Hotel z duszą

49

Wyjątkowo sprzyjający mikroklimat, zachwycające widoki Sudetów czy bliska odległość od malowniczej Bielawy – to z pewnością powody, dla których Wolfgang Dierig zdecydował się na budowę willi. Dzisiejsza Rezydencja Dębowa wybudowana w latach 1901-1904 pod kierownictwem K. Berthola, zachwyca niezwykłą precyzją wykonania i zadbaniem o każdy szczegół budynku. Bogate detale architektoniczne w formie opasek okiennych, wzorników, rozet i płaskorzeźb z girlandami, pieczołowicie odrestaurowane przez obecnych właścicieli, zachwycają do dziś.

Obiekt otoczony jest zabytkowym, dziesięciohektarowym parkiem. Zaledwie 60 km od Wrocławia, u podnóża pasma Gór Sowich, panuje unikalny, górski mikroklimat. To idealne warunki do wyciszenia i relaksu, a także zadbania o ciało. W historycznych wnętrzach hotelu powstało więc senseSPA – pierwsze w Polsce miejsce, w którym kompleksowo wykorzystuje się pielęgnacyjne i zdrowotne właściwości miodu. Miód to bowiem jeden z naturalnych skarbów ziemi bielawskiej – jest produkowany i wykorzystywany na tych terenach od wieków. Miejscem szczególnie wyróżniającym Hotel Dębowy jest Apitarium. To unikalna łaźnia, łącząca zalety tradycyjnego rasulu (łaźni parowej do okładów błotnych) z apiterapią (terapią miodem i produktami pszczelimi). SenseSPA powstało z potrzeby wpisania się w naturalny kontekst miejsca – stąd regionalne miody i lokalizacja w stuletnim parku.

SenseSPA, czyli SPA dla zmysłów, w którym wykorzystywane są dźwięki relaksującej muzyki czy aromaty olejków eterycznych. Składniki naturalne, takie jak miód, wino czy czekolada, wykorzystywane są do przygotowania najbardziej zmysłowych i relaksujących zabiegów. W strefie Biowelness znajdziemy również tradycyjną, drewnianą saunę fińską. Przed wejściem do sauny warto skorzystać z kąpieli w urokliwym biostawie – naturalnie uzdatnianym, całorocznym zbiorniku.

O niezapomniane doznania smakowe zadba Szef Kuchni Restauracji Ogrodowej, mieszczącej się na terenie hotelu. Jej menu tworzone jest w oparciu o lokalne i sezonowe produkty. Korzystając z urokliwego otoczenia Parku oraz eleganckiej i nowoczesnej Sali Dębowej z zadaszonym patio, hotel dysponuje również szeroką ofertą organizacji wyjątkowych imprez i wydarzeń. Czas spędzony na Przedgórzu Sudeckim to także idealny moment na zapoznanie się z niezwykłymi trasami rowerowymi. Region ten szczególnie uwielbiany jest przez wszystkich amatorów kolarstwa górskiego.

Chroniąc najcenniejszy, regionalny skarb – otaczające parki, tereny zielone i góry, Hotel Dębowy segreguje odpady oraz wymienia ręczniki zgodnie z zaleceniami ekologicznymi. Filozofia życia w pełnej harmonii z naturą dała początek stworzenia wyjątkowego SPA, w którym wykorzystywane są organiczne produkty, takie jak miód, zioła, wina czy czekolada. Dbając o najdrobniejszy szczegół, hotel proponuje wszystkim odwiedzającym niezwykłe chwile wyciszenia, z dala od zgiełku miasta.

www.hoteldebowy.pl

DSD de Luxe