V edycja Konkursu art of Beauty Prestige Awards – prezentacja zgłoszeń

51

Konkurs ma na celu wyróżnienie wybitnych osobistości w branży profesjonalnej kosmetyki w Polsce, najlepszych marek i firm oraz produktów, zabiegów, wydarzeń i programów szkoleniowych, które odznaczają się wyjątkową innowacyjnością i skutecznością. Chcemy, aby konkurs wspierał rozwój branży profesjonalnej kosmetyki w Polsce.
Poniżej przedstawiamy zgłoszenia zakwalifikowane do konkursu.

Olga Szemley

Człowiek Roku
Olga Szemley
Olga Szemley jest pionierką jogi twarzy w Polsce, autorką książek, publikacji i wystąpień w TV. Wykształciła pokolenie instruktorek. Rewolucjonizuje nasze podejście do urody ku afirmacji różnorodności i dojrzałego piękna.
Nowatorskie ćwiczenia twarzy i automasaże mają poważne implikacje terapeutyczne: bezinwazyjne leczenie bruksizmu, chronicznych napięć, niedowładów mięśni i zaburzenia unerwienia twarzy.
Prowadzi bogatą działalność pro-bono i demokratyzuje autopielęgnację: jakość na każdą kieszeń.
https://jogatwarzy.com/


Kosmetolog Roku
Teresa Agnieszka Klimczak
Jestem dyplomowaną absolwentką kierunku podologii w SEK we Wrocławiu. Ukończyłam także bardzo wiele polskich i zachodnich specjalistycznych szkoleń podologicznych Gościnnie bywam prelegentem konferencyjnym w tematach w których się specjalizuje.
Doświadczenie podologiczne zdobywam od 2007 roku, natomiast od 2012 jestem właścicielką nowoczesnych gabinetów podologicznych oraz kosmetycznych w kraju i za granicą, w których zatrudniam szereg specjalistów z dziedziny kosmetologii jak i podologii. Ściśle współpracuję z lekarzami: chirurgii, ortopedii, dermatologii, diabetologii czy fizjoterapii.  Codziennie staram się pomagać i przekazuję swoje doświadczenie i wiedzę innym podologom, zrzeszonym w grupach spolecznosciowych lub też poprzez artykuły w czasopismach branżowych.
Prezentuję szereg autorskich szkoleń podologicznych oraz ortonyksyjnych, zarówno podstawowych jak i mocno zaawansowanych. Szkolenia te prowadzone są zawsze na najnowocześniejszym sprzęcie, zarówno w mojej siedzibie firmy, jak również z dojazdem do gabinetów w całej Polsce.
Posiadane przeze mnie umiejętności zawsze potwierdzają ukończone z sukcesem szkolenia i specjalizacje, a moje działania firmują znaki towarowe i marki: MedEstetic Teresa Agnieszka Klimczak, PODOLOGIA Teresa Agnieszka Klimczak, PODIATRIA.PL T.A.Klimczak oraz TERESA AGNIESZKA KLIMCZAK PROFESSIONAL PODOLOGY, których jestem wyłączną właścicielką.
www.podiatria.pl


Marka Roku
Guinot Institut Paris
Wiodąca francuska marka profesjonalna założona w 1963 roku, ciesząca się doskonałą rozpoznawalnością na świecie dzięki luksusowej pielęgnacji anti-aging opartej na wiarygodnych i natychmiast widocznych rezultatach potwierdzonych badaniami naukowymi oraz testami klinicznymi. Oferuje partnerom kompletny model współpracy oraz klientom bezinwazyjne zabiegi manualne i aparaturowe, które są realną alternatywę dla procedur medycyny estetycznej lub kojarzone w ramach różnych techniki  łączonych w kosmetologii i medycynie estetycznej.
https://www.guinot.pl/pl


Peel Mission

Marka Roku
Peel Mission®
Peel Mission® to marka, której obecność na rynku definiuje wiedza ekspertów oraz wykorzystanie najbardziej zaawansowanych technologii. Pasja, innowacja i dążenie do doskonałości to najważniejsze filary marki, stanowiące jej fundamenty od momentu stworzenia do dziś. Oferta produktowa marki to najwyższej jakości zabiegi skierowane dla lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów, którą tworzy gama innowacyjnych peelingów chemicznych o farmaceutycznej czystości. Różnorodność stężeń i produktów dostępnych w portfolio marki, pozwala na efektywne ich wykorzystanie i zaprojektowanie programu idealnie skrojonego do potrzeb skóry każdego Klienta.
Farmaceutyczna receptura bazująca na monokwasach, pozwalająca stworzyć spersonalizowany program inicjujący procesy regeneracyjno-naprawcze w skórze, skutecznie redukuje defekty skórne o różnym podłożu. Twórcy marki podkreślają systemiczne działanie produktów, dzięki któremu wspomagają one walkę z problemami skórnymi, a nie tylko redukują ich objawy. Produkty Peel Mission® mają płynną konsystencję, dzięki czemu nie tylko są bardziej wydajne, ale przede wszystkim ich wpływ na skórę jest zmaksymalizowany, co w rezultacie prowadzi do osiągnięcia spektakularnych efektów.
Peel Mission® to marka, która bierze pełną odpowiedzialność za spełnianie wymagań prawa polskiego, jak również sprawdzonych i powszechnie stosowanych światowych standardów (ISO, GMP). Mając na uwadze bezpieczeństwo Klientów i wysoką jakość produkcji, firma działa w oparciu o standardy Dobrej Praktyki Produkcyjnej (ang. Good Manufacturing Practice). Certyfikat GMP to gwarancja stosowania rygorystycznych wymagań jakościowych, zarówno w odniesieniu do procesu produkcji, jak i surowców, przy pełnej kontroli ich pochodzeniem.
https://peel-mission.pl/
https://www.instagram.com/peelmission/


Yogatwarzy

Marka Roku
Yogatwarzy
Marka Yogatwarzy to pionierka jogi twarzy w Polsce. Jej program szkoleniowy wyznacza standard jakości w branży naturalnej Beauty, a działania terapeutyczne i pro bono w całej Polsce są naszą radością i dumą. Każde z automasaży i ćwiczeń jest weryfikowane przez fizjoterapeutów. Naszą misją jest zrewolucjonizowanie podejścia do kobiecej urody: afirmacja unikalnych rysów w wersji naturalnej i docenienie piękna dojrzałego. Demokratyzujemy pielęgnację, dając klientkom narzędzia do pracy własnej.
https://jogatwarzy.com/


Salon Kosmetyczny Roku
Podologia & Chirurgia Teresa Agnieszka Klimczak
Istniejemy kilkanaście lat. Nasze gabinety podologiczne to synonim innowacji i ekspertyzy, gdzie czwórka wybitnych specjalistów pracuje, aby zapewnić stopom najlepszą możliwą opiekę. Wykorzystując najnowocześniejsze technologie i włoski sprzęt najwyższej klasy, jesteśmy w stanie diagnozować, leczyć i zapobiegać szerokiemu spektrum schorzeń stóp z niezrównaną precyzją i skutecznością.
Wyposażeni jesteśmy  w zaawansowane urządzenia diagnostyczne, które umożliwiają szczegółową analizę stopy, identyfikując potencjalne problemy, zanim staną się one poważne.
Nasi podolodzy na czele z T.A.Klimczak to pasjonaci, którzy nieustannie poszerzają swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach. To zapewnia, że nasze metody leczenia są nie tylko skuteczne, ale również oparte na najnowszych badaniach i trendach w dziedzinie podologii.
Każdy pacjent traktowany jest z indywidualnym podejściem, a plan leczenia jest dostosowany do jego unikalnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy w leczeniu przewlekłej dolegliwości, czy po prostu chcesz zapewnić swoim stopom najlepszą możliwą pielęgnację, nasi eksperci są i pomagają.
www.podiatria.pl


Salon Trychologiczny Roku
SkinLine Clinic
Nowoczesna klinika, która stawia sobie za cel holistyczne podejście do każdego klienta. Znajdziemy tutaj takich specjalistów jak trycholog, kosmetolog, dermatolog, endokrynolog, lekarz medycyny estetycznej, dietetyk kliniczny czy fizjoterapeuta. Oferuje zabiegi w oparciu o przełomowe osiągnięcia naukowe oraz zapewnia certyfikowane preparaty i urządzenia, a także indywidualne podejście do każdego pacjenta – także w trakcie terapii onkologicznej. Hasłem przewodnim Skinline Clinic jest „Zdrowa skóra zaczyna się właśnie tutaj…”.
https://skinlineclinic.pl/


Klinika L'ExpertaKlinika L'ExpertaKlinika L'ExpertaKlinika L'ExpertaKlinika L'ExpertaKlinika L'ExpertaHolistyczna Klinika Piękna
Klinika L’experta
Klinika L’experta to wyjątkowe centrum health&beauty na mapie Warszawy, w którym w holistyczny sposób dbamy o wspaniałą urodę, piękny, zdrowy uśmiech, relaks duszy i ciała oraz znakomite samopoczucie naszych Pacjentów, oferując im najnowocześniejsze zabiegi i terapie.
Na naszą unikalność składa się perfekcyjne połączenie Inteligentnej medycyny estetycznej  „by Marek Wasiluk”, nowoczesnej  ortodoncji i stomatologii „by Kamila Wasiluk”, zaawansowanej kosmetologii Hi-tech oraz wyjątkowego Mental SPA.
Klinika L’experta to miejsce, w którym Pacjent traktowany jest wyjątkowo, w którym na jego problemy spogląda się kompleksowo, oferując optymalne, bezpieczne i bardzo nowoczesne rozwiązania zabiegowe, często unikalne na skalę światową.
Sukcesu nie udałoby się osiągnąć bez planowej, świadomej wieloletniej pracy budowania kompetencji oraz mądrego doboru i szkolenia osób współpracujących – bo to one sprawiają, że klinika L’experta jest wyjątkowa. Nasz zespół stanowią bowiem doświadczeni profesjonaliści, którzy zostali „zarażeni” filozofią założycieli dra. Marka Wasiluka i dr Kamili Wasiluk.
Dla Klientów L’experta opracowujemy wspólnie holistyczne, szyte na miarę programy terapii, poprzedzone wnikliwą, rzetelną i pogłębioną diagnozą, tak aby rezultaty podejmowanych działań były jak najlepsze. Wykorzystujemy w tym celu światowe techniki i najnowocześniejsze urządzenia oraz preparaty.
Najbardziej rozpoznawalną cechą kliniki L’experta jest skuteczność terapeutyczna. Ma ona źródło w wielu drobnych aspektach, które mądrze połączone tworzą unikalność trudną do skopiowania. Dzięki nowoczesnej technologii, a także komplementarnym metodom i autorskim parametrom leczenia specjaliści kliniki L’experta radzą sobie z najpoważniejszymi problemami estetycznymi, a dr Marek Wasiluk nie bez powodu jest nazywany „lekarzem od trudnych przypadków”.
Podchodząc holistycznie do dbania o naszych Pacjentów, wypoczynkowi w klinice L’experta poświęcamy specjalne miejsce. Wiemy jak ważny dla utrzymania organizmu w dobrej kondycji jest relaks. Jest to nieodzowny element ludzkiej regeneracji. W tym celu stworzyliśmy  niezwykle wygodną strefę SPA i relaksu, która pozwala dopełnić efekt innych naszych terapii i dać odpocząć ciału oraz duszy w myśl filozofii well being.
Sprawiamy, że nasi pacjenci są w pełni zaopiekowani, stają się piękniejsi, ale z zachowaniem naturalnych cech i funkcji.
A to wszystko w niezwykle przyjemnej atmosferze i wspaniałych wnętrzach.
Dzięki nam poczujesz się cudownie! Staniesz się piękniejszy, zdrowszy i w pełni zrelaksowany.
https://lexperta.pl/


Program Szkoleniowy Roku
Kurs profesjonalnej jogi twarzy – metoda Yogatwarzy
Pionierski kurs metody Yogatwarzy obejmuje niemal całość dostępnej wiedzy na temat treningu twarzy: obok bogatych treści autorskich wykorzystuje osiągnięcia metod z całego świata.
Od poziomu podstawowego aż po ekspercki to 80 godzin nauki, obejmujących anatomię, aż 15 technik automasażu i ponad 50 ćwiczeń, kosmetykę i zasady prowadzenia działalności w branży beauty.
Certyfikat ukończenia kursu metody Yogatwarzy od lat jest synonimem jakości. Program Partnerski dla instruktorek jest w 100% bezpłatny.
https://jogatwarzy.com/


Zabieg na twarz
Barrier Skin Therapy Bielenda Professional
Wielofunkcyjna procedura zabiegowa opracowana przez zespół ekspertów Bielenda Professional. Przy jej zastosowaniu można przeprowadzać różne, zaawansowane pro-immuno terapie kosmetologiczne o działaniu naprawczym, wzmacniających i ochronnym.
Jedna linia Barrier Skin Therapy pozwala przeprowadzać trzy różne terapie pielęgnacyjne:
1. Terapię wielowymiarowej regeneracji skóry – rekomendowana przed lub po inwazyjnych procedurach estetycznych.
Procedura wielowymiarowej regeneracji Barrier Skin Therapy zapewnia równowagę i prawidłowe funkcjonowanie bariery hydrolipidowej. Rekomendowana jest m.in. przed rozpoczęciem inwazyjnych procedur, takich jak laseroterapia czy peelingi chemiczne. Barrier Skin Therapy pozwala też uzyskiwać doskonałe efekty w terapiach odnawiających barierę hydrolipidową oraz wspierających mikrobiom skóry.
2. Terapię enzymatyczną o działaniu biostymulującym, detoksykującym i liftingującym.
Procedura enzymatyczna Barrier Skin Therapy to zabieg biostymulujący, detoksykujący i liftingujący. Jego szczególnym wyróżnikiem jest innowacyjna maska enzymatyczna z efektem cytoplazmatycznym. Jest on widoczny w postaci sieci rozszerzonych naczyń, które pojawiają się w wyniku ciśnienia wywołanego przez maskę. Enzymy (lipaza, proteaza czy ficyn) działają stymulująco na naczynia włosowate. Dzięki temu dochodzi do silnej detoksykacji skóry, zwiększenia jej dotlenienia oraz odżywienia macierzy komórkowej.
3. Terapię wspierającą dla pacjentów w leczeniu onkologicznym – jej celem jest regeneracja, nawilżanie i ochrona skóry, a dzięki temu poprawa komfortu ich życia.
Procedura enzymatyczna Barrier Skin Therapy to zabieg biostymulujący, detoksykujący i liftingujący. Jego szczególnym wyróżnikiem jest innowacyjna maska enzymatyczna z efektem cytoplazmatycznym. Jest on widoczny w postaci sieci rozszerzonych naczyń, które pojawiają się w wyniku ciśnienia wywołanego przez maskę. Enzymy (lipaza, proteaza czy ficyn) działają stymulująco na naczynia włosowate. Dzięki temu dochodzi do silnej detoksykacji skóry, zwiększenia jej dotlenienia oraz odżywienia macierzy komórkowej.
Barrier Skin Therapy został opracowany zgodnie z zasadami onkokosmetyki. Jej celem jest poprawa jakości życia osób, które zmagają się z chorobą nowotworową – są w trakcie leczenia lub w okresie rekonwalescencji. Zabieg zapewnia ukojenie skórze podrażnionej, ultrawrażliwej i dysfunkcyjnej. Formuły kosmetyków mają wysoki potencjał łagodzący i regenerujący. Elementem procedury jest specjalnie opracowany masaż, który wzmacnia efekty terapii oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie i komfort pacjenta.
Komplementarnymi etapami zabiegów są dwa autorskie masaże, które pozwalają spotęgować efekty procedur pielęgnacyjnych. Pierwszym jest masaż transbukkalny & Gua Sha (do procedury regenerującej i enzymatycznej), a drugi to masaż onkologiczny. Masaż w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją wpływają pozytywnie na skórę jak i na układ nerwowy, łagodzi bóle i przynosi ulgę.
W formułach kosmetyków Barrier Skin Therapy połączony został kompleks bioaktywnych ceramidów NS, NP, AP i EOP, hydrobiotyki, peptydy biomimetyczne, laktoferyna, dysmutaza podtlenkowa, a także wyselekcjonowane enzymy i aminokwasy. Za zwiększenie ich efektywności oraz intensywności działania odpowiadają natomiast kompatybilne z nimi systemy nośnikowe.
Każdą procedurę Barrier Skin Therapy wzmacnia pozabiegowa pielęgnacja domowa. Jej szczególnym wyróżnikiem jest zastosowanie, w formule kosmetyków, lipoaktywnej bazy Lipoactive Base Tech. Zwiększa ona biodostępność zastosowanych substancji aktywnych, które zostały wyselekcjonowane w oparciu o zasadę skin-like. Oznacza to wybór takich składników, które są naturalnie obecne w strukturach skóry.
https://bielendaprofessional.pl/zabiegi-kosmetyczne-na-twarz/barrier-skin-therapy


