Custom Pack – nowa jakość i bezpieczeństwo zabiegów

57
Lek. Magdalena Korwin, Lek. Krzysztof Widerkiewicz, Dyrektor Marketingu Galderma Aneta Zwolińska

W dniu 16 maja 2019r. w Restauracji Słony w Warszawie odbyło się śniadanie branżowe firmy Galderma na temat Custom Pack`ów – nowej jakości i bezpieczeństwa w zabiegach preparatami Restylane. 

Najnowsze badania przeprowadzone w czerwcu 2018 roku przez Agencję Badań Rynku i Opinii BCMM na zlecenie Galderma Polska wykazują, że ponad 1 mln Polaków rozważa wykonanie zabiegu medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego w 2019 roku. Te same badania wykazały, że z jednej strony 97% osób deklaruje, iż wykonuje zabiegi w profesjonalnym gabinecie, ale aż 43% z nich taki zabieg wykonało u kosmetyczki czy też kosmetologa. Niestety często o takim, a nie innym wyborze, decyduje jakość obsługi pacjenta oraz używane do zabiegu preparaty, a nie doświadczenie i kompetencje osób je wykonujących. Wraz ze wzrostem liczby wykonywanych zabiegów, rośnie też skala powikłań. Dla ponad 30% badanych niepewność co do jakości wykonywanych usług oraz możliwe powikłania medyczne stanowią poważną barierę przed wykonaniem zabiegu.

Robert Bitner – Dyrektor Generalny Galderma Polska
Robert Bitner – Dyrektor Generalny Galderma Polska

Jako firma farmaceutyczna kładziemy duży nacisk na edukację zarówno lekarzy, jak i pacjentów. Z badań przeprowadzonych na nasze zlecenie wynika, że dzięki tego typu działaniom przyczyniamy się do podnoszenia standardów medycznych w trakcie wykonywania zabiegu przez lekarza. Jednocześnie mamy świadomość, że oczekiwania pacjentów związane z jakością zabiegów medycyny estetycznej wzrastają. Tworząc nowy produkt jakim jest Custom Pack wspieramy dobre praktyki w gabinetach medycyny estetycznej i podnosimy świadomość społeczną – mówi Robert Bitner, Dyrektor Generalny Galderma Polska.

Custom Pack to zestaw składający się z dwóch pakietów: dla pacjenta oraz dla lekarza. W skład pakietu dla pacjenta wchodzą czepek ochronny na włosy, izolujący je od pola zabiegowego oraz obłożenie odzieży zabezpieczające pole pracy lekarza specjalisty. Pakiet lekarza stanowią: jednorazowy fartuch, jałowa chusta do wyłożenia stolika lub blatu zabiegowego, dwie pary rękawic, jałowe kompresy oraz gaziki do dezynfekcji.

Prawidłowe przygotowanie pola zabiegowego jest niezbędną procedurą zapewniającą bezpieczeństwo, gdyż niweluje ryzyko przedostania się bakterii do wnętrza skóry. Tym bardziej cieszy fakt, że firmy farmaceutyczne dostrzegają zapotrzebowanie na produkty związane z aseptyką zabiegu. Galderma wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lekarzy, oferuje gotowy zestaw w postaci Custom Pack`a. Lekarz, który z niego korzysta, przede wszystkim minimalizuje  ryzyko wystąpienia powikłań. Niemniejszą rolę stanowi też wygoda pracy lekarza, który korzystając z gotowego zestawu produktów, nie martwi się o skompletowanie jego poszczególnych elementów. – mówi Krzysztof Widerkiewicz, lekarz medycyny estetycznej, trener Restylane.

Lek. Magdalena Korwin, specjalizująca się w leczeniu chorób oczu i lekarz medycyny estetycznej, podkreśla, że w jej pracy najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegu. Zaznacza także, że dedykowany zestaw sterylnych materiałów około-zabiegowych od ponad 15 lat jest standardem w medycynie. Oczywiście jego zawartość jest inna, w zależności od obszaru medycyny, w którym jest stosowany. Jako okulista, specjalizujący się w zabiegach chirurgicznych, nie wyobrażam sobie zabiegu bez wcześniej przygotowanego, sterylnego Custom Pack`a.  Zawsze zwracam szczególną  uwagę na jakość i jałowość akcesoriów. Korzystając z zestawu Custom Pack w gabinecie medycyny estetycznej można uzyskać podobny poziom jakości i higieny zabiegu,  jak ten obowiązujący na sali operacyjnej – dodaje lek. Magdalena Korwin.

Zestaw wyrobów medycznych Custom Pack został zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Wprowadzeniu zestawów Custom Pack, towarzyszyć będzie kampania informacyjna dla lekarzy prowadzona przez przedstawicieli Galderma Polska na temat oferty Custom Pack dla naszych klientów.

PL/RES/0285/0519