Codzienna ochrona przeciwsłoneczna

23
Yasumi

Promienie słoneczne, choć kojarzą ci się z przyjemnym ciepłem, negatywnie wpływają na skórę. Przyspieszają fotostarzenie, mogą powodować oparzenia, powstawanie przebarwień, zwiększają ryzyko nowotworu skóry. Dlatego tak ważna jest codzienna ochrona przeciwsłoneczna.

Kremy z filtrami najlepiej stosuj zawsze wtedy, gdy wychodzisz z domu. Nie tylko na plażę, ale też gdy idziesz na spacer czy po zakupy. Choć skutki ekspozycji na słońce często nie są widoczne od razu, możesz być pewna, że słoneczne promieniowanie osłabia włókna elastyny i kolagenu. Skóra traci rusztowanie, staje się mniej jędrna, mniej elastyczna, wiotczeje, przyspiesza proces powstawania zmarszczek. Degradacji ulega też ochronny płaszcz hydrolipidowy skóry, co prowadzi do nadmiernej suchości, szorstkości i podrażnień. Zwiększa się wytwarzanie melaniny i ryzyko powstawania przebarwień. A jeśli zagapisz się i dłużej zostaniesz na słońcu bez ochrony, może dojść do słonecznego oparzenia, które jest nie tylko bolesne, ale i niebezpieczne. Zwiększa ryzyko uszkodzenia DNA komórek i powstania nowotworu skóry. Stosując codziennie ochronę przeciwsłoneczną, chronisz nie tylko urodę, ale i zdrowie. I pamiętaj. Słońce emituje szkodliwe promienie UV nawet w pochmurne dni.

Jak chronić skórę przed słońcem?

  • Noś przewiewne ubrania z długimi rękawami i nogawkami, na głowie noś czapkę z daszkiem lub szeroki kapelusz.
  • Unikaj ostrego słońca. Jeśli masz wybór, przebywaj w cieniu.
  • Zakładaj dobre okulary przeciwsłoneczne. Ochronią wrażliwą na powstawanie zmarszczek skórę wokół oczu.
  • Stosuj kremy z filtrem przeciwsłonecznym. SPF 30 będzie idealny do codziennej ochrony przeciwsłonecznej.

Idealny kandydat

Do codziennej ochrony przeciwsłonecznej idealny będzie dwufunkcyjny krem do twarzy i ciała YASUMI Calm&Protect Cream SPF 30. Łączy funkcję kremu przeciwsłonecznego oraz kremu łagodzącego. Dzięki filtrom chroni przed promieniowaniem UV oraz minimalizuje ryzyko fotostarzenia i powstawania przebarwień posłonecznych. Zawartość aloesu, allantoiny, witaminy E, oleju jojoba sprawia, że może być również stosowany po opalaniu jako produkt łagodząco-nawilżający. Jest polecany do codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała, zwłaszcza przed i po opalaniu się, a także jako ochrona po profesjonalnych zabiegach kosmetycznych: depilacji, laseroterapii, mikrodermabrazji, kwasach.
Cena 65 zł/100 ml

www.sklep.yasumi.pl