło losowanie nagród.

Uczestnicy VII Niezależnego Kongresu Trychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwie ocenili program merytoryczny na 4,8 pkt. (2019 – 4,6 pkt.) Poziom organizacyjny na 4,8 pkt. (2019 – 4,8 pkt.) na 5 możliwych, a przydatność tematów prezentowanych tematów w pracy na 4,7 tak samo jak w ubiegłej edycji.

Dziękujemy Prelegentom, wszystkim współpracującym Firmom i Uczestnikom. Zapraszamy za rok!