I Kongres Pięknej Sylwetki 2012

32

Dnia 22 kwietnia 2012, odbyła się jedna z bardziej prestiżowych imprez branżowych roku – Kongres Pięknej Sylwetki, zorganizowany przez Estetica Polska w Warszawie.

Wzięło w nim udział 120 uczestników, reprezenatntów salonów kosmetycznych, gabinetów medycyny estetycznej, SPA. Kongres dotyczył najnowszych osiągnięć oraz innowacji w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej w zakresie odchudznia, modelowania, ujęrdniania sylwetki. Gościem specjalnym Kongresu był Pan Patrick van Mill z firmy Medilab, która jest jedną z bardziej znanych firm w branży medycyny estetycznej na świecie. Podczas kongresu Patrick van Mill zaprezentował absolutną nowość na polskim rynku – urządzenie do modelowania sylwetki i odmładzania skóry – Beautytek Avita Plus.

Oprócz wystąpienia Gościa Specjalnego, na Kongresie Pięknej Sylwetki, podczas wykładu dr Marka Wasiluka, można było dowiedzieć się dokładnie wszystkiego o zjawisku jakim jest cellulit. Ponadto zaprezentowano metody pozbycia się nadwagi zarówno te inwazyjne jak i te, które można wykonywać w gabinecie kosmetycznym.  Podczas wykładów wywiązywały się dyskusje między prelegentami a uczestnikami kongresu oraz wymiana doświadczeń. Uwagę uczestników kongresu zwróciły ciekawe wykłady Pana Roberta Nobla, który w sposób przystępny przedstawił również marketingowe aspekty kreowania oferty, łączenia zabiegów w kontekście dbania o zdrowy wygląd zarówno w salonie kosmetycznym jak i w klinice medycyny estetycznej  oraz poruszył ciekawe zagadnienia dotyczące zadowolenia klientów z zabiegów kształtujących sylwetkę.

Wśród ekspertów, którzy wzięli udział w kongresie nie mogło zabraknąć dr Urszuli Brumer, która to już po raz kolejny wystąpiła na kongresie organizowanym przez Estetica Polska, tym razem z tematem współpracy pomiędzy gabinetem medycyny estetycznej a kosmetyczką; dr Anety Kondrzyckiej – Dądy z jednostki badawczo-rozwojowej PWSBiA, dr Magdaleny Komasińskiej z firmy szkoleniowej Mezoderm, mgr kosmetologii Ewy Lisowskiej z firmy ITP SA oraz mgr farmacji Elżbiety Stanilewicz – wieloletniego szkoleniowca marki Gernetic wspólpracującego z firmą TRI STAR Cosmetics.

Na Kongresie Pieknej Sylwetki oprócz ciekawych wykładów organizator zadbał również o profesjonalną część wystawienniczą. Firmami, które w tym roku uświetniły swoją obecnością kongres były oprócz Biosany – firmy specjalizującej się w profesjonalnym wyposażaniu instytutów medycyny estetycznej, gabinetów kosmetycznych i  medycznych, ośrodków rehabilitacyjnych oraz odnowy biologicznej, która to współpracuje z niemieckim Medilabem, firmy wprowadzające na rodzimy rynek, polski sprzęt medyczny m.in.: Metrum CryoFlex. Swoje stoiska prezentowały z dumą również firmy takie jak wszystkim doskonale znane – Yasumi czy BTL oraz nowa firma na rynku – Dr Derm. W tym roku na kongres udało się przybyć również prestiżowej firmie z północnej Polski jaką jest Tri Star Cosmetics, który w Polsce wprowadza na rynek takie marki jak Gernetic, Laneche czy Bentlon. Obok Tri Stara mogliśmy zapoznać się z ofertą firmy AFP – imprtera prestiżowych kosmetyków naturalnych Cattier czy firmy Ikor, która dystrybuuje mineralne kosmetyki kolorowe Pure Color oraz LaVertu.

Kongres Pięknej Sylwetki został bardzo dobrze oceniony w ankietach przez uczestników wydarzenia.

PARTNER:

STOISKA:
                  

                 

WSPÓŁPRACA:
      

PATRONAT MEDIALNY:
serwis_uroda_baner

DSD de Luxe