tołpa.® ideal age – nowe podejście w pielęgnacji odmładzającej

27
tołpa

W pielęgnacji przeciwstarzeniowej kluczowym elementem staje się wspieranie wrodzonego potencjału skóry do odnowy.  tołpa.® ideal age to przełomowa pielęgnacja skóry, zainspirowana medycyną regeneracyjną i odkryciami profesora Tołpy.

tołpa.® ideal age dzięki kompleksowi t-EGF działa w rytmie odnowy skóry zapewniając długotrwałe efekty. Wykorzystuje również moc unikalnej kombinacji składników o dermatologicznej skuteczności w wysokim stężeniu – najlepiej przyswajalną formę witaminy C- SAP, kwas hialuronowy i peptydy, odpowiadając na zróżnicowane potrzeby skóry i zapewniając natychmiast widoczne efekty. Łącząc naturę wspartą nauką, działa u źródła przyczyn spowolnionych procesów, współpracując ze skórą.

Wyczytane ze skóry

Wiek to tylko liczba. Proces starzenia zaczyna się w każdej jej komórce. Od stopnia młodości komórek zależy wiek biologiczny skóry będący odzwierciedleniem stanu jej komórek. Co mu nie sprzyja i przyspiesza „zegar” skóry? Siedzący tryb życia, deficyt snu, palenie papierosów, nieodpowiednia dieta i stres. Z kolei regularne ćwiczenia, aktywność ruchowa, higiena snu, zbilansowane menu i umiejętność efektywnego odpoczynku sprzyjają zachowaniu młodości. Niezwykły potencjał w kwestii pozytywnego wpływu na wiek biologiczny skóry mają też odpowiednie kosmetyki.

Dobra komunikacja

W skórze nieustannie zachodzą procesy odnowy i regeneracji. Ma ona swój własny „język” – nieustannie na poziomie komórkowym zachodzi molekularna wymiana informacji wykorzystująca metaboliczne ścieżki sygnałowe. Jeśli z różnych przyczyn ta komunikacja zostanie zachwiana ma to odzwierciedlenie w wyglądzie skóry. Do starzenia dochodzi w momencie spowolnienia „przepływu informacji” lub przekraczających systemy naprawcze skóry liczby błędów. Wówczas potencjał autoregeneracji skóry zostaje ograniczony. W konsekwencji prowadzi to do widocznych zmian związanych m.in. z procesem starzenia.

Czynniki wzrostu – twój kod młodości

Składnikami, obecnymi w skórze, za pomocą których ma ona zdolność komunikacji i nieustannej odnowy są stymulujące molekuły tzw. peptydy sygnałowe, a szczególnym ich rodzajem są czynniki wzrostu (GFs – Growth Factors). Wraz z wiekiem ich liczba stopniowo ulega zmniejszeniu. Skóra wówczas traci elastyczność i odpowiedni stopień nawilżenia, pojawiają się zmarszczki, zmniejsza się gęstość, widoczne są przebarwienia. EGF to jeden z najważniejszych czynników wzrostu odpowiedzialny za młodość skóry i nieodłączny składnik ludzkiego ciała. Jest bezpośrednio zaangażowany w metabolizm i odżywienie skóry. Ma wpływ na cykl metaboliczny skóry – tzw. cykl odnowy TOT (z ang. Turn Over Time), który trwa 28 dni.

Około 30 roku życia liczba EGF w skórze spada, daje to początek procesom starzenia – procesy regeneracyjne spowalniają i wydłuża się cykl odnowy naskórka (TOT). Ma to bezpośrednie przełożenie na spadek elastyczności i jędrności skóry, pojawienie się zmarszczek i przebarwień.  W kosmetykach EGF odpowiedzialny jest za  podział i proliferację komórek naskórka, fundamentalnie poprawiając stan skóry. EGF okrzyknięty został przez świat nauki „Pięknym czynnikiem” i „Inteligentnym peptydem”, wykazującym właściwości stymulujące wzrost, podział i przekształcanie komórek, który przywraca młodość starzejącej się skórze. Z uwagi na te właściwości wykorzystywany jest w medycynie regeneracyjnej, która jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin medycyny. Jej celem jest stymulowanie naturalnych procesów regeneracji organizmu, przebudowa uszkodzonych tkanek oraz ich odnowa.