Zabieg na twarz
Egzosomy ASCEplus, Innmedis
Oryginalne Egzosomy ASCEplus pozyskane za pomocą opatentowanej technologii ExoSCRT™, to pierwsze standaryzowane i w 100% czyste egzosomy dostępne na rynku. Egzosomy to pęcherzyki zewnątrzkomórkowe o rozmiarach nanometrowych, które są najważniejszym mediatorem komunikacji międzykomórkowej i pełnią podwójną funkcję: regeneracji skóry oraz przeciwzapalną. Mikroskopijny rozmiar tej cząsteczki pozwala swobodnie przenikać przez naskórek, skórę właściwą bez konieczności iniekcji – podanie zewnętrzne. To przełomowa i w pełni bezpieczna terapia regeneracyjna i anti-aging potwierdzona licznymi badaniami.
https://asceplus.pl/  


Zabieg na twarz
Yaqoot, Sirona Aesthetics
Biomodulator i booster, który dzięki zaawansowanej technologii pozwala na uzyskanie efektu jędrnej, napiętej skóry z wyrównanym kolorytem i efektem GLOW. Dla stworzenia tego wyjątkowego preparatu wykorzystano dwie zaawansowane technologie:
TIMPS Complex L3C1® – ogranicza naturalną degradację włókien ECM (macierzy pozakomórkowej), wydłużając czas ich trwania.
NANO HYBRID TECHNOLOGY – umożliwia transport i ochronę peptydów zwiększając ich biodostępność, stabilność oraz skuteczność.
https://www.sironaaesthetics.pl/


Pielęgnacja Domowa Roku – Twarz
CHRISSIE Dynamic Booster

  • PHYTORETINOLO + MULTIPEPTYDY: Intensywne serum ujędrniające, które wspomaga regenerację komórek, nadaje koloryt i jędrność skórze oraz przyczynia się do redukcji zmarszczek i linii mimicznych, Stymuluje syntezę kolagenu w synergii z działaniem peptydów biomimetycznych, które zwiększają produkcję elastyny i kwasu hialuronowego.
  • CERAMIDY – 5: Intensywna hydrolipidowa kuracja odbudowująca na bazie składników biomimetycznych odtwarzających naturalny skład płaszcza hydrolipidowego. Chroni i wzmacnia integralność bariery skórnej.
  • NIACINAMIDE + VIT.C: Intensywny zabieg udoskonalający skórę, który ożywia cerę i poprawia jej strukturę. Twarz staje się widocznie gładsza i bardziej promienna.
    https://chrissiecosmetics.com.pl/

Pielęgnacja Domowa Roku – Twarz
MesoBoost Linia Ferul Power
Marka mesoBoost® wywodzi się z rynku gabinetowego. Linia Ferul Power, oparta na mocy kwasu ferulowego, ma skuteczne działanie antyoksycacyjne i przeciwstarzeniowe. Bogata zawartość kwasu ferulowego reguluje produkcję melaniny, rozjaśnia przebarwienia i pomaga utrzymać równomierny koloryt cery. Linia zawiera jedną z najbardziej skutecznych form witaminy C, która efektywnie wnika w warstwę lipidową skóry, poprawiając jej jędrność i odcień. Dodatkowo wyjątkowe połączenie specjalnie dobranych olejów dostarcza skórze drogocennych witamin, które odżywiają i poprawiają jej kondycję.
https://mesoboost.pl/


Pielęgnacja Domowa Roku – Twarz
Automasaż tkanek głębokich jeżykami do akupresury, Yogattractive
Autorski masaż jeżykami do rehabilitacji, wcześniej używanymi wyłącznie do dłoni, umożliwia również głęboką akupresurę twarzy, likwidację chronicznych napięć mimicznych oraz znaczną redukcję opuchlizn. Opracowany szczegółowo przez Olgę Szemley, specjalistkę od akupresury twarzy i głowy, stał się hitem pielęgnacji domowej oraz autoterapii powięziowej. Umożliwia również silną stymulację trychologiczną estetyczną i leczniczą cebulek włosowych.
https://jogatwarzy.com/