Trądzik – jak go wyleczyć?

27
ILI OLA

Trądzik pospolity coraz częściej dotyka dorosłych i jest jedną z najczęściej diagnozowanych chorób dermatologicznych. Trądzikowe zmiany skórne pojawiają się głównie na twarzy, klatce piersiowej i plecach. Wbrew wciąż powszechnemu mitowi nie jest to problem jedynie nastolatków.

Do najczęściej wskazywanych przyczyn trądziku należą:
nadmierna produkcja łoju, zaburzenie procesu rogowacenia skóry, stan zapalny mieszka włosowo-łojowego.

Za pogorszeniem stanu skóry stoją:
zaburzenia hormonalne, nieodpowiednia pielęgnacja, stres.

Trądzik a stres
Stres może powodować i zaostrzać przebieg trądziku. Uporczywy trądzik natomiast jest źródłem stresu.

Hormony a trądzik
Zaburzona gospodarka hormonalna odpowiada za trądzik. Osoby zażywające leki hormonalne obserwują pogorszenie się kondycji skóry. Najlepiej wtedy skupić się na delikatnej, ale skutecznej pielęgnacji.

Błędy podczas pielęgnacji skóry trądzikowej

  • Nadmierne wysuszanie skóry

Jeśli będziesz agresywnie wysuszać skórę i traktować ją kosmetykami pochłaniającymi zbyt duże ilości sebum, buzia zacznie się bronić. Sebum będzie coraz więcej, a trądzik – bardziej agresywny.

  • Zbyt rzadkie mycie skóry oraz mycie jej samą wodą

Jeśli po umyciu twarzy kosmetykiem Twoja buzia jest podrażniona i wygląda gorzej – zmień kosmetyk. Skóra może być naturalnie zaróżowiona po masażu, nie może być podrażniona. Musi być dokładnie umyta – rano, wieczorem i po treningu.

Błędem jest mycie jej samą wodą, np. rano, kiedy wydaje nam się, że skóra nie jest brudna. Rano skóra jest brudna. Kurz, roztocza czy składniki, które skóra wydaliła na zewnątrz w czasie ciągłego metabolizmu. To wszystko należy umyć. Czas mycia też ma znaczenie. Powinien trwać ok. minutę, wtedy ten prosty zabieg daje szybki efekt.

Czym pielęgnować skórę trądzikową?
Wybieraj delikatne preparaty, które nie podrażnią skóry w trakcie gojenia oraz z widocznymi stanami zapalnymi. Jednocześnie środek myjący powinien być skuteczny – oczyszczać pory, niwelować ich widoczność, usuwać zaskórniki.

Satin! Ten oczyszczający krem możesz stosować nawet, jeśli na twarzy masz ropne wykwity lub strupy. A dowody skuteczności? To wyniki badań aparaturowych, które przeprowadziliśmy na grupie kobiet i mężczyzn ze skórą tłustą, mieszaną, ze skłonnością do zatykania porów. Czas badania to 7 dni. Po tym czasie uzyskaliśmy następujące wyniki:
Redukcja porów o średnio 39,4%
Wygładzenie skóry o średnio16,8%
Poprawa kolorytu skóry o średnio 20,9%

Jaki krem do skóry trądzikowej?
Każda skóra (nawet zdrowa i piękna) produkuje sebum. To substancja wydzielana przez nasze gruczoły łojowe, której zadaniem jest tworzenie warstwy ochronnej na skórze. Problem pojawia się, kiedy produkcja sebum jest nadmierna, a samo sebum – złej jakości.

Kosmetyk pielęgnujący do skóry trądzikowej musi ją odpowiednio nawilżać. Ja polecam hipoalergiczny krem, który nie zawiera żadnych substancji drażniących i nie tylko nawilży, lecz także ukoi skórę. Kremowy mus Ritual Natural zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, które pielęgnują skórę. Krem bardzo dobrze nawilża i zmniejsza napięcie skóry. Obecność kwasu linolowego wpływa na coraz mniejszą produkcję sebum. Skóra przestanie się przetłuszczać.

Po 4 tygodniach stosowania kremu Natural Ritual zwiększysz jej nawilżenie średnio o 35%!

Kremów naszej marki dotyczy zasada: Mniej znaczy więcej! Na całą twarz wystarczy ilość kremu wielkości paznokcia. Skóra nie może być tłusta od nadmiernej ilości preparatu! Odpowiednio oczyszczona i nawilżona skóra będzie się właściwie regenerować.

Regeneracja skóry trądzikowej

Składnikiem, który przyśpieszy regenerację skóry trądzikowej jest koenzym Q10. Postaw na preparat, który pomoże zredukować blizny po trądziku i przyśpieszy gojenie się twarzy. Nani facial oil zawiera maksymalną dawkę koenzymu Q10.

Nakładając Nani, stosuj się do tych samych zasad, które obowiązują podczas nakładania kremów. Najpierw spryskaj twarz wodą termalną, następnie 3-4 krople Nani rozetrzyj w dłoni nałóż na wilgotną skórę. Warto skórę trochę pomasować, aby poprawić krążenie krwi.

Odpowiednie mycie skóry, nawilżanie jej i regeneracja sprawią, że stan cery będzie poprawiał się z dnia na dzień. Trądzik pospolity to schorzenie, które może znacznie obniżać nam jakoś życia – odbierać pewność siebie, obniżać samoocenę. Nie warto go lekceważyć. Zamiast maskować problem pod grubą warstwą makijażu, warto zadbać o siebie.

Aleksandra Kubas, Co-owner ILI OLA
www.iliola.pl