IV Kongres: Trychologia w kosmetologii i fryzjerstwie zakończony sukcesem!

322

4 czerwca w Warszawie odbył się IV Kongres: Trychologia w kosmetologii i fryzjerstwie. Kongres był największym wydarzeniem poświęconym trychologii w Polsce. Wzięło w nim udział 11 firm działających w obszarze trychologii oraz ponad  130 uczestników. Kongres był zorganizowany przez magazyny art of BEAUTY oraz ESTETICA Polska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali publikację „Trychologia w praktyce”, opracowaną przez redakcję art of BEAUTY, przy współpracy z najlepszymi specjalistami w Polsce.

Podczas kongresu przedstawiliśmy szeroko tematykę trychologii, m.in.: najczęstsze problemy klientów, metody i narzędzia diagnostyczne, zabiegi i terapie, aparaturę trychologiczną, marki i produkty oraz współpracę pomiędzy lekarzem a trychologiem.

Wykładowcy zwracali uwagę na interdyscyplinarny charakter trychologii. Tematyka trychologii staje się coraz bardziej popularna oraz staje się nową opłacalną kategorią usług w salonie i gabinecie. Przyczyną jest rosnąca ilość osób z problemami skóry głowy oraz coraz szersza i udoskonalona oferta przeciwdziałania tym problemom. Trycholog to zawód z przyszłością.
W ciągu ostatnich 2 lat oferta edukacji jest coraz bardziej profesjonalna i szeroka. Wzrosła ilość salonów trychologicznych w Polsce, jak również oferta kosmetyków.

Kongres był okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Kongresowi towarzyszyła wystawa tematyczna Firm Partnerskich.

Kongres rozpoczął się wykładem: Właściwa diagnoza w trychologii podstawą udanej terapii – omówienie narzędzie diagnostyki trychologicznej, który poprowadziły panie: mgr Julitta Małgorzata Siemiątkowska – specjalista trycholog, fizjoterapeuta, właścicielka gabinetów trychologicznych Trichomed w Warszawie i Stargardzie, mgr Emilia Borkowska, magister kosmetologii, absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Trichomed Warszawa. Prelegentki omówiły narzędzia diagnostyczne oraz użyteczną w pracy kartę: raport pacjenta trychologicznego.

Pani Małgorzata Garlacz, właściciel Trychologicznego Centrum Zdrowych Włosów PLMed w Krakowie, zaprezentowała nowatorską metodę walki z łysieniem androgenowym w wykładzie: Aktywacja szlaku WNT – nowatorskie zastosowanie mechanizmu molekularnego regulującego wypadanie i wzrost włosów w łysieniu androgenowym – Pharcos Deltacrin.

Pani Małgorzata Piechocińska, trener Davines Naturaltech,  wygłosiła wykład: Zabójcy długowieczności – holistyczne podejście do zapewnienia zdrowej skóry głowy i włosów. W wykładzie przedstawiła również filozofię marki Davines.

Dobór substancji aktywnych w terapiach trychologicznych to bardzo ważny temat, często decydujący o efektach terapii. Temat ten zreferowała pani Anna Mackojć, trycholog, biotechnolog, właścicielka Instytutu Trychologii, prezentując najczęstsze schorzenia i substancje rekomendowane do ich leczenia.

Pani Karolina Marcinkowska, analityk, diagnosta trychologii, ekspert marki NIOXIN, zaprezentowała możliwości terapeutyczne w łysieniu androgenowym w wykładzie: Łysienie telogenowe wyzwaniem trychologii estetycznej. Możliwości terapeutyczne. Bardzo szeroko omówiła czynniki wpływające na utratę włosów, zarówno o charakterze wewnątrzpochodnym jaki zewnątrzpochodnym.

Pan Jarosław Rodzeń, ekspert z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Katedra Kosmetologii, zaprezentował wykorzystanie karboksyterapii w leczeniu nadmiernego wypadania włosów w wykładzie: Wypadanie włosów, łysienie – karboksyterapia czy mezoterapia igłowa – a może razem? Wykład przeprowadzony był na podstawie badań przeprowadzonych na Uczelni.

Podczas kongresu nie zabrakło też rytuałów – pani Małgorzata Zielonka, fryzjer, trycholog, właścicielka eko salonu Zielony Warkocz w Warszawie, zaprezentowała Azjatycki rytuał masażu akupresurowego w salonie Formosa Hairwashing O’right – jako profilaktyka zdrowych włosów. W wykładzie położyła nacisk na niedocenianą moc relaksu oraz wpływ finansowy dla salonu związany z tą nową usługą.

Pani Dr Joanna Klonowska, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, omówiła aparaturę trychologiczną w salonie kosmetycznym i fryzjerskich – Przegląd i wybór aparatury trychologicznej w salonie kosmetologicznym i fryzjerskim. Pani Joanna położyła również nacisk na bezpieczeństwo używania aparatury w salonie.

Kongres zakończyło losowanie nagród.

Poziom merytoryczny kongresu był oceniony wyżej niż w 2016 roku.
Uczestnicy IV Kongresu Trychologia w kosmetologii i fryzjerstwie ocenili program merytoryczny na 4,63 pkt (2016-4,4 pkt.)
Poziom organizacyjny na 4,7 pkt (w 2016 – 4,7 pkt.) na 5 możliwych, a przydatność prezentowanych tematów w pracy na 4,65.

PARTNER STRATEGICZNY:

PARTNERZY:

WSPÓŁPRACA:

     

STOISKO:

CulumNatura Loga

PATRONAT MEDIALNY:

art of BEAUTY inspiruje i rozwija_bez podtytulu