VI Niezależny Kongres Trychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwie zakończony!

135
VI Kongres Trychologiczny 2019
VI Kongres Trychologiczny 2019

2 czerwca w Warszawie odbył się VI Kongres Trychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwie. Kongres był wydarzeniem poświęconym trychologii w Polsce. Wzięło w nim udział 12 firm działających w obszarze trychologii oraz ponad 100 uczestników.

Kongres był zorganizowany przez magazyny art of BEAUTY oraz ESTETICA POLSKA.

Wszyscy uczestnicy otrzymali magazyn Estetica Polska oraz egzemplarz i roczną prenumeratę art of BEAUTY oraz dyplomy uczestnictwa.

W tegorocznej edycji położyliśmy akcent na praktyczną stronę trychologii. W programie były wykłady, podczas których praktycy dzielili się z uczestnikami swoją wiedzą w postaci sprawdzonych i skutecznych procedur i protokołów zabiegowych, przedstawiliśmy też nowości sprzętowe i produktowe. Szczegółowo zostały omówione kwestie niedoborów mających wpływ na kondycję włosów i skóry głowy. Nie zabrakło też tematów, które najczęściej pojawiały się w badaniu gabinetów kosmetologicznych, które zrealizowaliśmy w 2018 roku. Tematyka VI KongresuTrychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwieprezentowała szeroką wiedzę interdyscyplinarną z zakresu trychologii.

Kongres był okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Kongresowi towarzyszyła wystawa tematyczna trychologia i eko-trychologia Firm Partnerskich.

Trend eko-trychologii staje się z każdym rokiem wyraźniejszy, a kosmetyki naturalne znajdują się w ofercie coraz większej liczby firm.

Kongres rozpoczął się wykładem Pani Ewa Cognac (trychologa z 15 letnim doświadczeniem) Diagnostyka mikrokamerą: co można odczytać z postaci struktur naczyniowych, co nam powie obraz regionu okołomieszkowego i zmian struktur włosów. Zastosowanie światła Wooda w diagnostyce trychologicznej. Prelegentka omówiła najczęściej występujące jednostki chorobowe oraz obrazy skóry głowy włącznie z wnioskami wynikającymi z widocznych naczynek na skórze głowy. Pokazała również zastosowanie lampy Wooda w diagnostyce.

Pani Agata Bura (Prezes Polskiego Stowarzyszenia Alopecji) i Pani Monika Sikora wprowadziły nas w trudny temat alopecji w wykładzie A jak Alopecja, czyli wszystko, co chcieliście wiedzieć o łysieniu plackowatym, ale baliście się zapytać. Opowiedziały na własnym przykładzie o tej strasznej chorobie ale pokazały, ze mimo to działać efektywnie działać i cieszyć się życiem.

Kolejnym tematem były włosy przerzedzone i cienkie i metody radzenia sobie z tym tematem przedstawione przez Panią Karolinę Marcinkowską (analityk, diagnosta trychologii, ekspert marki NIOXIN) w wykładzie Marka Nioxin jako trychologicznie skuteczne rozwiązanie dla włosów cienkich i przerzedzonych. Szczególną uwagę poświeciła pielęgnacji skóry głowy.

Istotnym czynnikiem wpływającym na wypadanie włosów jest niedokrwistość. Pani Marta Zielińska(pedagog, kosmetolog, specjalista trychologii, dyplomowany psychodietetyk, Kosmetyczka Roku 2018) zapoznała nas ze szczegółami w wykładzie Niedokrwistość a wypadanie włosów. Diagnostyka i dietoterapia. Procedury zwróciła uwagę na badania laboratoryjne i umiejętne odczytywanie wyników.

Pan Jacek Ziółkowski (instruktor pielęgnacji włosów marki Kemon) przedstawił zabieg detoksykujący w wykładzie Zabieg detoksykujący włosy z użyciem organicznych kosmetyków fryzjerskich.

Zwrócił uwagę na prawidłowe rozpoznawanie kosmetyków naturalnych i rosnące zainteresowanie klientów kosmetologią naturalną.

Światło lasera i fala akustyczna jest z powodzeniem używana w leczeniu wypadania włosów.

Pani Lek. Med. Natalia Jojczyk w wykładzie Światło lasera i fala akustyczna w walce z łysieniem i wypadaniem włosów zaprezentowała możliwości laserów i fali akustycznej.

Pani dr Magdalena Elsner (specjalistka z zakresu mikroodżywiania, właścicielka Elsner Clinic) skupiła się w swoim wykładzie Pierwiastki, witaminy i mikroelementy wpływające na włosy, niedobory, co można z tym zrobić na aspektach niedoborów witamin i minerałów w aspekcie wypadania włosów.

Zwróciła uwagę na choroby jelit, które mogą wpływać na wypadanie włosów.

Pani dr nauk biologicznych Magdalena Kaźmierczak (Ekspert Akademii Wiedzy Praktycznej) omówiła temat efektywnej i bezpiecznej transplantacji, przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń w wykładzie Odbudowa owłosienia w postaci transplantacji, implantacji oraz stymulacji wzrostu włosów. Pan Dr Gregory Turowski zaprezentował praktyczne wykorzystanie i zalety robota ARTAS iX.

Pani Weronika Słupek (trycholog, kosmetolog, fryzjer, socjolog, właściciel Well Concept) zaprezentowała zastosowanie infuzji tlenowej w zabiegach trychologicznych.

Kongres zakończyło losowanie nagród.

Uczestnicy V Niezależnego Kongresu Trychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwieocenili program merytoryczny na 4,6 pkt (2018 – 4,4 pkt.)  Poziom organizacyjny na 4,8 pkt. (2018 – 4,7 pkt.) na 5 możliwych, a przydatność tematów prezentowanych tematów w pracy na 4,7, tak samo jak w ubiegłym roku.

Dziękujemy Prelegentom, wszystkim współpracującym Firmom i Uczestnikom.
Zapraszamy za rok w czerwcu!

Zapraszamy do zakupu materiałów kongresowych w cenie 70 zł
kontakt: e.cesarz@esteticapolsk.pl
Bank Millennium SA: 55 1160 2202 0000 0001 1831 1975Partner strategiczny

Partner

Współpraca

Stoisko

Patronat Medialny

DSD de Luxe