VI Kongres Kosmetologii Estetycznej 2018 – relacja

173
VI Kongres Kosmetologii Estetycznej 2018
VI Kongres Kosmetologii Estetycznej 2018

W niedzielę 28 października odbyła się VI edycja Kongresu Kosmetologii Estetycznej w Warszawie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym we współpracę: Prelegentom, Firmom Partnerskim oraz Uczestnikom.

Podczas większości wystąpień przewijała się teza o bardzo ważnej roli Kosmetologa jako Coacha zdrowia i urody. To bardzo podnosi rangę tego zawodu, ale nakłada również wielką odpowiedzialność. Drugim aspektem który powtarzali niemal wszyscy Prelegenci jest zwrócenie uwagi na styl życia, profilaktykę prourodową i prozdrowotną.

Kongres otworzyła Pani Beata Adamczyk dyrektor zarządzający Kliniki Urody Feniks, doradca rynku beauty wykładem Potencjał Twojego gabinetu Twoim potencjałem, czyli jak wykorzystać wartości Twojego salonu.

Pani Beata podkreśliła i omówiła rolę czynnika ludzkiego w sukcesie i rozwoju salonu. O sukcesie salonu decydują Klienci, Pracownicy, Właściciele i Menedżerowie. Prelegentka podpowiadała na postawie własnych doświadczeń jak wydobyć to co najlepsze.

O tajnikach i najnowszych technologicznych osiągnieciach w sprzęcie Hi-tec HIFU opowiedziała Pani Renata Tusznio Business Development Manager Coherent Polska w wykładzie HIFU Sygmalift- innowacyjna metoda bezbolesnego, nieinwazyjnego liftingu twarzy. Nowe spojrzenie na HIFU- bezbolesny lifting twarzy.

Pan Dr Zbigniew Leśniowski, Centrum Szkoleniowe Kosmetologii Medycznej zaprezentował w swoim wykładzie Zagrożenia w zabiegach medycyny estetycznej wynikające nie tylko z braku umiejętności ale również z niewłaściwej antyseptyki i zastosowania niewłaściwych preparatów.

Pani Daria Drążkiewicz, Beauty Dash przedstawiła najnowszą technologię – terapię aktywnym wodorem w wykładzie Terapia aktywnym wodorem – leczenie problemów skórnych i terapie anti-aging. Pokazała przykłady skutecznych terapii np. łuszczycy.

Pani Sylwia Wójcik, kosmetolog, szkoleniowiec, specjalista ds. badań i rozwoju marki Bielenda Professional podczas wykładu Nowe spojrzenie na mikrobiom. Równowaga flory bakteryjnej skóry jako niezbędny element procedur zabiegowych wykorzystywanych w terapii przewlekłych problemów skórnych omówiła tematykę prawidłowej mikroflory jelit i jej wpływ na nasze zdrowie i skórę w szczególności w kontekście chorób cywilizacyjnych.

Pan Jarosław Rodzeń, specjalista w zakresie trychologii, kosmetologii i chemii kosmetycznej, konsultant MaxMedik w wykładzie Trendy w kosmetologii estetycznej – aparatura przedstawił najnowsze trendy w zakresie aparatury kosmetologicznej i medycznej na przykładzie oferty firmy Maxmedik, która rozwija i inwestuje w najnowsze technologie

Pani Dr Joanna Klonowska, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie podczas wykładu Choroby autoimmunologiczne a zabiegi kosmetologii estetycznej omówiła możliwości zabiegów kosmetologii estetycznej w kontekście chorób autoimmunologicznych. Temat jest bardzo aktualny ponieważ choroby autoimmunologiczne stały się powszechne.

Pani Daria Cieplak, trener, HR ekspert, współwłaściciel i dyrektor zarządzający w Atelier „Dobrawa House of Hair” oraz Akademii szkoleniowej Dobrawa House of HaiR w wykładzie: Skuteczna rekrutacja – jak znaleźć właściwych pracowników i jak zminimalizować ryzyko zatrudnienia niewłaściwej osoby?,omówiła najważniejsze aspekty skutecznej rekrutacji i pozyskania rzetelnych i lojalnych pracowników.

Pani Agnieszka Gontarz-Kasprzak, Salon Eximia podczas wykładu Dobór aparatury dla gabinetu kosmetologicznego, a problemy estetyczne skóry w codziennej pracy kosmetologa przedstawiła najczęściej występujące problemy pacjentów z którymi kosmetolog się musi zmierzyć w kontekście terapii i wyboru aparatury do salonu kosmetologicznego.

Kongres zakończył wykład Pani Julii Trawińskiej, Prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia, która w wykładzie Kosmetologia przyszłości – nutrigenetetyka w gabinecie specjalisty omówiła nowe możliwości jakie daje genetyka w pielęgnacji i terapii w gabinecie kosmetologicznym.

Kongresowi towarzyszyły ożywione dyskusje podczas wykładów i w kuluarach, uczestnicy mogli nawiązać kontakty i wymienić doświadczenia oraz zapoznać się z ofertą firm będących Partnerami Kongresu oraz nawiązać osobiste kontakty. Kongres zakończył się ocena ankietową oraz losowaniem upominków dla uczestników.

Uczestnicy IV Kongresu Kosmetologii Estetycznej ocenili program merytoryczny na 4,75 pkt, przydatność tematów w pracy kosmetologa na 4,85 pkt., a poziom organizacyjny na 5 pkt. (na 5 możliwych).

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Wszystkie osoby, które nie wzięły udziału w kongresie zapraszamy do zakupu pakietów konferencyjnych, które zawierają: folder konferencyjny, płytę CD z prezentacjami, e-book: „Jak współpracować z mediami”, roczną prenumeratę art of BEAUTY, roczną prenumeratę Estetica Polska, materiały firm partnerskich. Cena pakietu 70 zł brutto.
Kontakt: e.cesarz@esteticapolska.pl, 601 620 455

PARTNERZY:

STOISKA:

FMS Logo
Meso System

WSPÓŁPRACA:

CSKM LOGO
CulumNatura Loga

PATRONAT MEDIALNY:

art of BEAUTY inspiruje i rozwija_bez podtytulu
DSD de Luxe