Weź kąpiel na zdrowie

42
Manor House SPA
Manor House SPA

Lecznicze działanie wody jest znane od wieków w różnych częściach świata i kulturach. Chętnie wykorzystują je też eksperci od dobrostanu z Biowitalnego SPA Manor House, bowiem kąpiele służą zdrowiu, odprężają i poprawiają nastrój.

W starożytności wierzono, że woda nie tylko uzdrawia ciało, ale oczyszcza także duszę. Dziś, na podstawie licznych badań, wiemy, że zabiegi z wykorzystaniem wody wzmacniają ogólną odporność organizmu, niwelują bóle, napięcia i dolegliwości skórne, pobudzają metabolizm i układ krążenia. Działają też wspomagająco w stanach przemęczenia, wyczerpania i nadmiernego stresu. Do tego mikro- i makroelementy skuteczniej wchłaniają się przez skórę podczas kąpieli niż przez układ pokarmowy.

W Manor House SPA – Najlepszym hotelu SPA w Polsce w 2023 r. – lecznicze kąpiele są ważną częścią programu odmładzającego Alchemia Zdrowia®. Wśród szerokiego wyboru leczniczych kąpieli są tu: odmładzająco-regenerujące kąpiele żywiczne (kapilaroterapia), uodparniające kąpiele mineralne w biszoficie połtawskim z magnezem czy kąpiele głęboko oczyszczające, które sprzyjają usuwaniu z organizmu metali ciężkich, substancji toksycznych, grzybów, pasożytów i różnych patogenów oraz szkodliwych substancji zawartych w lekach. Dużą przyjemność niosą też kąpiele w soli himalajskiej lub srebrzystej soli ze sproszkowaną perłą, odżywcze miodowo-mleczne z cytrusami, ujędrniające w ciemnym piwie z jabłkami czy aromatyczne w korzennych miodach pitnych z grejpfrutem i herbatą, którym można się oddać w zaciszu hotelowego pokoju przy dźwiękach relaksującej muzyki.

Dla słynących z długowieczności Japończyków rytuał kąpieli w wysokich wannach jest synonimem luksusu. Pochodzące z kraju kwitnącej wiśni kąpiele ofuro w pozycji siedzącej w głębokich wannach są zarówno odprężające, ale też dzięki leczniczemu działaniu ciśnienia hydrostatycznego wysokiego słupa wody dobrze wpływają na cały organizm. Z powodzeniem stosuje się je w holistycznym SPA hotelu Manor House. Pokoje ofuro z wysokimi wannami są chętnie wybierane przez Gości. A że mazowiecki kompleks jest także enklawą dla dorosłych, często wybieraną na romantyczne pobyty, stworzono tu autorski projekt dwuosobowych wanien Duo Ofuro by Manor House, które łączą dobroczynny dla organizmu wpływ kąpieli w wysokiej wannie ze zmysłowymi doznaniami i celebrowaniem wspólnego czasu we dwoje.

Będąc w Manor House SPA, po prostu trzeba skorzystać z bezchlorowego basenu z bezzapachową, niezwykle czystą wodą ożywioną metodami Grandera i dr. Keshego, po której skóra jest miękka i gładka, a włosy łatwo się rozczesują. Kąpielom sprzyja też kompleks Łaźni Rzymskich, gdzie można oddawać się rytuałom saunowym – godne polecenia są seanse w płótnach, hydromasaże połączone z koloroterapią, nocne sesje saunowe i balneoterapia wykorzystująca zalety wody o różnych temperaturach i stanach skupienia. Można też zażyć kąpieli w jacuzzi oraz basenie Swim SPA z przeciwprądami, masażami typu Shiatsu, Fan i Hamman lub zrelaksować się klimatycznej Strefie Harmonii Czakr na ciepłych leżankach w towarzystwie dźwięków muzyki o prozdrowotnych częstotliwościach.

Warto pamiętać także o kąpielach: w dźwiękach (muzykoterapia, np. podczas masażu dźwiękiem czy koncertów na gongi), w soli (polecamy seanse w Chacie Solnej Manor House) oraz leśnych (drzewoterapia ma nieocenione korzyści dla zdrowia, a zabytkowy park Manor House kusi do spędzania czasu na łonie przyrody). Czerpmy z dobrodziejstw kąpieli tak często, jak to możliwe.

www.manorhouse.pl