I Kongres: Trychologia – nowe usługi w salonie kosmetycznym i fryzjerskim 2015

73

15  czerwca odbył się Kongres: Trychologia – nowe usługi w salonie kosmetycznym i fryzjerskim. Wzięło w nim udział ponad 130  osób.

Kongres był zorganizowany przez magazyny art of BEAUTY oraz ESTETICA POLSKA. Podczas kongresu została przedstawiona tematyka przyczyn wypadania włosów, choroby skóry głowy, odpowiedniej profilaktyki i pielęgnacji skóry głowy oraz metod leczenia, które mogą być wykonywane w salonie kosmetycznym i fryzjerskim. Zwrócono także uwagę na współpracę pomiędzy kosmetologiem /fryzjerem a lekarzem.

Tematyka trychologii staje się coraz bardziej popularna oraz staje się nową opłacalną kategorią usług w salonie. Kongres był okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.  Kongresowi  towarzyszyła wystawa tematyczna Firm Partnerskich.

Pani Ilona Junga, prezes Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego przedstawiła wyczerpująco temat  schorzeń skóry głowy, anatomia aparatu włosowo-łojowego, przyczyny utraty włosów. Omówiła ocenę skóry głowy mikrokamerą.

Pani Ewa Cognac, trycholog i  wykładowca  zreferowała temat metod  przeciwdziałania wypadaniu włosa w salonie fryzjerskim i współpracę z lekarzem dermatologiem.

Pani Martyna Jagusiak, kosmetolog i szkoleniowiec firmy KAZARO przedstawiła zabiegi odbudowujące i regenerujące włosy z wykorzystaniem kosmetyków i włoskiej wielofunkcyjnej aparatury TricoLogica.

Pani Emanuela Giacomuzzo, z zespołu edukacyjnego SCREEN i NUBEA (EURTEX) przedstawiła  oparte o naturalne składniki  Kosmetyki i zabiegi dla problematycznej skóry głowy.

Pan dr Przemysław Styczeń, (Gabinet Medycyny Estetycznej w klinice Concept-Medica) zapoznał uczestników kongresu   z mezoterapią skóry owłosionej głowy – zarówno gotowymi preparatami do mezoterapii jak i osoczem bogatpopłytkowym. Zwrócił uwagę na różnice w urządzeniach – wirówkach.

Pani lek. med. Barbara Parda-Głomska, (Klinika Medycyny Estetycznej Doktor Parda w Zalesiu Górnym k/Warszawy)  zaprezentowała podczas wykładu i filmu nowoczesny system implementacji włosa PHP prosto z Włoch –jako  szansę dla pacjentów z częściową lub całkowitą utratą włosów.

Pan Mateusz Mrozowski, terapeuta manualny wykonał pokaz technik masażu skóry głowy

Pani Beata Wielgosik, (Beauty Management) omówiła protokoły zabiegowe i standardy jakości usług jako symbol dobrych praktyk w gabinecie trychologicznym również w kontekście bezpieczeństwa.

Kongres zakończyło losowanie nagród.

Uczestnicy Kongresu Trychologia – nowe usługi w salonie kosmetycznym i fryzjerskim ocenili program merytoryczny na  4,3 pkt, a poziom organizacyjny na 4,6. (na 5 możliwych).

PARTNERZY:

               

STOISKA:

             
               
          

WSPÓŁPRACA:

               

PATRONAT:

PATRONAT MEDIALNY:

DSD de Luxe