Nitkowanie to, pochodząca z Azji, najstarsza metoda, a właściwie sztuka depilacji, podczas której za pomocą odpowiednio skręconej, bawełnianej nitki, włos jest usuwany razem z korzeniem. Od kilku lat podbija polski rynek.
Kosmetologia i medycyna kosmetyczna to najbardziej rozwojowe kierunki XXI wieku. Salony kosmetyczne i SPA oferują coraz to nowsze technologie upiększania twarzy i ciała. Oferta jest tak bogata, aż trudno wybrać zabieg bez fachowej pomocy profesjonalnej kosmetyczki lub kosmetolożki. Innowacje rozwijają się tak szybko, iż trudno śledzić wszystkie trendy i za nimi nadążać. I oto obok tych wszystkich nowinek, polski rynek podbija stara hinduska sztuka nitkowania (ang. threading) wprowadzona blisko 4 lata temu przez Polkę mieszkającą w Wielkiej Brytanii – Grażynę Drane.
Czy to nie fenomen, że z nowoczesną technologią w szranki stanęła stara hinduska sztuka nitkowania? Co więcej, rzesze fanów tej sztuki rosną z dnia na dzień.
Bezpieczna i nieinwazyjna sztuka nitkowania i stylizacji brwi budzi coraz większe zainteresowanie i zachwyt, a kto raz spróbuje nitkowania powraca na kolejne zabiegi.
Skąd pomysł na wprowadzenie do Polski usługi nitkowania brwi i okolic twarzy?
Grażyna Drane często i z przyjemnością korzystała z nich w Anglii, w Dubaju i Bahrajnie. Kiedy zorientowała się, że u nas w kraju są prawie nieznane, wpadła na pomysł stworzenia, wraz ze swoją siostrzenicą Pauliną Kuszczak, marki NowBrow. Łódź – rodzinne miasto wydało się obu założycielkom najlepsze na rozpoczęcie tej misji. Przez kilka miesięcy pracownice pierwszego salonu NowBrow Profesjonal Eye Studio w Manufakturze odbywały szkolenia zawodowe pod okiem znakomitej hinduskiej stylistki, która specjalnie przylatywała z Grażyną Drane z Wielkiej Brytanii, by pomóc im stworzyć najlepszy warsztat do pracy i nauczyć je, jak później dzielić się tą wiedzą z innymi.
Jak widać technika nitkowania szybko przyjęła się w Polsce.
Polki pokochały nitkowanie, ponieważ jest to zabieg przyjemny, najbardziej higieniczny (jednorazowa nitka jest natychmiast wyrzucana) i najmniej bolesny. W przeciwieństwie do innych technik depilacji, włos jest wykręcany, a nie wyrywany, co spowalnia jego odrost. Nitka nie rozciąga skóry, nie podrażnia, a jednocześnie w wyniku dermabrazji delikatnie ją wygładza.
W ślad za pierwszym salonem rozwinęła się Akademia NowBrow, która wyszkoliła już wiele zdolnych stylistek brwi Master NowBrow Stylists.
Kobiety w Polsce są bardzo świadome swojej urody i wiedzą jak o siebie dbać. W NowBrow z dnia na dzień przybywało klientek i bardzo szybko powstała potrzeba otwarcia kolejnych salonów i licencjonowanych placówek, a co za tym idzie przygotowania nowych kadr.
Właścicielki Akademii NowBrow są dumne, że codziennie zgłaszają się do nich zdolne i pracowite kobiety w różnym wieku, które chcą się nauczyć stylizacji brwi i tej niezwykle precyzyjnej metody depilacji, jaką jest nitkowanie. Dzwonią właściciele salonów, którzy wykupują szkolenia dla swoich pracowników oraz osoby, które same prowadzą gabinet kosmetyczny i chciałyby wprowadzić tę usługę. Nie brakuje też takich, które dopiero planują swoją działalność kosmetyczną. Pojawia się też coraz więcej wizażystek, które oprócz stylizacji brwi doskonale wykorzystują nitkę, by usunąć najdrobniejszy meszek i tym samym idealnie przygotować skórę pod makijaż.
Zapisy robione są już na kilka miesięcy naprzód, ponieważ zajęcia odbywają się w małych, zwykle dwuosobowych grupach.
Trening czyni mistrza!
Marka NowBrow postawiła na jakość, a nie na ilość. Międzynarodowy certyfikat The Guild of Beauty Therapists wydawany jest nie wcześniej, niż po odbyciu szkolenia zakończonego egzaminem. Po pierwszej części takiego szkolenia kursantka przez kilka tygodni ćwiczy w domu, a gdy ponownie wróci do Akademii, wtedy weryfikowane są jej umiejętności i dopracowywane najdrobniejsze szczegóły. Dopiero po uzyskaniu pozytywnej oceny otrzymuje brytyjski certyfikat.
NowBrow propaguje też sztukę nitkowania w szkołach kosmetologicznych organizując pokazy dla młodych dziewczyn w całej Polsce. Zdaniem Grażyny Drane nitkowanie i stylizacja brwi stają się u nas coraz bardziej popularne.
Działalność w branży kosmetycznej nie jest jednak łatwa.
Wielu pracodawców boryka się z nieuczciwością, albo migracją wyszkolonych na ich koszt pracowników. Warto zauważyć, iż marka NowBrow dba o etyczne podejście do biznesu i zdarza się wręcz, że odmawia szkolenia, gdy zachowanie kandydatki budzi wątpliwości. Właścicielki marki NowBrow same doskonale wiedzą na czym polega biznes i jakie przeszkody można napotkać. Nie tolerują absolutnie nieuczciwości wobec pracodawcy, który wyszkolił pracownika, a ten proponuje klientkom usługi u siebie w domu lub odchodzi z pracy, jak tylko uzyska certyfikat opłacony przez pracodawcę. NowBrow dba nie tylko o najwyższą jakość usług, ale i uczciwość w zawodzie. Firma opracowała swój własny kodeks etyczny, z którym zapoznaje każdą uczestniczkę szkolenia. Dba o to, by licencjonowane salony NowBrow miały ten sam kodeks etyczny i aby świadczyły usługi na najwyższym poziomie wyróżniając społeczność Master NowBrow Stylist.
Każda z nas może pomóc innej kobiecie! – to jedna z myśli przewodnich NowBrow.
Marka zachęca, by kobiety wspierały się nawzajem w różnych aspektach życia, między innymi w taki sposób, w jaki NowBrow wspomaga Fundację Spa for Cancer, założoną przez Annę Hencką-Zyser.
Grażyna Drane i Paulina Kuszczak są również organizatorkami nowego projektu charytatywnego „Coffee Mornings” na rzecz zbiórki funduszy dla potrzebujących kobiet, na rzecz wzajemnego wspierania biznesu kobiet, a także na inne cele. Przy porannej kawie NowBrow spotykają się już nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. To tu przy okazji można wymienić doświadczenia, poznać nowe otoczenie biznesowe i kooperantów, zawrzeć nowe znajomości, a przy tym wypić dobrą kawę i zjeść pyszne ciastko.
I w ten miły sposób pomóc innym. Czy to nie jest piękne?
Dlatego warto być pięknym z marką NowBrow!
Grażyna Drane
Rodowita łodzianka, na stale mieszkająca w Wielkiej Brytanii. Bizneswoman z doświadczeniem w branży świadczącej usługi, przez kilka lat przebywała z rodziną na kontraktach w Nowym Jorku, Chorwacji, Dubaju i Bahrajnie. Obecnie regularnie przylatuje do Polski rozwijając markę NowBrow.
www.nowbrow.pl
NITKOWANIE
Nitkowanie to najstarsza metoda, a właściwie sztuka depilacji, pochodząca z Azji. Za pomocą odpowiednio skręconej, bawełnianej nitki, włos jest wyciągany razem z korzeniem. Przy depilacji woskiem czy pensetą włos często jest urywany. Podczas nitkowania włos jest całkowicie wykręcany razem z cebulką, przez co spowalniany jest jego odrost, a odrastające włoski są coraz delikatniejsze i bardziej meszkowate.
Nitkowaniem możemy usunąć najdrobniejszy meszek spoza linii łuku brwiowego, przez co możemy odciąć perfekcyjnie górną i dolną linię brwi, praktycznie uzyskując efekt 3D. Nitka, idelnie też usuwa najdrobniejsze włoski z różnych obszarów twarzy. Usuwając całe linie włosków, milimetr przy milimetrze, nitka jedncześnie robi delikatną dermabrazję i bardzo naturalnie usuwa stary naskórek. Po nitkowaniu, skóra jest idealnie gładka i rozświetlona.
Nitka, w przeciwieństwie do wosku i pensety, nie rozciąga skóry, nie podrażnia. Po regularnym stosowaniu jej w okolicy łuku brwiowego można wręcz zauważyć poprawienie napięcia skóry, osiągnięcie liftu. Często efekt ten jest nazywany efektem ‘browtox’.
Nitkowanie to najbardziej nieinwazyjny, higieniczny sposób depilacji. Jednorazowa nitka, jest natychmiast wyrzucana po depilacji.