II Kongres Terapii i Pielęgnacji Skóry Problematycznej 2018 – relacja

299

W sobotę 27 października odbyła się II edycja Kongresu Pielęgnacji Terapii Skóry Problematycznej w Warszawie.

Był to jeden z najbardziej udanych kongresów organizowanych przez art  of BEAUTY. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym we współpracę: Prelegentom, Firmom Partnerskim oraz Uczestnikom. To nasz wspólny sukces!

Podczas większości wystąpień przewijała się teza o bardzo ważnej roli Kosmetologa jako Coacha zdrowia i urody. To bardzo podnosi rangę  tego zawodu, ale nakłada również wielką odpowiedzialność. Drugim aspektem który powtarzali niemal wszyscy Prelegenci jest zwrócenie uwagi na styl życia, profilaktykę prourodową i prozdrowotną. W tym kontekście walka z chorobami autoimmunologicznymi staje się możliwa do wygrania.

Kongres otworzyła Pani Dr n. hum. Sylwia Malinowska, kosmetolog, współwłaściciel Kliniki Urody Life-Beauty wykładem  Analiza i właściwa diagnoza skóry (wykład i pokaz). Podczas wykładu zostały omówione różne narzędzia diagnostyczne, które pozwalają na dobranie właściwej terapii jak również pomagają śledzić postępy podczas trwania zabiegów. Pani Sylwia postawiła przed branża kolejne wyzwanie: stworzenie standardów diagnostyki skóry w gabinecie kosmetologicznym.

Pani Dr n. med. Izabela Załęska omówiła skuteczne metody w redukcji blizn i rozstępów z własnej praktyki w kraju i za granicą w wykładzie  Nowoczesne terapie zaawansowanej kosmetologii estetycznej w redukcji blizn i rozstępów.

Pani Beata Hałuszka, Business Development Manager, Coherent zaprezentowała nowatorskie urządzenie, pozwalające na redukcję m.in. trzewnej tkanki tłuszczowej podczas wykładu Redustim – redukcja trzewnej tkanki tłuszczowej oraz różnych rodzajów otyłości. Korzystne aspekty wspomagające leczenie chorób cywilizacyjnych.

Pani Dr Joanna Klonowska, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w wykładzie Etiopatogeneza, diagnostyka i terapia kosmetologiczna skóry naczyniowej omówiła przyczyny powstawania oraz metody leczenia zarówno wewnętrzne jak i zewnętrze skóry naczyniowej. Zwróciła uwagę na profilaktykę oraz tryb życia w leczeniu i pielęgnacji tego problemu.

Pan Dr n. chem. Sebastian Grzyb, Dziekan Wydziału Inżynierii Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w wykładzie  Skuteczne substancje czynne wykorzystywane w zwalczaniu problemów skóry problematycznej omówił poszczególne substancje czynne w kontekście konkretnych problemów skórnych.

Pani Dr n. med. Aleksandra Słodka, Kierownik Katedry Kosmetologii w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zaprezentowała wykład  Probiotyki a zdrowie naszej skóry, w którym pokazała różnicę w probiotykach dojelitowych oraz używanych w kosmetykach. Pokazała w jaki sposób działają oraz omówiła najbardziej popularne szczepy bakterii.

Pani Iwona Wójcik, kosmetolog z 20 letnim doświadczeniem, Instytut Piękna omówiła konkretne i sprawdzone schematy i protokoły zabiegowe  w leczeniu trądziku różowatego w wykładzie  Trądzik różowaty: objawy, przyczyny, zabiegi i pielęgnacja‎.

Pani Dr Izabela Zawisza, Współwłaścicielka, Prezes Zarządu i CEO KF Niccolum zreferowała temat zyskujący coraz bardziej na popularności a mianowicie alergie wywoływane poprzez zanieczyszczenia  powietrza  i metody niwelowania objawów tych alergii podczas wykładu Alergie skórne a szkodliwy wpływ zanieczyszczeń powietrza na skórę.

Pani Jadwiga Malik terapeutka kosmetologii naturalnej, absolwentka Wyższej Szkoły Żywienia  Dietetyki w Sztokholmie zaprezentowała koncepcję  holistycznej pielęgnacji urody jako powiazania zdrowia fizycznego i psychicznego oraz doboru właściwej diety i suplementacji jako podstawy i punktu wyjścia do pielęgnacji urody w wykładzie Holistyczna koncepcja pielęgnacji urody.

Kongres zakończył wykład Pana Bartosza Jasłowskiego, Safety Assessor/Nemea Technologies na temat cukru orz jego negatywnego wpływu na nasze zdrowie w wykładzie Wpływ cukru w diecie na funkcjonowanie naszego organizmu. Dlaczego cukier jest wszędzie? Prelegent zwrócił uwagę na czytanie etykiet produktów w sklepach oraz zaprezentował etykiety przykładowych produktów.

Kongresowi towarzyszyły ożywione dyskusje podczas wykładów i w kuluarach, uczestnicy mogli nawiązać kontakty i wymienić doświadczenia  oraz zapoznać się z ofertą firm będących Partnerami Kongresu oraz nawiązać osobiste kontakty.  Kongres zakończył się ocena ankietową oraz losowaniem upominków dla uczestników.

Uczestnicy II Kongresu Pielęgnacji i Terapii Skóry Problematycznej ocenili program merytoryczny na  4,75 pkt, przydatność tematów w pracy kosmetologa na 4,85 pkt., a poziom organizacyjny na 4,85 pkt. (na 5 możliwych).

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Wszystkie osoby, które nie wzięły udziału w kongresie zapraszamy do zakupu pakietów konferencyjnych, które zawierają: folder konferencyjny, płytę CD z prezentacjami, e-book: „Jak współpracować z mediami”, roczną prenumeratę art of BEAUTY, roczną prenumeratę Estetica Polska, materiały firm partnerskich. Cena pakietu 70 zł brutto.
Kontakt: e.cesarz@esteticapolska.pl, 601 620 455

PARTNER:

 

STOSIKA:

 

WSPÓŁPRACA:
CulumNatura Loga

 

 

PATRONAT MEDIALNY:
art of BEAUTY inspiruje i rozwija_bez podtytulu