Niechirurgiczne uzupełnienie braku włosów

91

Niechirurgiczne uzupełnienie braku włosów w pełni oraz częściowe jest bezbolesną alternatywą dla często bolesnych przeszczepów włosów.

Uzupełnienia systemowe polecam zwykle osobom, które obawiają się przeszczepu włosów albo po prostu z powodu kosztów. Najczęściej systemami jakimi zajmuję się we fryzjerstwie czy trychologii, są systemy z włosów naturalnych, rzadko syntetycznych. Tylko w momencie kiedy klient życzy sobie włosy naturalnie siwiejące, łączone są włosy syntetyczne z włosami naturalnymi. Pozyskanie włosów naturalnych siwych nie jest łatwe. Włosy systemowe można farbować, stylizować, ścinać. Trzeba jednak dbać o nie nawet bardziej niż o własne. Niestety nie odrosną, możemy tylko zamówić nowy system. Trwałość systemów wynosi od 3 miesięcy nawet do 2 lat. Zależy to od rodzaju systemu jak również użytkowania. Najważniejsze jest dbanie o włosy: szampony, odżywki, maski czy produkty do stylizacji. Możemy spokojnie używać suszarek, prostownic czy innych sprzętów fryzjerskich (nie zapominając o termo-ochronie; są na rynku fryzjerskim specjalne środki termo-ochronne).

Włosy pozyskiwane (ludzkie) są nieprzetwarzane chemicznie czyli np. niefarbowane. Wybór włosów wiąże się z ceną, najdroższe sią włosy słowiańskie oraz europejskie. Włosy słowiańskie pozyskiwane są najczęściej w Rosji i na Ukrainie. Dzięki naturalnej formie i kolorystyce oraz niskiej grubości włosa najbardziej pasują się do urody Polaków.
Włosy europejskie najczęściej pozyskiwane są we Włoszech oraz Hiszpanii. Mimo podobnej struktury od włosów polskich różnią się kolorem – są ciemniejsze. Dla osób z blond/rudym kolorem trzeba włosy rozjaśnić, ale jakość włosa nie będzie już taka dobra.
Włosy azjatyckie i indyjskie są tańsze, ale różnią się grubością i kolorem. Włos azjatycki czy indyjski rozjaśniony nie będzie miał zbyt długiej trwałości, staje się łamliwy.

Mocowanie systemów pełnych czy częściowych

Systemy mocujemy do naszej skóry na kleju lub taśmach. Zawsze kleje czy taśmy dobieram indywidualnie, zwracając uwagę czy chcemy częściej zakładać czy ściągać system. Wszystkie produkty do mocowania są hipoalericzne. Systemy mogą być łączone z mocowaniem za pomocą taśmy, kleju, jak również, na bokach i z tyłu, za pomocą niewidocznych mikroklipsów. Środki mocujące w zależności od rodzaju skóry możemy nosić od 1 do 4 tygodni.

W trakcie konsultacji omawiam z klientem rodzaj koloru, formy, długości włosów. Jak również jak dbać o skórę głowy przed i po ściągnięciu systemu. Nie zapominajmy, że skóra głowy też musi odpocząć. Dlatego najlepiej zdejmować system na noc i rano zakładać od nowa. Każdy z moich klientów posiada minimum 2 systemy, dzięki czemu może częściej zmieniać uzupełnienie systemowe, co wiąże się z jego trwałością.

Niezależnie od rodzaju systemu uzupełnienia włosów podstawą utrzymania go w bardzo dobrej kondycji jest indywidualny program pielęgnacji skóry oraz włosów. Do każdego klienta podchodzę indywidualnie. Każdy z nas jest inny, ma inny rodzaj skóry. Najczęściej jednak w swojej pracy spotykam się z osobami posiadającymi skórę tłustą lub mieszaną. Wtedy zalecam po każdym zdjęciu systemu, zadbać odpowiednio o skórę głowy, zaczynając od oczyszczenia jej z resztek kleju lub taśm mocujących. W takim wypadku wskazane jest zastosowanie odpowiednio dobranych do skóry głowy szamponu i peelingu. Jeżeli jest taka potrzeba należy również podgolić włosy, dzięki czemu mocowanie zarówno na taśmie jak i za pomocą kleju będzie mocniejsze. Przed założeniem systemu należy skórę odtłuścić używając specjalnie w tym celu przeznaczonych produktów. Nie zapominajmy o szczególnym dbaniu o hair system jeżeli zależy nam na jak najdłuższym jego użytkowaniu.

Noszenie systemu podnosi komfort naszego życia. Możemy biegać, pływać, hair system nie przesuwa się. Dobrze wykonany i dobrany nie odróżnia się niczym od naszych włosów. Hair system daje możliwość poczucia się lepiej, młodziej, bardzo często podnosi się własna samoocena.
Każdy system jest dobierany indywidualnie dla każdego klienta, ze względu na kolor, gęstość oraz strukturę włosów. Czas oczekiwania na uzupełnienie to zwykle minimum 3 m-ce. Systemy z włosów naturalnych można farbować i stylizować w dowolny sposób.
Systemy z włókien syntetycznych są dużo tańsze od systemów naturalnych, ale niestety mniej trwałe.

 


Kasper Muth
Hairstylist – Trycholog & Make-up Artist, Stylista i Kolorysta Joico i Paul Mitchell. Pracujący w Polsce oraz Austrii. Właściciel www.kaspermuth.com. Przyjmuje w salonie: Salon Fryzur Włosów Kępa, ul. Zwycięzców 28, lok 11, Warszawa

fot.: https://luxurybrandsboutique.pl/