Skinline Clinic – Innowacyjna koncepcja salonu trychologicznego art of BEAUTY Prestige Awards 2024

22
Skinline Clinic

INNOWACYJNA KONCEPCJA SALONU TRYCHOLOGICZNEGO
Skinline Clinic
za innowacyjną, kompleksową koncepcję salonu trychologicznego,
łączącą naukę z praktyką

Naukowe podejście do piękna i zdrowia
Skinline Clinic to innowacyjne podejście do pielęgnacji skóry głowy i włosów oparte na przełomowych, potwierdzonych badaniami naukowymi technologiach.

Na czym polega koncepcja Skinline Clinic?

dr n. med. Claudia Musiał, dyrektor naukowy Scinline Clinic: Skinline Clinic to nowoczesna klinika która powstała w trosce o zdrowie skóry. Zasadniczą jej koncepcją jest oparcie się na przełomowych, innowacyjnych osiągnięciach naukowych. Stosowane przez nas technologie zabiegowe, preparaty i ich składniki aktywne muszą spełniać nasze wymagania pod kątem skuteczności, ale przede wszystkim bezpieczeństwa dla klientów i pacjentów. Stawiamy przede wszystkim na personalizację i indywidualne podejście do preferencji potrzeb skóry naszych klientów i pacjentów. Naszą koncepcją zdecydowanie jest naukowe podejście do piękna i zdrowia.

Czym powinien wyróżniać się salon, aby przyciągał klientów i zyskiwał ich zaufanie oraz stał się konkurencyjny na rynku?

W mojej ocenie zdecydowanie jest to przede wszystkim odpowiedni, wyróżniający, innowacyjny pomysł na określoną działalność. Kolejno, indywidualna metoda praktyki, odpowiedni specjaliści, którzy będą wspierać misję salonu. Strategia danej placówki musi określać rynek docelowy, dlatego należy skupić się na klientach, których chce się pozyskać. To także odpowiednie wieloletnie doświadczenie. Personalizowana opieka zdrowotna, czy personalizowana pielęgnacja skóry głowy i włosów, to zdecydowanie odpowiedni kierunek działań. Należy mieć odpowiednie umiejętności i doświadczenie, właściwy zespół i pomysły, aby być konkurencyjnym na rynku – a pielęgnacja skóry i włosów nigdy nie będzie taka sama. To zdecydowanie opieka skoncentrowana na kliencie.

Co sprawia, że Wasza Klinika jest uznawana za wyjątkową?

Jest to kilka szczególnych aspektów – przede wszystkim, uprzednio wspomniane naukowe podejście do piękna i zdrowia. Nasze działania opierają się na potwierdzonych badaniami naukowymi technologiach. Jednak przede wszystkim, profil Skinline Clinic jest szczególny i wyjątkowy na mapie kraju – proponujemy indywidualne podejście do pielęgnacji skóry pacjentów onkologicznych. W najbliższym czasie rozpoczynamy projekt dedykowany właśnie pacjentom onkologicznym, gdzie proponować będziemy bezpłatne konsultacje kosmetologiczne i trychologiczne w ramach naszej codziennej praktyki. To jednak nie wszystko – Skinline Clinic to także innowacyjne podejście do pielęgnacji skóry głowy i włosów, dzięki czemu proponujemy klientom jedyne w swoim rodzaju rytuały pielęgnacyjne. Nadto, promujemy wielospecjalistyczną, interdyscyplinarną współpracę, która warunkuje szereg korzyści dla klientów i pacjentów kliniki. Nasz zespół składa się z kosmetologów, trychologów, naukowców, lekarzy wielu specjalizacji, fizjoterapeuty czy dietetyka klinicznego.

Jakie innowacyjne podejścia do pielęgnacji włosów można zastosować w salonie?

Skinline Clinic w szczególności wyróżnia się z uwagi na strefę head spa – specjalizujemy się w relaksujących, intensywnie pielęgnujących zabiegach na skórę głowy i włosy w iście tajwańskim stylu. Nasi specjaliści niejednokrotnie zostali przeszkoleni w zakresie pielęgnacji head spa u najlepszych specjalistów z Tajwanu. Stąd też, proponujemy w równym stopniu zarówno relaks, jak i wysoką skuteczność.

Jakie autorskie programy i zabiegi oferujecie?

Jest ich wiele. Zabiegi SPA z zakresu head spa są odpowiedzią na potrzeby naszych klientów – zawsze dostosowane są do potrzeb skóry głowy i włosów, jednocześnie zapewniając odpowiedni relaks i odprężenie dzięki technikom masażu skóry głowy prosto z Tajwanu. Wkrótce ruszy program dla pacjentów onkologicznych – jesteśmy w stanie zapewnić właściwą pielęgnację skóry pacjentów w trakcie terapii onkologicznej, z uwagi na nasze dotychczasowe doświadczenie i zdobywaną przez lata wiedzę. Specjalizujemy się także w terapiach skór problematycznych, dermatozach skóry głowy oraz skóry starzejącej się – również w odniesieniu do skóry głowy, czy włosów. Promujemy indywidualne podejście do klientów i pacjentów, a nasze zabiegi, czy plany pielęgnacyjne są „szyte na miarę”.

Jak ważna jest personalizacja usług w branży trychologicznej?

Szanujemy potrzeby skóry naszych klientów i pacjentów – przede wszystkim stawiamy na odpowiednią diagnostykę – podczas konsultacji przeprowadzamy wnikliwy wywiad oraz diagnostykę skóry klienta za pomocą odpowiednich narzędzi diagnostycznych – w zakresie diagnostyki obrazowej, czy organoleptycznej, analizy wyników badań laboratoryjnych. Jesteśmy przekonani, że personalizacja zarówno w pielęgnacji skóry/skóry głowy/włosów – w odniesieniu do zabiegów, czy planów pielęgnacyjnych – są kluczem do sukcesu. Pamiętajmy, że oprócz ogromnej satysfakcji klienta czy pacjenta, personalizacja ma również na celu ograniczenie możliwych powikłań czy skutków ubocznych – właśnie dlatego, że są odpowiednio dostosowane do indywidualnej fizjologii klientów, czy pacjentów.

W Waszej Klinice przyjmują specjaliści z różnych dziedzin, jak wygląda współpraca między nimi w trosce o pacjenta?

Współpraca interdyscyplinarna między specjalistami z różnych dziedzin to absolutna podstawa nie tylko w kosmetologii czy trychologii, ale i medycynie per se. Jako placówka medyczna proponujemy kompleksową opiekę nad pacjentami i klientami. Proponujemy holistyczne podejście do pielęgnacji skóry. Mam ogromną nadzieję, że współpraca na polu lekarz-kosmetolog stanie się złotym standardem w Polsce. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że zdecydowanie jest złotym standardem w Skinline Clinic – dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednią opiekę na wysokim poziomie.

Czy edukacja i świadomość klientów w zakresie pielęgnacji włosów są istotne dla sukcesu salonu?

Zdecydowanie tak – cytując Normana Cousins’a – „Każdy pacjent nosi w sobie własnego lekarza”. Poprawa wyników zdrowotnych, czy kondycji skóry lub włosów leży przede wszystkim w poprawie świadomości klientów, poprzez edukację i popularyzację wiedzy naukowej. Interwencje, które mają na celu poprawę zdrowia, pielęgnacji w domowym zaciszu, czy szeroko pojętej samoopieki, prowadzą do realnych korzyści klinicznych. Stąd też staramy się promować wiedzę naukową, edukację w zakresie etiopatogenezy wybranych jednostek chorobowych, odpowiedniej diagnostyki, pielęgnacji skóry czy włosów, a także stylu życia, ponieważ wiem, że poprzez zaangażowanie klientów i pacjentów, jesteśmy w stanie poprawić ich komfort życia.

Co stanowiło Państwa inspirację do stworzenia miejsca, w którym kultywuje się azjatyckie podejście do piękna?

Anna Jurkiewicz i Daniel Jurkiewicz, Właściciele Skinline Clinic: Naszą inspiracją są nasze doświadczenia, jako że mieliśmy okazję mieszkać w Azji, w Szanghaju. Ania jest z wykształcenia sinologiem i studiowała język chiński na Uniwersytecie w Szanghaju. Dzięki temu mieliśmy okazję poznać azjatycką kulturę i podejście do piękna. Zapewniamy, że znacząco różnią się one od tego, co znamy na rynku europejskim. Azjaci mają zupełnie odmienny stosunek i tradycje w tym zakresie. Mieszkając i podróżując po Azji, od Singapuru po Koreę, mieliśmy okazję poczuć na własnej skórze ten wyjątkowy, egzotyczny klimat dalekiego wschodu. To nas zainspirowało i dało motywację do stworzenia takiego miejsca w Polsce, jakim jest Skinline Clinic.

Co stanowi o wyjątkowości azjatyckich rytuałów w zakresie head spa?

Wyjątkowość azjatyckich rytuałów polega na dopracowaniu każdego elementu zabiegu do perfekcji. Mamy w szczególności na myśli holistyczne podejście do całego ciała i ucztę dla zmysłów. Każdy ruch jest tutaj zaplanowany i przećwiczony kilka tysięcy razy. Dodatkowo komponuje się to ze wszystkim, co czujemy wszystkimi zmysłami – przede wszystkim zapach, światło, dźwięk – one muszą ze sobą współgrać. Przykładowo, w JuliART Scalp Center na Tajwanie, specjalistki od zabiegów head spa muszą przeprowadzić trening zabiegowy około tysiąc razy, nim będą mogły wykonywać zabiegi na klientach. Dlatego też nasi specjaliści szkolą się pod okiem mistrzów rytuałów head spa w Tajwanie. Azjaci nie wybierają drogi na skróty – my również, stąd też prawdziwe azjatyckie zabiegi są tak wyjątkowe.

Jakie są Państwa plany na rozwój kliniki i zabiegów w azjatyckim stylu?

Tych planów jest naprawdę dużo. Przede wszystkim jednak skupiamy się na dbaniu o jakość na najwyższym poziomie. Planujemy wprowadzić szereg nowych zabiegów w azjatyckim stylu, które są zupełnie unikalne na skalę Europy. Jednak niestety, na chwilę obecną nie możemy zdradzać szczegółów. Mogę jedynie powiedzieć, że wyjątkowo dla naszej kliniki przylecieli specjaliści z Azji, aby szkolić nasz zespół. W najbliższym czasie będziemy również wprowadzać nowe marki, które będą dostępne wyłącznie w naszej klinice.