Ukryta moc natury torfu tołpa.®

Marka tołpa.® tworząc swoje formuły kosmetyczne łączy świat nauki i natury. Torf tołpa.®
to standaryzowany kompleks związków biologicznie aktywnych stworzony przez wybitnego botanika profesora Stanisława Tołpę. W trakcie procesu ekstrakcji uzyskiwane jest z torfu tylko to, co dla skóry najważniejsze. Torf tołpa.® to całe mnóstwo związków organicznych takich jak fulwokwasy, fenolokwasy, aminokwasy, cukry czy peptydy, po to, by regenerować, wzmacniać, chronić i pielęgnować. Każdy z nich wpływa na poprawę kondycji skóry w inny sposób. Na przykład fenolokwasy wzmacniają układ immunologiczny skóry, fulwokwasy to świetne przeciwutleniacze, a aminokwasy uszczelniają NMF (naturalny czynnik nawilżający skóry) poprawiając tym samym poziom nawilżenia naskórka.

Torf tołpa.® to również bogate źródło minerałów. Zawiera wiele mikro- i makroelementów od cynku, magnezu, czy potasu zaczynając po mangan, selen i sód kończąc. Każdy z nich działa w szczególny, określony sposób, ale w grupie uzupełniają gospodarkę mineralną skóry, wpływając korzystnie na procesy metaboliczne w niej zachodzące. Stymuluje procesy odnowy komórek, wzmacnia strukturę skóry, chroni ją przed przesuszeniem i skłonnością do podrażnień, co oznacza, że wykazuje działanie: immunomodulujące, regenerujące, antyoksydacyjne i nawilżające.

Właśnie ze względu na niezwykłą synergię działania stymulującego, regenerującego i immunomodulującego EGF i torfu tołpa.®  powstał t-EGF. To połączenie tradycji marki tołpa.® z odkryciami naukowymi. Innowacja wyznaczająca nową ścieżkę w kategorii anti age.

innowacja – odkrycie t-EGF

W zgodzie z filozofią prof. Tołpy czerpania tego co najlepsze z natury i zainspirowani medycyną regeneracyjną marka tołpa.® opracowała t-EGF łączące w sobie dwa niezwykle silne składniki aktywne: torf tołpa.® z naturalnie obecną w skórze regenerującą molekułą – czynnikiem wzrostu EGF. Formuły mają za zadanie wspierać zdolności regeneracyjne skóry – w zgodzie z jej naturą i u źródła przyczyn spowolnienia procesów odnowy.

mamy na to dowody:
t-EGF:
[- 25%] redukuje zmarszczki*
[+38%] poprawia elastyczność*
[ 8 lat ] młodsza skóra**

*badania in vivo (aparaturowe), maksymalne wyniki po 8 tygodniach, grupa 400 użytkowników

tołpa.® ideal age

SERUM
Znane i pożądane składniki o dermatologicznej skuteczności w najbardziej skoncentrowanych formułach

 • Wysokie stężenia składników i szybkie efekty Stymulowanie spowolnionych wiekiem procesów skóry dzięki odkryciu t-EGF
 • Potwierdzona skuteczność
 • Niekomedogenne formuły
 • Odpowiedź na 3 główne potrzeby skóry: ograniczenie zmarszczek, ujednolicenie kolorytu i wyrównanie powierzchni

tołpa.® ideal age
illumi serum rozświetlające
t-EGF
10% witamina C
63,99 zł/30 ml

Serum działa w dwóch wymiarach: wykorzystuje wewnętrzną moc skóry do obniżenia jej wieku biologicznego, a jednocześnie dzięki koncentracji 10% stabilnej witaminy C rozświetla i wyrównuje koloryt. W efekcie skóra promienieje naturalnym pięknem. Niezwykle świeża, emulsyjno-żelowa, niekomedogenna formuła stapia się z naskórkiem, pozostawiając uczucie komfortu i satynowej gładkości.

Składniki, które kochasz:
t-EGF: czynnik wzrostu epidermalnego w połączeniu z multiroślinnym ekstraktem z torfu, dla stymulacji skóry do odnowy
10% witamina C SAP: zapewnia skórze antyoksydacyjną ochronę, rozjaśnia i wyrównuje koloryt.

Jak działa?
Natychmiastowa redukcja stresu oksydacyjnego – 95%*
+30% wygładzenie i ujednolicenie struktury skóry: po tylko 10 dniach stosowania.**
+50% poprawa jędrności: odczuwalne efekty po 4 tygodniach regularnego stosowania.**

*badanie spektrofotometryczne antyoksydacji
** badania aparaturowe i dermatologiczne maksymalne wyniki
Przebadany alergologicznie w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego.

tołpa.® ideal age illumi to nie tylko serum, to sekret do osiągnięcia widocznie młodszej, promiennej i zdrowo wyglądającej skóry każdego ranka.

tołpa.® ideal age
filler serum wypełniające
t-EGF
10% hialuron
63,99 zł/30 ml

To serum jest codziennym rytuałem piękna, który możesz stosować zarówno w ciągu dnia, jak i nocą, aby przywrócić skórze objętość i gęstość, redukując zmarszczki nawet o 30%.

