Zostań MENTOREM WITALNYM, to zawód przyszłości!

194

MENTOR WITALNY. Zawód przyszłości.

Pomaganie ludziom w osiąganiu zdrowia, to jeden z najszybciej rozwijających się trendów, dający stabilny dochód i satysfakcję z działania w tym segmencie rynku.
Dlatego też wzrośnie zapotrzebowanie na zawody pozwalające zadbać o własne zdrowie w sposób prosty i trwały.

Właśnie dlatego stworzyliśmy wyjątkowy projekt, który zmieni świat na lepsze!
Projekt jest wynikiem realizacji marzeń i pasji kilkunastu osób, które wierzą, że celem naszego życia jest dbanie o jego jakość, pogodę ducha, odporność oraz wysoki poziom witalności. Łącząc doświadczenia tysięcy lat kultury azjatyckiej z dynamiką kultury zachodu, pokażemy Ci jak zatroszczyć się o zdrowie i jak skutecznie nauczać troszczenia się o siebie Twoich podopiecznych.
Wierzymy, mając na to dowody, że poziom witalności, radości, zadowolenia z życia, można podnieść stosując odpowiednie techniki i ćwiczenia. Skoro jesteśmy „baterią” to znaczy, że możemy się naładować, musimy jednak wiedzieć, jak to zrobić.

PROGRAM

zawiera pakiet skutecznych i efektywnych narzędzi opartych na wiedzy i doświadczeniu naszych ekspertów. Nierzadko w naszych rozwiązaniach sięgamy po dorobek współczesnych noblistów.

W PROGRAMIE:

 • 16 doświadczonych wykładowców
 • 42 godziny zajęć aktywności ruchowej
 • 16 godzin zajęć z problematyki medycznej i zdrowych nawyków
 • 14 godzin zajęć z tematyki mindfulness i ćwiczeń oddechowych
 • 12 godzin z zasad odżywiania i diet coachingu
 • 12 godzin z zagadnień organizacyjnych, prawnych oraz biznesowych

4 FILARY ZDROWIA

Merytoryka programu oparta jest na czterech filarach zdrowia opisanych przez dr. Rangana Chatterjee: racjonalnej diecie, umiarkowanym ruchu, regenerującym śnie i regularnym relaksie.

ZMIANA NAWYKÓW

Tworząc moduł nawyków inspirowaliśmy się japońską koncepcją kaizen. Kumulacja niewielkich zmian przekłada się na wielki efekt. Krok po kroku zarówno Ty, jak i Twoi podopieczni osiągniecie niezwykłe efekty w aspekcie holistycznego zdrowia.

DIET COACHING

Nie uczymy, co dokładnie jeść, ale jak jeść. Powiemy Ci jakimi, potwierdzonymi naukowo zasadami, należy się kierować, aby zmiana była trwała i minimalizowała efekt jo-jo. Uważne spożywanie posiłków i nieprzejadanie się, to najlepsza dieta świata.

ODDECH BUTEYKI

Promujemy metodę prawidłowego oddychania przez nos, zapobiegającą hiperwentylacji, opisaną przez dr. Konstantyna Buteyko: „Jeśli potrafisz kontrolować i korygować swój oddech, da ci to ogromne korzyści. Jeśli popełnisz błędy, będzie to jak Czarnobyl dla twojego ciała. Oddychanie jest porównywalne do energii atomowej”.

SLOW JOGGING

Forma aktywności biegowej opracowana przez japońskiego prof. Hiroakiego Tanakę, posiadająca wszelkie zalety biegania, ale znacznie minimalizująca ryzyko kontuzji. Ma wpływ na zredukowanie masy ciała, obniżenie poziomu cholesterolu, poprawę pracy umysłu i serca.

PASZPORT ZDROWIA

Bazujemy na wymiernych wskaźnikach postępu tj. BMI, tętnie spoczynkowym, jakości treningu, parametrach organizmu po to, by uchwycić progres i zmotywować uczestników do kontynuacji programu.

EKSPERCI

Program prowadzony jest przez wybitnych ekspertów z doświadczeniem akademickim oraz praktycznym podejściem do tematu, prekursorów w swoich dziedzinach, autorów poczytnych książek i artykułów, pełnych pasji popularyzatorów.

GRUPA WSPARCIA

Po zakończeniu kursu, zostaniesz objęty regularną opieką superwizora (Master Mentor), który będzie monitorował Twój rozwój i wesprze Cię w rozwiązywaniu wyzwań w procesie prowadzenia własnych grup.

BEZPIECZEŃSTWO FINANSOWE

Dzięki wypracowanemu przez nas modelowi biznesowemu, generujesz przychody z organizacji swoich grup działając zarówno w terenie, jak i online. Twoja grupa spotyka się raz w tygodniu na treningu oraz raz w miesiącu na warsztacie. Koszty są minimalne, a elastyczność długoterminowych działań nieograniczona.

DLA KOGO JEST ZAWÓD MENTORA WITALNEGO?

Dla pasjonatów zdrowego stylu życia, doświadczonych w pracy z mniejszymi lub większymi grupami. Dla osób energetycznych i entuzjastycznych, które chcą nieprzerwanie się rozwijać, zdobywać wiedzę i doskonalić warsztat trenerski. Dla tych, którzy lubią pomagać, lubią ludzi, potrafią słuchać i zachęcać do działania, a przede wszystkim potrafią czerpać satysfakcję z sukcesów innych. Dla profesjonalistów z pokrewnych specjalizacji (dietetyków, fizjoterapeutów, trenerów sportowych, coachów, psychologów), którzy chcą rozszerzyć swoje kompetencje o nowe kwalifikacje.

CO ZYSKUJESZ STAJĄC SIĘ METOREM WITALNYM?

 • NOWY ZAWÓD przyszłości oparty na solidnych kompetencjach i sprawdzonych narzędziach
 • WIEDZĘ EKSPERCKĄ (opracowaną przez noblistów, lekarzy, fizjologów, terapeutów, trenerów)
 • Trójstopniowy PROGRAM TRENINGOWY wraz z MODELEM BIZNESOWYM pozwalającym na prowadzenie zajęć z podopiecznymi zarówno w wersji stacjonarnej, jak też online
 • OPIEKĘ MASTER MENTORA przez cały czas trwania programu (raz w miesiącu sesja zdalna w małej grupie wsparcia)
 • INDYWIDUALNE KONSULTACJE ze specjalistami
 • UDZIAŁ W MENTORING BOOTCAMP corocznym kongresie wymiany doświadczeń i podnoszenia wiedzy
 • UDZIAŁ w inspirujących webinarach poszerzających wiedzę z zakresu m. in. techniki slow joggingu, pracy z tętnem, metod oddechowych
 • DOSTĘP do platformy online z materiałami dla mentorów (scenariuszami, filmami)
 • MOŻLIWOŚĆ wymiany doświadczeń z innymi mentorami

Mentoring Witalnytraktuje człowieka, jako całość oraz proponuje kompleksowe podejście do rozwoju, nie tylko fizycznego, ale i emocjonalnego, intelektualnego i duchowego. Nie od dziś wiadomo, że jesteśmy całością, a nasze doświadczenia i przekonania znajdują odbicie w naszej postawie – zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej.

Mentor Witalny – to życzliwy opiekun, kompetentny i zaawansowany na ścieżce rozwoju przewodnik, którego zadaniem jest tak pokierować procesem rozwoju podopiecznego (mentee), by ten osiągnął swoje cele. Dzięki niemu mentee przestaje z czasem kierować się motywacją zewnętrzną, a zaczyna odnajdywać w sobie radość uczestnictwa w procesie z życiową energią, jednocześnie nie tracąc z oczu celu.

TWOJE DZIAŁANIA W KROK PO KROKU

1. Zapisujesz się na Kurs Mentoringu Witalnego, prowadzonego przez 16 ekspertów z różnych dziedzin. Kurs obejmuje 96 godzin zajęć wraz z materiałami w wersji nauczania online oraz stacjonarnego warsztatu.

2. Decydujesz o skorzystaniu z licencji bazującej na prostej i skutecznej metodologii, pozwalającej odzyskać inwestycję włożoną w kurs, już po zrekrutowaniu 6 – osobowej grupy.

3. W ramach prowadzenia na licencji zajęć dla swoje grupy (cotygodniowy trening + warsztat raz w miesiącu) w sumie 8 godzin zajęć – otrzymujesz wsparcie superwizyjne od swojego Master Mentora, który wspiera zarówno Ciebie, jak i Twoją grupę.

4. Uczestniczysz aktywnie w projekcie zgodnym z filozofią organizacji uczącej się (z ang. learning organization), dysponując możliwością nieustannego rozwoju oraz wsparcia i osiągania kolejnych poziomów wiedzy i praktyki.

HARMONOGRAM I OFERTA

Najbliższy termin kursu: 16.05-31.08
16-17.05 zjazd 1 on-line
30-31.05 zjazd 2 on-line
06-07.06 zjazd 3 on-line
20-21.06 zjazd 4 on-line
04-05.07 zjazd 5 on-line
18-19.07 zjazd 6 on-line
20-23.08 zjazd 7 i 8 stacjonarny

GODZINY ZAJĘĆ:

Sobota, niedziela 9.00 -16.00
Zjazd stacjonarny: czwartek, piątek, sobota, niedziela 7.00-19.00

OPŁATY

1. Tylko teraz wyjątkowa okazja! Inauguracyjny kurs dla pierwszych kursantów tylko 2500 zł! (16 maja-31 sierpnia).
2. Każda kolejna edycja kursu 4000 zł.
3. Po zakończonym kursie opłata licencyjna 990 zł rocznie od prowadzenia grupy 20-osobowej

TWOJE PRZYCHODY

To Ty zadecydujesz w przyszłości o skali materialnych korzyści z pracy w roli Mentora Witalnego, angażując swój czas w wymiarze 21 godzin w miesiącu, możesz uzyskać nawet 2000 zł przychodów. Wystarczy stworzenie i prowadzenie grupy liczącej 20 uczestników. „Sky is the limit”.

KONTAKT:
Ewa Cesarz, tel. 601 620 455, e-mail: e.cesarz@esteticapolska.pl

KADRA KURSU MENTORINGU WITALNEGO VITAL ACADEMY

Katarzyna Daniek
Przedsiębiorca z doświadczeniem korporacyjnym, instruktor slow jogging, nordic walking, trener personalny. Prowadzi firmę zajmująca się bezpiecznym ruchem. Wiceprezes ds. szkoleń Stowarzyszenia Slow Jogging Polska.

Paweł Dempc
Twórca projektu mindbodyspirit.pl skupiającego specjalistów zdrowego stylu życia w pojęciu holistycznym. Poprowadził do dzisiaj kilkaset webinarów, dzięki którym dotarł do kilkudziesięciu tysięcy ludzi na całym świecie. Pasjonat nowych technologii.

Dr Maciej Dłuski
Dr inż. biomechaniki, terapeuta japońskiej terapii manualnej Yumeiho, posiada najwyższy, 7-my stopień wtajemniczenia i jest jedynym oficjalnym nauczycielem tej terapii w Polsce. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa.

Dr Joanna Gradek
Dr nauk o kulturze fizycznej, wykładowca akademicki w zakresie teorii i metodyki lekkiej atletyki, smoveyMASTER – trener koncepcji aktywności fizycznej w oparciu o wibracje. Współautorka projektu „Aktywny i Zdrowy Senior”.

Józef Kociemski
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Całe życie związany ze sportem i rekreacją. Przez większość zawodowego życia pracował jako trener odnowy biologicznej oraz fizjolog wysiłku. Wiceprezes ds. zdrowego starzenia SSJP.

Dr Maciej Kozakiewicz
Dr n. ekonom, przedsiębiorca społeczny, lider organizacji działających na rzecz ekologii, instruktor slow joggingu i nordic walking. Od trzydziestu lat praktykuje holistyczne metody dbania o zdrowie. Autor bestsellera „Slow jogging”.

Dr hab. med. Łukasz Małek
Kardiolog, kierownik Poradni Kardiologii Sportowej i adiunkt w Narodowym Instytucie Kardiologii w Warszawie, profesor na Wydziale Rehabilitacji AWF w Warszawie, MSc z kardiologii sportowej na St. George’s University of London, ultramaratończyk i maratończyk.

Piotr Mentlewicz
Radca prawny prowadzi własną kancelarię prawną, menedżer, coach, pasjonat rozwoju osobistego, psychologii, duchowości. Od wielu lat prawnik w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Urszula Mijakoska
Prekursorka metody diet coachingu w Polsce. Autorka polskich książek o diet coachingu. Certyfikowany coach, superwizor coachingu, dietetyk i trener. Prowadzi Szkołę Diet Coachingu oraz Instytut Świadomego Rozwoju.

Magdalena Niemczuk-Kobosko
Nauczyciel języka angielskiego i coach, certyfikowany tutor i trenerka w programie „7 nawyków skutecznego działania” S. Covey’a. Współautorka pierwszej w Polsce publikacji na temat tutoringu. Joginka, zwolenniczka minimalizmu.

Oskar Olszewski
Fizjoterapeuta, akupunkturzysta, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Śląskiej Szkoły Akupunktury. Bezpośredni uczeń Hiroshi Yamamoto Sensei, założyciel Nippon Med – japońskich sztuk medycznych. 

Magdalena Rodak-Dębowska
Absolwentka London School of PR, zarządzania biznesem i studiów prawniczych. Zawodowo od 25 lat związana z branżą fitness – jako instruktor, szkoleniowiec, menadżer klubów i lider działów marketingu i PR. Autorka pierwszego w branży bloga o komunikacji i budowaniu marki osobistej – Fitness PR.

Sylwia Rogala-Marciniak
Certyfikowany nauczyciel mindfulness MBSR (certyfikowany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness), dyplomowany nauczyciel jogi w systemie hatha-yogi metodą BKS Iyengara o stopniu Introductory II.

Anna Ryczek
Absolwentka psychologii, od 2013 r. ambasadorka metody Butejki w Polsce, tłumaczka i wydawca książek na temat oddychania, członek Buteyko Professionals International, organizatorka warsztatów i kursów instruktorskich metody Butejki.

Dominika Szczechowicz
Specjalistka japońskiej pielęgnacji i t erapii twarzy w Akademii Spa, podróżniczka, projektantka, propagatorka japońskichsztuk witalnych i długowieczności, autorka bloga wszystkiegojaponskiego.pl 

Dr Daniel Śliż
Dr n. med., adiunkt w III Klinice Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz w Szkole Zdrowia Publicznego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Prezes Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

Maciej Tracz
Instruktor w Licencjonowanym Ośrodku Szkoleniowym (szkolącym Instruktorów oraz Sędziów Nordic Walking) Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, pracownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi.