VII edycja Salon Kosmetyczny XXI wieku już za nami

304
VII Kongres Salon Kosmetyczny XXI wieku 2019
VII Kongres Salon Kosmetyczny XXI wieku 2019

W dniu 7 kwietnia 2019 odbył się VII Kongres Salon Kosmetyczny XXI wieku, organizowany przez „art of BEAUTY”, przy współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Była to już siódma edycja. Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

W tegorocznej edycji położyliśmy akcent na praktyczną stronę kosmetologii. W programie były wykłady, podczas których praktycy kosmetologii dzielili się z Uczestnikami swoją wiedzą w postaci sprawdzonych i skutecznych procedur i protokołów zabiegowych, łączenia zabiegów. Nie zabrakło też tematów, które najczęściej pojawiały się w badaniu gabinetów kosmetologicznych, które zrealizowaliśmy w 2018 roku.

Kongres zainaugurowała Pani Żaneta Lewańska (adwokat, doktorant, Katedra Prawa Międzynarodowego, Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Warszawski w Warszawie) z tematem „Prawne aspekty funkcjonowania salonów kosmetycznych oraz zawodu kosmetologa. Zmiany w prawie kosmetycznym”. Pani Mecenas przedstawiła zmiany prawne dla branży w związku z wejściem w życie nowej ustawy.

Pani Aleksandra Strączek (dietetyk) oraz Pan Grzegorz Pędras (Medere Laboratoires) w wykładzieRola diety anti-aging we współczesnej kosmetologii. Zachowanie i przedłużenie efektów zabiegów kosmetologicznych – Anti Aging Life” omówili aspekty przyczyniające się do zachowania zdrowia i młodego wyglądu. Pokreślili rolę diety, suplementacji i stylu życia.

Pani Justyna Mrówczyńska (Bielenda Professional) zaprezentowała nowy całoroczny zabieg Bielenda Professional na bazie kwasów w wykładzie „Wyselekcjonowane kwasy i silne antyoksydanty w nowym, całorocznym zabiegu layeringowym Bielenda Professional. Synergia nowoczesnych składników aktywnych w walce z przebarwieniami i starzeniem się skóry”.

Pani dr Agata Mańkowska (praktyk i wykładowca z 20 letnim doświadczeniem) podzieliła się z uczestnikami swoją praktyka w zakresie wykorzystania lasera Q-switch podczas wykładu „Praktyka wykorzystania lasera Q-switch w gabinecie kosmetologicznym i protokoły zabiegowe: usuwanie tatuażu, makijażu permanentnego, laserowy peeling węglowy, korekta blizn, usuwanie przebarwień, leczenie grzybicy paznokci”.

Pani Julia Trawińska (Prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia) w wykładzie „Kosmetologia przyszłości – nutrigenetetyka w gabinecie specjalisty” zaprezentowała diagnostykę genetyczną prowadzącą do skutecznych i zindywidualizowanych procedur zapewniających zdrowie i spowolnienie starzenia, jako wsparcie zabiegów kosmetologicznych.

Pani Iwona Wójcik (kosmetolog z 20 letnim doświadczeniem, Instytut Piękna) omówiła szczegółowo proces leczenia i protokoły zabiegowe trądziku różowatego podczas wykładu „Trądzik różowaty: objawy, przyczyny, zabiegi i pielęgnacja. Protokoły zabiegowe”.

Kongresowi towarzyszyły ożywione dyskusje, uczestnicy mogli nawiązać kontakty i wymienić się doświadczeniami. Kongres zakończył się oceną ankietową oraz losowaniem upominków dla uczestników.

Uczestnicy VII Kongresu Salon Kosmetyczny XXI wieku ocenili program merytoryczny na 4,67 pkt. przydatność tematów w pracy kosmetologa na pkt 4,6 pkt, a poziom organizacyjny na 4,5 pkt. (na 5 możliwych).

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Partnerzy:

Współpraca:

Patronat medialny: