VI Salon Kosmetyczny XXI wieku – relacja

204

W dniu 25  marca 2018 odbył się  VI Kongres Salon Kosmetyczny XXI wieku, organizowany przez  „art of BEAUTY”, przy współpracy z Międzynarodowymi  Targami Poznańskimi. Była to już szósta edycja. Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

W tegorocznej edycji wzięliśmy pod uwagę tematy, które najczęściej pojawiały się w badaniu gabinetów kosmetologicznych, które zrealizowaliśmy w listopadzie 2017 roku. 

Tematyka VI Kongresu prezentowała najciekawsze tematy z zakresu kosmetologii  i zarządzania salonem. Kongres miał za zadanie przybliżyć trendy w kosmetologii oraz wskazać najważniejsze problemy w działalności  salonów kosmetycznych.

Kongres zainaugurowała Pani Beata Wielgosik, (właściciel w firmie doradczo-handlowej Beauty Management) z tematem  Jak powinien wyglądać współczesny gabinet kosmetyczny – wymogi XXI wieku- wyposażenie, wystrój, marketing, profilowanie pakietów, wybór marki.

Prelegentka zwróciła uwagę na najczęściej występujące problemy związane z zarządzaniem oraz podała wiele pomysłów na poprawienie bieżącego funkcjonowania salonów oraz odniosła się do budowania długotrwałej strategii działania.

Pani Justyna Mrówczyńska, (Bielenda  Professional) przeniosła Uczestników w świat orientalnych doznań w wykładzie  Trend inspiracji azjatyckimi rytuałami piękna w kosmetologii – ESSENCE OF ASIA Nowoczesne zabiegi aparaturowe – na co postawić w gabinecie kosmetologicznym, wsparcie zabiegów pielęgnacyjnych.  Zaprezentowała azjatycką filozofię dbania o skórę i zabiegi azjatyckie – slow beauty wraz z warstwowym nakładaniem kosmetyków podczas zabiegu. Na tym tle zaprezentowała propozycję zabiegu ESSENCE OF ASIA .

Pani dr Agata Mańkowska w wykładzie Nowoczesne zabiegi aparaturowe – na co postawić w gabinecie kosmetologicznym, wsparcie zabiegów pielęgnacyjnych omówiła  najbardziej skuteczne zabiegi aparaturowe na podstawie własnych doświadczeń.

Pani Dr Magdalena Elsner, (ELSNER Anti Aging CLINIC) w wykładzie Mikroodżywianie – jak wzmocnić skórę przed dermatozami takimi jak trądzik, łuszczyca, AZS” omówiła wpływ flory bakteryjnej w naszych jelitach na zdrowie i wygląd. Wyjaśniła czym jest mikroodżywianie i nietolerancje pokarmowe i ich wpływ na występowalność chorób autoimmunologicznych oraz problemów skórnych.

Pani Iwona Wójcik, (kosmetolog, Instytut Piękna) szczegółowo przedstawiła procedury w karboksyterapii w wykładzie „Procedury w karboksyterapii kluczem skutecznego zabiegu”. Szczegółowo omówiła wielkości dawek, kąty nakłucia, częstotliwość i ilość zabiegów w zależności od obszaru zabiegowego. Zwróciła również uwagę na bezpieczeństwo używanego sprzętu i gazu.

Pani Agnieszka Leśniewska, (Purebeau-Agi ) w wykładzie  Fibroblast Plazma lifting powieki oka bez użycia skalpela  omówiła szczegółowo zagadnienia związane z plazmą – obszary zabiegowe oraz pracę z urządzeniem, efekty na poszczególnych  obszarach zabiegowych, przeciwwskazania. Wykład zakończony był pokazem zabiegu.

Kongresowi towarzyszyły ożywione dyskusje w kuluarach, uczestnicy mogli nawiązać osobiste kontakty i wymienić doświadczenia oraz zapoznać się z ofertą firm wystawiających się podczas targów Beauty Vision 2018. Kongres zakończył się ocena ankietową oraz losowaniem upominków dla uczestników.

Uczestnicy VI Kongresu Salon Kosmetyczny XXI wieku ocenili program merytoryczny na  4,73 pkt (2017- 4,7 pkt) przydatność tematów w pracy kosmetologa na 4,8 pkt (2017-4,5  pkt), a poziom organizacyjny na 4,4 pkt. (na 5 możliwych).

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

PARTNERZY

  

WSPÓŁPRACA

CulumNatura Loga     

STOISKO

PATRONAT MEDIALNY

serwis_uroda_baner