Premiera książki „Rola Komórek Macierzystych we Współczesnej Medycynie Estetycznej i Kosmetologii”

50

Dnia 17 lutego odbyła się premiera drugiej autorskiej książki autorstwa Claudii Musiał zatytułowanej „Rola Komórek Macierzystych we Współczesnej Medycynie Estetycznej i Kosmetologii”, która została wydana przez najstarsze wydawnictwo medyczne w Polsce – Wydawnictwo Lekarskie PZWL. Jest to pierwsza książka w Polsce, poruszająca zagadnienia komórek macierzystych, egzosomów, i nurtu biotech beauty w kosmetologii, trychologii i dermatologii estetycznej.

Publikacja podzielona została na jedenaście rozdziałów, przedstawiających:
– przegląd najważniejszych i najbardziej aktualnych danych naukowych bazujących na blisko 340 naukowych pozycjach bibliograficznych;
– szereg tabel i ramek informacyjnych przybliżających pojęcia naukowe;
– przegląd najważniejszych doniesień naukowych i klinicznych w zakresie zastosowania komórek macierzystych w kosmetologii, trychologii, dermatologii i medycynie estetycznej w duchu medycyny translacyjnej.

Kompleksowe ujęcie tematu sprawia, że książka Rola komórek Macierzystych we Współczesnej Medycynie Estetycznej i Kosmetologii jest skierowana zarówno do studentów, jak i profesjonalistów, którzy są zainteresowani zagadnieniem komórek macierzystych, a także innowacji biotechnologicznych.

Książkę znaleźć można między innymi w księgarni internetowej PZWL Wydawnictwo Lekarskie:
https://pzwl.pl/Rola-komorek-macierzystych-we-wspolczesnej-medycynie-estetycznej-i-kosmetologii,200445957,p.html