Obrazy do salonu fryzjerskiego – dekoracja, która ma znaczenie

113

Dekoracje w salonie fryzjerskim nie są zbędnym dodatkiem. Dzięki nim zwykła przestrzeń nabiera wdzięku, elegancji i charakteru, co przekłada się bezpośrednio także na lepsze samopoczucie klientów. A jak wiadomo, relaks w tym miejscu jest bardzo pożądany! Zobaczmy więc, jak szybko możemy odświeżyć dotychczasowy salon.

O pomoc w tym zadaniu poprosiliśmy eksperta z Myloview.pl, który wie, jakie trendy są obecnie najmodniejsze i jakie rozwiązania warto wybrać, by dotychczasowa przestrzeń zmieniła się w oka mgnieniu o 180 stopni. Inspiracji możemy szukać nie tylko we fryzjerstwie, ale o tym powie nam więcej sam specjalista:
Salon fryzjerski powinien już od progu zachęcać, by go odwiedzić, a gdy już wejdziemy, sprawić, że od razu się zrelaksujemy i dobrze poczujemy. W tym celu powinniśmy zadbać oczywiście o wygodne fotele, na których goście będą oczekiwać na swoją kolej, o profesjonalnie prezentujące się stanowiska fryzjerskie z oprawionymi w ramy lustrami, a także o akcenty dekoracyjne, dzięki którym przestrzeń stanie się bardziej przytulna. Obraz do salonu zmieni naprawdę dużo, jeśli wybierzemy ciekawy wzór. Jaki? Przygotowałem cztery różne pomysły, by każdy z łatwością dobrał coś idealnego do swojego zakładu fryzjerskiego.

Nastrojowe wzory ze świata przyrody

W świecie aranżacji wnętrz są pewne motywy dekoracyjne, które zawsze dobrze się prezentują i nigdy  nie wychodzą z mody. Mowa oczywiście o wzorach inspirowanych światem przyrody. Im bardziej rozwija się technologia, tym bardziej oddalamy się od natury i tym bardziej zaczyna nam jej brakować. Właśnie dlatego bardzo dużą popularnością cieszą się roślinne przedstawienia, dzięki którym możemy wprowadzić do przestrzeni miły dla oka akcent. Taki obraz do salonu odznacza się tą zaletą, że z łatwością dopasujemy go do każdej stylizacji – nowoczesnej, minimalistycznej, a nawet urządzonej w duchu retro. Możemy bowiem postawić na oszczędny w wyrazie rysunek, botaniczną rycinę lub tętniącą kolorami egzotyczną kompozycję. Ekspert z Myloview.pl ma dla nas ciekawy pomysł:
Zainspirujmy się najmodniejszym duetem nadchodzącego roku. Mowa oczywiście o zestawieniu szarości i żółci. Instytut Pantone, który jak co roku wybiera odcienie, które zdeterminują świat mody i aranżacji wnętrz, postawił tym razem na energetyczne zestawienie dwóch barw. Zawieśmy więc na ścianie wzór z soczystymi cytrynami na popielatym tle.  

Widok, który pozwoli się rozmarzyć 

https://myloview.pl/obrazy/wg-wnetrz/salon-fryzjerski/

Wizyta w salonie fryzjerskim daje nam okazję do chwili wytchnienia. Bez pośpiechu i gonitwy możemy się zrelaksować i pozwolić, by ktoś inny o nas zadbał. Właśnie dlatego, że jest to czas tak wyjątkowy, warto, by i przestrzeń, w której go spędzamy, sprzyjała naszemu dobremu samopoczuciu.
W salonie fryzjerskim doskonale będą się prezentować nastrojowe widoki. Mogą to być zdjęcia zachwycających miejsc z obszaru całego świata lub artystyczne w wyrazie grafiki, które pochodzą z naszych rodzimych stron. Co mam na myśli? Na przykład akwarelowe przedstawienia, które prezentują leśne pagórki, skalne szczyty lub polne łąki porośnięte kwiatami. Chodzi o wprowadzenie do przestrzeni sielankowej atmosfery, dzięki której po przekroczeniu progu salonu zapomnimy, że weszliśmy tutaj z głośnej i ruchliwej ulicy. Salon fryzjerski powinien być taką enklawą i miejscem, do którego chce się wracać. – powiedział nam ekspert z Myloview.
Inną propozycją, świetną do nowoczesnej aranżacji wnętrza, będą obrazy do salonu biało czarne. Pejzaże w takiej kolorystyce to przepis na pełną elegancji stylizację.

Inspiracje Krajem Kwitnącej Wiśni 

W nadchodzącym roku ciekawym trendem, na który warto już teraz zwrócić uwagę, będzie japandi – estetyka łącząca w sobie japońskie elementy ze skandynawskim minimalizmem. Skąd akurat takie zestawienie? Kultura Kraju Kwitnącej Wiśni od zawsze budzi duże zainteresowanie, z kolei północna estetyka daje nam znakomite narzędzia do stworzenia efektownego, ale i praktycznego wystroju. Taki duet nie może się więc nie udać! Oddamy teraz głos ekspertowi:
Jeśli w naszym salonie fryzjerskim panowała do tej pory oszczędna w wyrazie i minimalistyczna aranżacja – taka o neutralnym charakterze, która pozbawiona jest wyrazistych akcentów – jest to znakomita baza do tego, by w mgnieniu oka ją ożywić. Potrzebne nam będą właśnie obrazy utrzymane w orientalnym stylu. Co się może na nich znaleźć? Ilustracja z żurawiami, artystyczny pejzaż wykonany tuszem inspirowany dawnym tradycyjnym malarstwem lub bukiet z gałązek kwitnącej wiśni. – podpowiedział nam specjalista.
Taki wystrój to znakomity sposób na to, by wprowadzić odrobinę Orientu do naszej strefy klimatycznej, zachowując jednocześnie umiar, elegancję i typową dla japońskiej estetyki harmonię wnętrza.

Sztuka w minimalistycznym wydaniu

https://myloview.pl/

Na sam koniec przyjrzymy się obrazom, które odznaczają się kobiecym charakterem. Nie będą to typowe wizerunki kobiet o ciekawych fryzurach, jakie możemy spotkać w salonie fryzjerskim, lecz portrety utrzymane w stylu line art. Takie przedstawienia są niezwykle efektowne, a to za sprawą właśnie minimalistycznej formy. Znane powiedzenie mówi: mniej znaczy więcej i doskonale widać to na przykładzie takich kompozycji. Czym dokładnie charakteryzują się takie wzory? Tym, że portret wykonany jest zazwyczaj przy pomocy jednej linii, która zawijając się i układając w płynne kształty, tworzy określone przedstawienie. Jak powiedział nam specjalista z Myloview, do wyboru mamy dwa rodzaje takich obrazów:
Pierwszy wzór to grafika utrzymana po prostu w czerni i bieli, czyli czarny rysunek na białym tle. Taka kompozycja będzie się świetnie prezentować na tle kolorowej ściany. Drugim rozwiązaniem jest przedstawienie bazujące na beżowej tonacji. Beż to jeden z kolorów, który będzie niezwykle popularny w 2021 roku, dlatego warto go wziąć pod uwagę.
Zapomnijmy o salonie fryzjerskim, który nie ma charakteru! Zatroszczmy się o to, by wysokiej jakości usługi, które świadczymy, szły w parze z wystrojem, który jest efektowny, elegancki i przykuwający wzrok. W ten sposób zachwycimy naszych klientów, którzy będą regularnie do nas wracać.