Składniki, które kochasz:
t-EGF: czynnik wzrostu epidermalnego w połączeniu z multiroślinnym ekstraktem z torfu, dla stymulacji skóry do odnowy
10% hialuron: średniocząsteczkowy kwas hialuronowy wraz z ekstraktem z Alpina Galanga, wypełnia zmarszczki i zwiększa gęstość skóry

Jak działa?
Widocznie i odczuwalnie o 93% gładsza skóra.*
+29% poprawa jędrności po 10 dniach**
-30% zmarszczek po 4 tygodniach**

*test samooceny po pierwszym użyciu
** badania aparaturowe i dermatologiczne maksymalne wyniki

Przebadany alergologicznie w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego.

tołpa.® ideal age
renew serum odnawiające
t-EGF
10% kwasy
63,99 zł/30 ml

To serum odnawiające na noc, które niesie obietnicę rewolucji w pielęgnacji skóry. Zawarte w nim innowacyjne składniki aktywne takie jak t-EGF i bogaty zestaw kwasów, pracują przez całą noc, aby zmniejszyć widoczność zmarszczek i zwęzić pory aż o 59%.

Składniki, które kochasz:
t-EGF czynnik wzrostu epidermalnego w połączeniu z multiroślinnym ekstraktem z torfu, dla stymulacji skóry do odnowy
10% mieszanka kwasów: w tym glikolowy, maltoobionowy i fitowy, które współdziałają w celu intensywnej rewitalizacji.
15 aminokwasów: rewitalizują i redukują zmarszczki, przywracając skórze młody wygląd.

Efekty:
90% gładsza skóra już po pierwszym zastosowaniu*
Aż do 59% zwężone pory po 10 dniach**
Wzrost jędrności skóry o 45% po 4 tygodniach regularnego użytkowania**

Serum tołpa.® ideal age renew to obietnica pięknej, odmłodzonej skóry każdego ranka. Wykorzystaj potencjał swojej skóry i ciesz się jej idealnym wyglądem niezależnie od wieku.

*test samooceny po pierwszym użyciu
** badania aparaturowe i dermatologiczne maksymalne wyniki

Przebadany alergologicznie w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego.

KREM POD OCZY
Skoncentrowana formuła ukierunkowana na specyficzne potrzeby okolic oczu

tołpa.® ideal age
revital
krem pod oczy ujędrniający
t-EGF
20% peptydy
56,99 zł/10 ml

Wysokie stężenie składników i szybkie efekty Stymulowanie spowolnionych wiekiem procesów skóry dzięki odkryciu t-EGF Potwierdzona skuteczność i testowany pod kontrolą okulistyczną Wielozadaniowa formuła odpowiadająca na wszystkie potrzeby skóry wokół oczu.

Składniki, które kochasz:
t-EGF czynnik wzrostu epidermalnego w połączeniu z multiroślinnym ekstraktem z torfu, dla stymulacji skóry do odnowy
20% kompleks 5 peptydów: w tym dipeptyd VW, lipopeptyd Pal-GQPR, dipeptyd AH – karnozyna, heptapeptyd – DEETGEF, lipopeptyd TA, które działają synergicznie, aby zwiększyć elastyczność skóry, redukując jednocześnie cienie i opuchnięcia.

Efekty:
+28% wygładza kontur oczu po 10 dniach stosowania*
+34% poprawa jędrności
: zwiększa elastyczność skóry, uzyskując młodszy i bardziej wypoczęty wygląd po 4 tygodniach.*

Bez substancji zapachowych: formuła przyjazna dla delikatnej skóry wokół oczu, nie zawiera dodatków zapachowych, co minimalizuje ryzyko podrażnień.

tołpa.® ideal age revital to codzienna dawka pielęgnacji, która pomoże zachować młodzieńczy wygląd wokół oczu. Odkryj moc peptydów i t-EGF dla piękna, które nie zna wieku.

** badania aparaturowe i dermatologiczne maksymalne wyniki
Przebadany alergologicznie w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego.

