Sposób na trwałą redukcję owłosienia

76

Na polskim rynku pojawiła się marka EpilaDerm, dzięki której salony mogą zaoferować klientom skuteczną i łatwą w wykonaniu metodę długotrwałej depilacji niewymagającą zakupu kosztownej, drogiej w utrzymaniu aparatury.

Marka Epiladerm wywodzi się z Danii. O jej zaletach i nowatorskich rozwiązaniach, specjalnie dla art of BEAUTY, opowie Alicja Lis wyłączny dystrybutor marki na rynku polskim.

Wprowadza Pani na polski rynek nową markę kosmetyczną EpilaDerm. Proszę o kilka słów na temat marki

Przede wszystkim bardzo cieszę się, że kosmetyki tej marki wreszcie będą dostępne polskim klientkom i klientom. EpilaDerm to wyjątkowa marka o unikatowych produktach związanych z epilacją skóry. Nadmierne owłosienie to poważny problem wielu osób, związany nie tylko z modą na gładkie ciało, ale często także z prostą higieną.

Kosmetyki linii EpilaDerm produkowane są przez duńskie laboratorium Pedersen’s Laboratory, które ma ponad 40-letnią tradycję. Założone przez Jensa Pedersena, geniusza-chemika, a obecnie prowadzone jest przez jego syna Torbena, autorów wielu patentów z dziedziny zdrowia i urody. Sztandarowy produkt marki EpilaDerm: enzymatyczny preparat do depilacji Enzyme Care to również autorska, objęta patentem formuła. W 2003 roku Pedersenom udało się uzyskać wysoką i długotrwałą aktywność enzymatyczną naturalnego, „trawiącego białka” enzymu – trypsyny. To jest właśnie główny składnik dwufazowego preparatu do depilacji Enzyme Care.

To marka profesjonalna dla salonów kosmetycznych. Co wchodzi w porfolio marki?

Najważniejszy preparat to wspomniany już wcześniej Enzyme Care do skutecznej depilacji skóry. Następnie produkty związane z pielęgnacją skóry przed i po depilacji takie jak preparat Inhibitor, który wspomaga efekt depilacji – redukuje wzrost włosów i hamuje ich odrastanie dzięki temu, że zawiera naturalne enzymy rozpuszczające keratynę z której zbudowane są nasze włosy.

Panie i również panowie są szczególnie zadowoleni ze stosowania peelingu enzymatycznego, który przeciwdziała wrastaniu włosów, co często powoduje stany zapalne na skórze. Działanie antybakteryjne, likwidujące wypryski na skórze i inne zmiany spowodowane bakteriami ma również żel o nazwie Pure Skin, który zawiera opatentowaną kombinację kolostrum, immunoglobuliny i lizozyny.

Laboratorium proponuje także całą gamę past cukrowych, które są niesłychanie delikatnie i skuteczne w działaniu, nie wymagają wcześniejszego podgrzewania i są absolutnie naturalne. Wyjątkowy produkt to Primer do odtłuszczania skóry przed zabiegiem depilacji dodatkowo zmieniający strukturę włosa dzięki czemu pasta cukrowa lub wosk lepiej przylegają do włosów i zabieg jest skuteczniejszy. Balsam Regenerating Body Lotion proponujemy klientkom do codziennego stosowania w domu – ma działanie przeciwstarzeniowe ponieważ zawiera kolostrum oraz witaminę A która ma ester retinolu i jest rozpuszczalna w wodzie. Balsam powoduje widoczną poprawę elastyczności i grubości skóry, a efekt ten jest długotrwały.

Do dyspozycji mamy więc zabieg w salonie i kosmetyki do pielęgnacji w domu?

Tak, dwufazowy preparat z trypsyną Enzyme Care, Primer przygotowujący skórę do depilacji oraz pasty cukrowe o różnej gęstości to produkty do stosowania w salonach kosmetycznych. A do stosowania w domu mamy linię Home Care w skład której wchodzą: Inhibitor, Enzyme Peeling, Pure Skin i Regenerating Body Lotion.

Jakie jest działanie zabiegu i jakich efektów można się spodziewać?

Zabieg z wykorzystaniem preparatu Enzyme Care ma na celu zapewnienie efektu stopniowego zaniku owłosienia. Enzym trypsyna zostaje wmasowany do mieszka włosowego, który został wcześniej opróżniony z cebulki włosowej dzięki depilacji woskiem lub pastą cukrową. Trypsyna powoduje rozszczepienie protein w mieszku włosowym i tym samym uniemożliwia wzrost włosa. Zabieg jest skuteczny na włosy w fazie anagenowej, czyli fazie wzrostu. Klientki cieszą się, że nie muszą inwestować w drogie epilacje laserem i doświadczać bolesności tych zabiegów, a czasami poważniejszych skutków ubocznych. Zabieg enzymatyczny jest bardzo delikatny, hipoalergiczny i szybki do przeprowadzenia. Depilacje enzymem należy powtarzać, podobnie jak przy innych metodach, które dają trwały efekt. Ilość powtórzeń jest uzależniona od grubości włosa, skali owłosienia – od 8 do kilkunastu zabiegów. Enzym działa na włosy w fazie anagenowej, więc naturalne jest, że proces musi trwać w czasie.

Jak wygląda zabieg? Czy są jakieś przeciwskazania?

Zabieg polega na wtarciu każdego z dwóch preparatów (jest to preparat dwufazowy) przez 1 minutę w wydepilowany przy pomocy wosku lub pasty cukrowej obszar ciała. Nie ma skutków ubocznych, a skóra jest po zabiegu nawilżona.

Nie ma też przeciwskazań do stosowania Enzyme Care, klientki muszą być jednak świadome przeciwskazań do wykonania depilacji woskiem lub pastą cukrową, którą należy przeprowadzić bezpośrednio przed aplikacją enzymu.

Co maja zapewnić kosmetyki do pielęgnacji domowej? Będą one odsprzedawane w salonach? To dodatkowy przychód dla salonu?

Zachęcamy salony, aby oprócz zabiegów depilacji Enzyme Care sprzedawały swoim klientkom i klientom kosmetyki z linii Home Care. To produkty wzmacniające efekt depilacji enzymatycznej oraz posiadające wyjątkowe działanie antybakteryjne i przeciw wrastaniu włosów. Efekty są zdumiewające! Jeden z produktów – Inhibitor – można także polecać mężczyznom do codziennego używania po goleniu, nie tylko odżywia i nawilża skórę, ale przede wszystkim wydłuży czas do następnego golenia. Świetny na prezent po choinkę!

Jaką przewagę daje ta metoda w porównaniu do innych metod depilacji?

Zabieg EpilaDerm jest szybki i łatwy w wykonaniu. Dużo tańszy dla klientek w porównaniu z innymi zabiegami o podobnej skuteczności. Może być stosowany na każdy kolor i rodzaj włosa. Jak już wspomniałam, wszystkie preparaty linii EpilaDerm są hipoalergiczne. Duńscy chemicy zwracają na ten aspekt szczególną uwagę. Stosowanie depilacji metodą Enzyme Care nie daje skutków ubocznych. Zabieg jest bezbolesny, możemy nawet powiedzieć, że jest bardzo przyjemny – przeprowadzenie masażu z wykorzystaniem preparatu to mila chwila.

Czy zabieg radzi sobie z każdym rodzajem włosa i każdym fototypem skóry?

Skuteczność zabiegów jest wysoka, można zapomnieć o epilacji laserem lub IPLem. To co absolutnie wyróżnia Enzyme Care od innych metod depilacji o długotrwałym efekcie to możliwość stosowania na każdy kolor i rodzaj włosa, oraz na każdy kolor skóry – przez okrągły rok. Blondynki wreszcie mają dostępną metodę skutecznej depilacji! Tak samo osoby z siwymi lub rudymi włosami. Świetna propozycja również dla mężczyzn, którzy coraz częściej interesują się zabiegami skutecznej depilacji.

Czy organizuje Pani szkolenia?

W zależności od rozwoju sytuacji związanej z Covid, chętnie organizujemy szkolenia z przeprowadzania zabiegu Enzyme Care oraz depilacji pastami cukrowymi, które w Polsce są jeszcze mało popularne, a szkoda, bo efekt jest lepszy niż przy depilacji woskiem, dodatkowo nasze pasty mają wyjątkowo delikatne działanie na skórę.

Podsumowując, jakie korzyści widzi Pani dla salonu i jakie dla jego Klientki?

Dla klientki najważniejszą korzyścią jest oczywiście skuteczna depilacja prowadząca do zaniku zbędnego owłosienia. Bezbolesny zabieg i możliwość stosowania na wszystkie strefy na ciele, również delikatne strefy intymne oraz na twarz to niezaprzeczalne atuty. Wyróżnia nas to, że preparat Enzyme Care działa na każdy kolor włosa i skóry i może być stosowany przez cały rok. Jego dodatkowa cecha to hipoalergiczność oraz działanie przeciwzapalne.

Salony do tej pory nie miały w ofercie skutecznej i łatwej w wykonaniu metody długotrwałej depilacji która nie wymaga zakupu kosztownej, drogiej w utrzymaniu aparatury. Enzyme Care nie ma sobie równych pod tym względem. Inwestycja w preparat i ewentualne szkolenie jest niewielka. Bardzo duża wydajność preparatów pozwala na wykonanie wielu zabiegów z jednego zestawu. To bardzo dobry zarobek dla salonu.

Po raz pierwszy salony mają propozycję dostępną dla każdej klientki!

Alicja Lis
Wykształcenie o profilu humanistyczno-ekonomicznym. Dyplomy uczelni UAM oraz MBA z Nottingham Trent University. Wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu na poziomie polskich spółek i międzynarodowych korporacji. Wprowadzenie do Polski japońskich suplementów żywnościowych i rozwinięcie sieci sprzedaży bezpośredniej. Współpraca z branżami farmaceutyczną oraz beauty.