II Kongres Anti-aging – profilaktyka i medycyna spersonalizowana 2012

42

25 listopada 2012 odbył się II Kongres anti –aging. Tematem przewodnim było odmładzanie XXI wieku.

W II Kongresie Anti-aging wzięło udział ponad 120 osób – przedstawicieli salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej.

Zadania jakie zdefiniowano przed branżą beauty to pomoc pacjentom w budowaniu jakości życia i satysfakcji dzięki zdrowiu, dobremu samopoczuciu i młodemu wyglądowi.

Dr Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute przedstawiła tematykę dermarollerów jako alternatywy do mezoterapii igłowej oraz światła LED jako alternatywy dla laserów w gabinecie kosmetycznym.

Temat odmładzania peelingami oraz oferty marki OLOS przedstawiła Pani Karolina Malicka z Alfaparf Group. Trend odmładzania bez skalpela został przedstawiony przez Dr Roberta Chmielewskiego z Rclinic. Według niego przyszłość zabiegów odmładzających to przede wszystkim naturalny efekt oraz metody niepermanentne. Doktor zwrócił uwagę na tworzenie specjalnych długookresowych, spersonalizowanych programów dla pacjentów, które zmieniają się wraz z nimi, prowadzą do współpracy pomiędzy kosmetyczką a lekarzem, a jednocześnie tworzą długotrwałe relacje z pacjentem.

Tematem, który zdominował tegoroczny kongres była profilaktyka anti-aging.

Pani Lidia Trawińska z Centrum Medycznego Vimed przedstawiła tematykę odmładzania fenotypowego na poziomie komórkowym, które w dużej mierze oparte jest na właściwym odżywianiu, opartym na indywidulanym kodzie metabolicznym. Tematyka profilaktyki anti-aging została również przedstawiona przez Panią Hannę Liziniewicz-Kamińską z Centrum Holistycznego. Pani Hanna w obrazowy i sugestywny sposób przedstawiła koncepcję holistycznego podejścia do Pacjenta, które zapewni długie życie, zdrowie i młodość.

Dr Urszula Brumer poprowadziła wykłady na temat komplementarnych zabiegów anti-aging – współpracy pomiędzy kosmetyczką i lekarzem medycyny estetycznej jako idealnego duetu, który zapewnia klientowi maksymalny efekt i podtrzymanie go na długi czas.

Z drugiego wykładu Dr Urszuli Brumer wynika, że komórki macierzyste z roślin nie działają, ponieważ do skuteczności wymagana jest zgodność gatunkowa.

Optymistycznie zakończono wykład  o komórkach macierzystych – eliksir młodości został wynaleziony!

Dr Marek Wasiluk z Triclinium przedstawił i porównał urządzenia i efekty zabiegów na urządzeniach w terapiach anti-aging.

Wykładowcami Kongresu był również niezależny doradca finansowy – firma AWD, prelegenci Pan Michał Kujawa oraz Włodzimierz Liszewski doradzali uczestnikom w co można inwestować w 2013 roku.

W opinii uczestników II Konges Anti-aging został uznany za wyjątkowo udany.

PARTNERZY:
        

STOISKA:
            

            

PATRONAT MEDIALNY:

DSD de Luxe