KREMY
Wypełnianie nawilżeniem i intensywne odżywianie dzięki aktywnym formułom

 • Potęgowanie mocy serum dzięki synergii działania z kremami
 • Stymulowanie spowolnionych wiekiem procesów skóry dzięki odkryciu t-EGF
 • Wsparcie mikrobiomu i bariery hydrolipidowej
 • Potwierdzona skuteczność Niekomedogenne formuły
 • Komfortowe konsystencje adekwatne do zróżnicowanych potrzeb w ciągu doby

tołpa.® ideal age
micro filler krem wypełniający
t-EGF
niacynamid + hialuron
59,99 zł/50 ml

Młoda i promienna skóra z kremem wypełniającym tołpa.® ideal age micro filler. Wspomagany przez innowacyjny kompleks t-EGF, krem na dzień zrewolucjonizuje codzienną pielęgnację, zmniejszając widoczność zmarszczek i poprawiając elastyczność skóry.

Składniki, które kochasz:
t-EGF czynnik wzrostu epidermalnego w połączeniu z multiroślinnym ekstraktem z torfu,
dla stymulacji skóry do odnowy
Niacynamidkwas hialuronowy – skóra staje się bardziej jednolita, a zmarszczki wypełnione.
Prebiotyki i mocznik– przywracają równowagę bariery hydrolipidowej skóry, co jest kluczowe do zdrowego i młodzieńczego wyglądu.

Efekty:
o 86 % poprawa elastyczności i wypełnienia zmarszczek*
+ 31% wygładzenia po
10 dniach**
+41% poprawa jędrności po 4 tygodniach**

Krem jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, pragnących poprawić kondycję swojej skóry.

*test samooceny po pierwszym użyciu
** badania aparaturowe i dermatologiczne maksymalne wyniki

Przebadany alergologicznie w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego.

tołpa.® ideal age
multi repair krem regenerujący
t-EGF
ceramid NP + omega 3
59,99 zł

tołpa.® ideal age multi repair krem regenerujący to nocny rytuał, który intensywnie odżywia i ujędrnia skórę, oferując aż do 58% większą elastyczność. Kiedy odpoczywasz, tołpa.® ideal age multi repair krem regenerujący pracuje na pełnych obrotach, wykorzystując t-EGF – przełomowe odkrycie, które odmładza Twoją skórę w nocy.

Składniki, które kochasz:
t-EGF czynnik wzrostu epidermalnego w połączeniu z multiroślinnym ekstraktem z torfu, dla stymulacji skóry do odnowy
Ceramid NPkwasy omega-3 – nawilżają i nawilżeniu i odżywiają skórę
Prebiotyk i skwalan– wspierają równowagę bariery hydrolipidowej skóry, przywracając jej zdrowy mikrobiom.

Efekty:
87% zregenerowana i odżywiona skóra*
+ 58% poprawa jędrności po 10 dniach regularnego użytkowania**
+ 38% wygładzenia po 10 dniach regularnego użytkowania**

Krem regenerujący tołpa.® ideal age jest wolny od parabenów, sztucznych barwników, alkoholu etylowego, silikonów i oleju parafinowego – słuchamy tego, co do nas mówicie i dostosowujemy nasze formuły do Waszych potrzeb.

*test samooceny po pierwszym użyciu
** badania aparaturowe i dermatologiczne maksymalne wyniki

Przebadany alergologicznie w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego.

KREM SPF 50
szeroka fotoochrona i spowolnione starzenie

tołpa.® ideal age
SPF 50
PA ++++ krem fotoochronny
t-EGF
witaminy C + B + B5
59,99 zł/ 30 ml

 • szeroki zakres ochrony: UVB, UVA, HEV, IR
 • nowoczesne i przyjazne środowisku filtry
 • stymulowanie spowolnionych wiekiem procesów skóry dzięki odkryciu t-EGF
 • lekka i niewidoczna na skórze formuła, również pod oczy
 • niekomedogenna formuła.

Fotoochronny krem tołpa.® ideal age SPF 50 skutecznie chroni skórę przed promieniowaniem UV i działa antyoksydacyjnie. Zapewnia fotostabilną ochronę w zakresie promieniowania UVA i UVB, HEV (światło niebieskie), IR (podczerwień). Jednocześnie zapewnia natychmiastową, niewidoczną ochronę przed fotostarzeniem, wolnymi rodnikami i przebarwieniami. Sprawdzi się do skóry wymagającej ochrony przeciwsłonecznej po użyciu produktów z kwasami lub retinoidami. Wykazuje również silne działanie antyoksydacyjne. Krem na dzień o lekkiej, niekomedogennej formule. Nie zawiera substancji zapachowej. Nie jest widoczny na skórze, nie bieli. Idealnie sprawdza się pod makijaż.

Produkt odpowiedni dla skóry wrażliwej i alergicznej, również wokół oczu.

www.tolpa.pl