Wedding Beauty Planner

164
Fotografia : Magda Madej | By My Side Photostories, Model: Klaudia Symbor, Makijaż: Sylwia Krakowiak | BOCCA Visage, Fryzura: Wiktoria Kowalik, Producent: Ada Suska | Essential Events

Sala weselna, orkiestra i suknia ślubna wybrane? Dekoracje, bukiety i zaproszenia dopracowane do perfekcji? Co innego może zatem zniweczyć jeden z najważniejszych dni w życiu zakochanych? Wygląd Panny Młodej!

Nic tak bowiem nie odbiera pewności siebie jak świadomość widocznych mankamentów w wyglądzie zewnętrznym, zwłaszcza, gdy znajdujemy się w centrum uwagi. Jednak i nad tym można zapanować! Artykuł pomoże rozplanować najważniejsze zabiegi kosmetyczne, które powinna wziąć pod uwagę każda przyszła, perfekcyjna Panna Młoda oraz jej wybranek.

12 miesięcy przed ślubem

Zanim przyszła Panna Młoda zacznie gorączkowo szukać idealnej sukni ślubnej bądź rozważać kwestię dodatków, warto pomyśleć o usłudze ślubnej analizy kolorystycznej. Spotkanie to ustala jaki typ kolorystyczny reprezentuje klientka, jaki odcień bieli ślubnej najlepiej podkreśli jej karnację, oczy i włosy, doradzi rodzaj biżuterii, a także pomoże dobrać kolory przewodnie całego wesela. Spójność wyglądu Pary Młodej z całym motywem imprezy (wystrój sali, design zaproszeń i winietek, akcesoria) podwyższa walory estetyczne wesela.

12 miesięcy to również odpowiedni odstęp czasu dla pary, która wcześniej omijała siłownie szerokim łukiem, a w dniu ślubu chce zaskoczyć wszystkich gości nienaganną sylwetką. Spektakularne rezultaty przyniesie połączenie prawidłowej diety, treningów oraz… wspomagania kosmetycznego! Bardzo skutecznym zabiegiem modelującym jest lipoliza iniekcyjna. Dochodzi w niej do niszczenia komórek tłuszczowych i uwolnienia tłuszczu do krwiobiegu, co pomaga pozbyć się nadmiaru ciała zwłaszcza z ciężkich do wyćwiczenia obszarów, m.in. brzucha, bioder czy podbródka. Efekty lipolizy nie są widoczne od razu, a zabieg należy powtórzyć w serii, dlatego nie warto odkładać jej na ostatnią chwilę.

Osoby, które mają na ciele szpecące tatuaże lub nieudany makijaż permanentny również powinny zainteresować się ich usunięciem nawet rok przed ceremonią. Sukces i szybkość depigmentacji zależy bowiem od wielkości tatuażu oraz użytych do jego tworzenia barwników.

9 miesięcy przed ślubem

Jest to doskonały okres na konsultację dla osób, które borykają się z widocznym problemem kosmetycznym (blizny, przebarwienia, silny trądzik). Kosmetolog ma wówczas czas na to, aby postawić prawidłową diagnozę dla cery, ocenić jakie zabiegi i w jakich seriach przyniosą najlepsze rezultaty. Nie dotyczy to jedynie wyglądu twarzy, ale również każdej odsłoniętej części ciała, którą eksponuje suknia ślubna – najczęściej pleców, dekoltu czy ramion. Może się również okazać, że skóra kwalifikuje się do leczenia dermatologicznego (np. antybiotykoterapia na silny trądzik), o którym trzeba pomyśleć odpowiednio wcześnie. Konsultacja kosmetyczna powinna także poruszyć kwestię pielęgnacji domowej, aby jak najszybciej wypracować prawidłowe nawyki dbania o cerę oraz „wychwycić” potencjalne alergeny kosmetyczne, a następnie wyeliminować je z codziennej pielęgnacji.

6 miesięcy przed ślubem

Czas na intensywne złuszczanie! Usuwanie przebarwień, oczyszczanie cery, zamykanie naczynek – teraz jest na to najlepszy moment. Należy jednak pamiętać, że zabiegi laseroterapii czy peelingi chemiczne (kwasy) są dedykowane sezonowi jesień-zima. Jeżeli 6 miesięcy przed ślubem przypadnie na późną wiosnę lub lato – lepiej nie trzymać się kurczowo harmonogramu i wykonać je wcześniej.

