Mentoring witalny! Pierwszy w Polsce tego rodzaju program z gotowym modelem biznesowym!

15

Vital Academy opracował kompleksowy, wielofilarowy kurs wraz ze wsparciem biznesowym, który stanowi najlepszy kierunek ku holistycznemu podejściu do rozwoju personalnego. Jest najlepszą drogą do zdrowego i zrównoważanego stylu życia, w której poprzez pomaganie innym ludziom w osiągnięciu życiowej harmonii, możemy mieć dodatkowo stabilny dochód i satysfakcję z wykonywanego zawodu.

Program, który ruszył online 16 maja 2020 roku opiera się na 4 solidnych filarach zdrowia potwierdzonych w kilku koncepcjach naukowych. Organizowany jest pod okiem wykwalifikowanej kadry składającej się z 21 doświadczonych wykładowców i ekspertów w każdej z dziedzin, filarów z których składa się kurs tj.: regenerujący sen, racjonalna dieta, umiarkowany ruch oraz regularny relaks.

Kurs obejmuje zarówno część teoretyczną jak i praktyczne ćwiczenia. Podczas pierwszego zjazdu pierwszych 40 kursantów dotknęło już tematów zarówno związanych z diet coachingiem, snem, medycyną stylu życia, wiedzą o człowieku, czy nawykami. Poznali również pierwsze techniki prawidłowego oddechu, czy ruchu w formie slow joggingu.

W programie kursu przewidziane są łącznie 96 godzin zajęć z zakresu aktywności ruchowej oraz zajęć teoretycznych niejednokrotnie połączonych z praktycznymi ćwiczeniami.

W celu zapewnienia wysokiego poziomu kursu zajęcia odbywają się w niezbyt licznej grupie, a grupa kursantów pierwszej edycji jest, aż z 22 miast Polski.

Kurs ma charakter weekendowych zjazdów, na ten moment zjazdów online, ale założeniem jest, że zakończy się zjazdem stacjonarnym pod koniec sierpnia w Łodzi, skąd pochodzi pomysłodawca –
dr Maciej Kozakiewicz, były pracownik Uniwersytetu Łódzkiego.

Kurs Mentoringu Witalnego to połączenie doświadczenia setek lat kultury azjatyckiej z dynamiką kultury zachodu. „Podczas kursu chcemy pokazać uczestnikom jak zatroszczyć się o zdrowie i jak skutecznie nauczać troszczenia się o siebie przyszłych podopiecznych mentorów” – mówi pomysłodawca i założyciel Vital Academy, Maciej Kozakiewicz. „Mając za sobą sztab ekspertów i dowody na to, że poziom witalności, radości, zadowolenia z życia, można podnieść stosując odpowiednie techniki i ćwiczenia wykształcimy cudownych ludzi, fantastycznych mentorów witalnych, którzy nie tylko zdobędą nowy zawód, szacunek i uznanie na runku, ale szacunek do samego siebie, pewność siebie i wiedzę dostosowaną idealnie do dzisiejszego świata” – dodaje Maciej, który jest również mentorem witalnym, instruktorem slow joggingu i autorem bestsellera „Slow jogging” (2019) oraz „Slow life” (2020).

Szkolenie dedykowane jest nie tylko dla pasjonatów zdrowego stylu życia, doświadczonych w pracy z mniejszymi lub większymi grupami, ale również dla osób chcących nieprzerwanie się rozwijać, jak i profesjonalistów z pokrewnych specjalizacji (absolwentów zdrowia publicznego, dietetyków, fizjoterapeutów, trenerów sportowych, coachów, psychologów), którzy chcą rozszerzyć swoje kompetencje o nowe kwalifikacje. Mentor witalny może generować przychody nawet w wysokości dwóch średnich krajowych dbając przy tym o własne zdrowie. Taka praca wydaje się zatem wymarzona dla wszystkich świadomych osób.

Partnerem metodycznym programu jest m.in.: Mijakoska Diet Coaching, Instytut Świadomego Rozwoju reprezentowany przez Urszulę Mijakoską; Anna Ryczek reprezentującą Buteyko Professionals International; Magdalena Niemczuk-Kobosko – certyfikowany tutor i trenerka w programie „7 nawyków skutecznego działania” S. Covey’a, a także: Katarzyna Daniek – wiceprezes ds. szkoleń Stowarzyszenia Slow Jogging Polska, która jest jednocześnie instruktorem slow jogging oraz nordic walkingu oraz Sylwia Rogala-Marciniak – certyfikowany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches / Polski Instytut Mindfulness nauczyciel mindfulness MBSR, dyplomowany nauczyciel jogi w systemie hatha-yogi metodą BKS Iyengara o stopniu Introductory II.

Partnera badawczego reprezentuje Polskie Towarzystwo Medycyny Stylu Życia. Towarzystwo naukowe, którego celem jest propagowanie medycyny stylu życia poprzez działalność naukową, edukacyjną, dydaktyczną i organizacyjną. Wizja PTMSŻ to Polska wolna od chorób zależnych od stylu życia. Jej przedstawicielami w programie są: Dr n. med. Daniel Śliż oraz Alicja Baska. 

Projekt Mentoringu Witalnego jest wynikiem realizacji marzeń i pasji kilkunastu osób, które wierzą, że celem życia jest dbanie o jego jakość, pogodę ducha, odporność oraz wysoki poziom witalności.

Łącząc doświadczenia tysięcy lat kultury azjatyckiej z dynamiką kultury zachodu postanowili pokazać innym jak zatroszczyć się o zdrowie i jak skutecznie nauczać troszczenia się o siebie swoich podopiecznych.

PROGRAM stanowi zbiór efektywnych, popartych badaniami naukowymi, narzędzi w zakresie zmiany stylu życia i zachowań zdrowotnych. Eksperci Projektu nauczą przyszłych mentorów witalnych jak z nich korzystać, dzieląc się nie tylko wiedzą, ale i swoim wieloletnim doświadczeniem praktycznym.

W PROGRAMIE:

  • 21 doświadczonych wykładowców
  • 42 godziny zajęć aktywności ruchowej
  • 16 godzin zajęć z problematyki medycznej i zdrowych nawyków
  • 14 godzin zajęć z tematyki mindfulness i ćwiczeń oddechowych
  • 12 godzin z zasad odżywiania i diet coachingu
  • 12 godzin z zagadnień organizacyjnych, prawnych oraz biznesowych

Więcej informacji na: www.vitalacademy.coach

Dodatkowych informacji udziela:
Maciej Kozakiewicz
CEO
Vital Academy
tel: 607-44-242
e-mail: maciej.kozakiewicz@vitalacademy.coach