Linia Ferul Power mesoBoost® – Pielęgnacja domowa twarz art of BEAUTY Prestige Awards 2024

68

PIELĘGNACJA DOMOWA – TWARZ
mesoBoost Ferul Power

Empire Pharma
za innowacyjne wykorzystanie kwasu ferulowego i szerokie spectrum działania

Znana z gabinetów kosmetycznych marka mesoBost® wkroczyła w obszary kosmetyki domowej i jest dostępna na półce profesjonalnej w sieci HEBE. O innowacyjnej linii Ferul Power mesoBoost®, która została wyróżniona w plebiscycie art of BEAUTY PRESTIGE AWARDS, opowiada Daniel Jan Palonek, prezes Empire Pharmy.

Co wyróżnia linię Ferul Power marki mesoBoost®?

Daniel PalonekDaniel Jan Palonek: Linię Ferul Power wyróżnia kluczowy składnik, czyli kwas ferulowy. Cała historia, która stoi za tą linią, bazuje właśnie na tym komponencie. Warto zwrócić uwagę na dwa obszary, na które skierowana jest seria dzięki właściwościom tego kwasu. Po pierwsze, mówimy tu o bardzo skutecznym działaniu antyoksydacyjnym. Drugie zastosowanie linii to anti-aging. Należy pamiętać, że ponadprzeciętne właściwości antyoksydacyjne kwasu ferulowego skutecznie hamują proces starzenia naszej skóry. To właśnie ta podwójna siła składnika skłoniła nas do stworzenia innowacyjnej linii Ferul Power.

Jakie produkty wchodzą w skład linii Ferul Power?

DJP: Linię Ferul Power zbudowaliśmy jako linię kompletną – począwszy od demakijażu, a skończywszy na dogłębnym nawilżeniu i antyoksydacji. Serię budują dwa produkty do demakijażu, czyli bardzo innowacyjne masełko do demakijażu Ferul Power mesoBoost® i współgrająca z nim pianka. Masełko jest produktem na bazie tłuszczowej. Dzięki temu świetnie sprawdza się do usuwania mocnego makijażu – w tym makijażu oczu, bez efektu podrażnienia. Warto pamiętać, że demakijaż z użyciem produktów tłuszczowych należy finalizować kosmetykiem o charakterze detergentu. To zadanie spełnia właśnie pianka do demakijażu Ferul Power mesoBoost®. W linii proponujemy produkty do stosowania na noc i na dzień, w tym krem, tonik z atomizerem, jak i serum z bardzo wysoką zawartością kwasu ferulowego. Tak więc jest to kompletna linia, która daje pełne wysycenie skóry kwasem ferulowym już od momentu demakijażu, a skończywszy na pielęgnacji na noc.

Dlaczego zdecydowali się Państwo na stworzenie produktów do profesjonalnej pielęgnacji domowej w mesoBoost®?

Podjęliśmy decyzję o współpracy z HEBE, gdzie produkty dostępne są na półce profesjonalnej. Decyzja ta stanowi odpowiedź na naturalną potrzebę klientów, która bardzo wyraźnie wybrzmiała na rynku. Konsumenci poszukują profesjonalnych produktów do kontynuacji pielęgnacji zabiegowej w domu, a my – jako producenci kosmetyków – wychodzimy naprzeciw tej potrzebie.

ŚPK: Co charakteryzuje markę mesoBoost®?

DJP: MesoBoost® jest marką zaprojektowaną z myślą o rynku profesjonalnym. To oznacza wysokie stężenia składników aktywnych i wysoką ich przenikalność do skóry właściwej. Brand wyróżnia również jego geneza – czyli połączenie produktów z zabiegami mezoterapii. W korzeniach tej marki jest to, by składniki aktywne były wtłaczane bardzo głęboko i w punkt – to w nazwie oznacza człon „meso”. „Boost” z kolei wskazuje, że marka działa silnie, a tym samym skutecznie.

Mocno podkreślamy, że na brand mesoBoost® od początku składało się 7 oryginalnych linii produktowych bazujących na składnikach aktywnych o udowodnionym działaniu na skórę – jak kolagen, retinol, czy właśnie kwas ferulowy. Co istotne, produkty z różnych serii można łączyć w zależności od potrzeb cery. Marka proponuje także kosmetyki bardzo innowacyjne, o unikalnym składzie, jak peeling Red Power, czy cała linia Lift Shot oparta na połączeniu heksapeptydu i kwasu GABA. Wciąż powstają nowe linie.

Dziękuję za rozmowę.