Nie tylko zadbana cera, ale i piękne włosy są marzeniem każdej Panny Młodej. Jeżeli
w wyniku przedślubnych stresów włosy tracą swój blask i gęstość, nie zaszkodzi wizyta u trychologa.
Z zabiegów kosmetycznych również wspaniale sprawdzi się mezoterapia skóry głowy
z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego
, która wzmacnia i aktywuje mieszki włosowe do intensywniejszej pracy. Zaleca się wykonanie serii trzech zabiegów w odstępach dwumiesięcznych.

3 miesiące przed ślubem

Wszystkie Panie, które jak dotąd nie oddawały się w ręce stylistek brwi powinny o tym pomyśleć. Nic tak nie psuje efektu finalnego makijażu jak zaniedbany lub źle wyprowadzony łuk brwiowy. 3 miesiące przed weselem to optymalny czas na to, aby zaproponować Pannie Młodej nowy kształt brwi i pobudzić odrost włosków w miejscu ewentualnych ubytków.

Osoby, które borykają się z problemem nadmiernej potliwości na co dzień, powinny mieć na względzie to, że w dniu ślubu stres może dodatkowo wzmagać wydzielanie potu – zwłaszcza, że większość wesel jest organizowana w upalnym sezonie letnim. Na pomoc może przyjść botoks! Poza swoim słynnym zastosowaniem w zabiegach odmładzających, używa się go właśnie w leczeniu nadpotliwości. Wstrzykiwany miejscowo w obszary nadmiernej aktywności gruczołów potowych (najczęściej pachy, dłonie), blokuje ich pracę na około pół roku.

1 miesiąc przed ślubem

Czas na próbny makijaż i fryzurę! W dniu wesela stresujemy się tyloma czynnikami, że nie możemy dopuścić do tego, aby przejmować się również nieudanym eksperymentem wyniesionym ze studio wizażu. Zwłaszcza, że efekt zostanie utrwalony na wszystkich zdjęciach i filmach z imprezy. Miesiąc przed uroczystością to optymalny czas na to, aby sprawdzić w jakiej fryzurze i w jakim makijażu Panna Młoda będzie wyglądała i – przede wszystkim – czuła się najlepiej. Warto takie spotkanie umówić w dzień powszedni, kiedy zarówno Panna Młoda, jak i osoba wykonująca usługę nie będą czuły na sobie presji czasu. Próbny makijaż czy fryzura w sobotę w sezonie nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ wtedy klientki są zazwyczaj zapisywane co godzinę i może przez to zabraknąć czasu na ewentualne poprawki czy wnikliwy wywiad. Głównym zadaniem takiej „próby” jest ustalenie jak makijaż i fryzura mają wyglądać w dniu ślubu oraz sprawdzenie ich trwałości – czy włosy nie rozpadną się po pierwszym tańcu, a podkład na twarzy nie zważy się po kilku godzinach. Z tego względu zbyt wczesne umawianie się na próbę (np. pół roku przed ślubem) również nie będzie do końca miarodajne, zwłaszcza gdy Panna Młoda planuje wdrożyć pielęgnacje gabinetową swojej cery (przez co właściwości skóry i reakcja na kosmetyki mogą się zmienić), a warunki atmosferyczne na dworze będą zupełnie inne niż w dniu ślubu.

2 tygodnie przed ślubem

Biała suknia zobowiązuje do tego, aby… zęby też były białe. Efekt wybielania zębów przeprowadzony w gabinecie dentystycznym widoczny jest od razu po zabiegu, natomiast przez kolejne 2 tygodnie należy stosować tzw. „białą dietę” – wykluczyć z menu wszystkie produkty, które mogą zabarwić szkliwo, m.in.: kawę, herbatę, czerwone wino, soki z ciemnych owoców, wiśnie, pomidory, buraki, przyprawy: curry, kurkuma, papryka, cynamon.

Tydzień przedweselny

Ślub już za chwilę, więc pora dopracować ostatnie szczegóły w swoim wyglądzie! Niezbędny będzie manicure, pedicure, depilacja ciała (i wąsika), regulacja brwi, a dla chętnych – stylizacja lub laminacja rzęs. Warto wybrać się również na zabieg bankietowy skóry twarzy, który doskonale dotleni, nawilży i przygotuje cerę pod makijaż ślubny. Para Młoda, która nadmiernie odczuwa stres związany z nadchodzącą ceremonią, powinna pomyśleć o relaksującym masażu, który – choć na chwilę – ukoi ich nerwy. W końcu nie ma czym się denerwować – z takim przygotowaniem żadne wpadki nie powinny mieć miejsca!


Sylwia Krakowiak
Magister kosmetologii (absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie), dyplomowany mistrz wizażu i stylizacji, grafik komputerowy. Właścicielka studia wizażu „BOCCA Visage” w Lublinie. Miłośniczka interdyscyplinarnego podejścia do zdrowia i urody.